Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Hradčany 10h červená DV91/I,II,II a IV TD a její retuše

Vykupminci.cz
Numisargo

Hradčany 10h červená DV91/I,II,II a IV TD a její retuše

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jen bych Vám rád ukázal něco ze svojí sbírky. Konkrétně tedy Hradčany 10h červenou a to DV hodiny na věži a její retuše na ZP 91/I,II,III a IV TD. Pokud by jste někdo z Vás měl ve svých přebytcích DV 91/III navíc a mohl by ji postrádat byl bych velice rád. A ještě na ukázku albový list s Hradčany 20h modrozelená DV tečka za číslicí a její retuše na ZP 78/I,II,III a IV TD. Tady bych Vás poprosil pokud by jste někdo měl ve svých přebytcích retuš 78/I a 78/II v čistém stavu bez nálepky na prodej. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Krasne spracované. K tej 91/I až IV určite poznáte tento článok:

http://www.hradcany-stamps.com/clanky/a10h-cervena-vyvoj-91-znamkoveho-pole-4-tiskove-desky/
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Smith - děkuji za pochvalu, to vždy potěší. Článek znám. Už ho mám ve své knihovně. Co se týče té 1 retuše IV TD tak to je paráda. Bohužel doposud jsem ji nesehnal do sbírky vzhledem k jejímu malému výskytu. Nicméně ještě jednou děkuji
Moderátor
Opravdu moc pěkně zpracované, gratuluji!
Registrovaný uživatel
Ještě jednou moc děkuji! L
Moderátor
Já bych ještě doplnil - když u 20h IV.TD uvádíš že vada nebyla opravena, tak by mělo být stejně tak u I.TD uvedeno že vada byla opravena už před tiskem. Ale je to banalita která na celkový dojem z pěkně udělaných listů nemá vliv a samozřejmě je nesmysl jej kvůli tomu předělávat.
Registrovaný uživatel
Blazek007 - dobrá poznámka. To že na 1TD byla vada opravena před tiskem samozřejmě vím a opravdu jsem tam tuto veticku dát měl. Ale nějak mně to v tu chvíli nenapadlo. Asi albovy list ještě předělám. To zase takový problém není. :P
Moderátor
Tak to se moc omlouvám že jsem Tě přinulil v Tvé pečlivosti k předělání listu, to jsem neměl v úmyslu. Ale samozřejmě kdo se Hradčanům věnuje tak ví, že u I.TD vada neexistuje, ale kdyby se na to díval nějaký hloubavý laik, přišlo by mu asi divné že Ti tam známka s původní vadou chybí.
Registrovaný uživatel
Máš pravdu, list předělám to je to nejmenší.
Moderátor
Retuše na Hradčanech jsou velice vděčné téma a dá se jimi zaplnit několik listů. Nepochybuji že o nich víš, ale zajímavé jsou právě podchycené jak se během tisku mění - například na 20h modrozelené 70/I retuš nuly na pravé straně v mnoha variantách, na 20h červené retuš pravého rámu 10/I, na 75h retuš pravého rámu na 50/I a já pokládám vůbec za nejzajímavější na hodnotě 120h retuše levých horních rohů 64. a 74.ZP/I.TD, kde se vyskytují známky bez těchto retuší i opravované, a to v mnoha variantách, jak se během tisku měnily. Dost opomíjené jsou na hodnotě 25h v kresbě e) retuše původní vady provedené ještě před tiskem - bílé skvrny na horním obloučku S ve SLO na 61.ZP/II. a IV.TD nebo retuše původní vady bílého kroužku na dolním obloučku Š v POŠTA na stejné hodnotě 73.ZP/I, II. a IV.TD a podchycené v různých vyriantách zoubkování.
Moderátor
Ahoj, je to zážitok vidieť takéto pekné albumové listy listy s krásnymi známkami. Gratulujem. Mám radosť z normálnej komunikácie ;) .

Pred časom som ti v tomto vlákne písal, pozri sa na to:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/arsiky-od-roku-1945-do-menove-reformy-28030
Registrovaný uživatel
pro Blazek007 - retuše na Hradčanech jsou opravdu vděčné téma. Kupříkladu mně zcela pohltili. Teď mně čeká tvorba albových listů právě na tebou popsané retuše - 20h modrozelená 70/I - bohužel mám jen jednu variantu ale mám i černotisk s touto vadou. Retuše na 15h - 49/II.TD retuš spojnice háčků, 100/II.TD retuš celé pravé výzdoby ( asi největší retuš na Hradčanech ), 36/I.II.TD retuš páté spirály a DV. 75h 50/I.TD bohužel mám ji jen na doplatní dvoupásce. Co se týče retuší na hodnotě 120h 64 a 74.ZP/I.TD a 25h v kresbě e ) 61 a 73 ZP. tak ty jsem právě zakoupil na áčku. Níže dávám několik skenů jen tak pro ukázku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pro Doddie - moc ti děkuji. Co se týče těch průvodek vyplacených známkami z aršíku tak o ty bych měl samozřejmě zájem. :)
Registrovaný uživatel
Když jsme u těch retuší na známkách Hradčany tak bych Vám rád připomněl jednu z nejpopulárnějších retuší na Hradčanech a to tzv. zlomenou větev na 90 ZP. / II TD. Retuš má většinou charakteristický závoj v písmenech OŠ názvu POŠTA. Tato chyba byla opravena někdy koncem roku 1919 v dotiskovém nákladu určeném pro přetisk SO 1920. Pro ukázku - retuše na známce bez přetisku, na doplatních 10/20/30 a DV na 3h fialová s přetiskem SO 1920 a na balíkové průvodce dvoupáska DOPLATIT 20.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mimochodem (nechci zbytečně zakládat nové téma), nemohl by jste mi někdo potvrdit či vyvrátit zdali je tato 15h známka opravdu ze 7 TD.? Je sice zkoušená ale popravdě nevím čí je tato zkušební značka? Nemám žádný srovnávací materiál a neznám markanty jednotlivých známkových polí 7 TD. Mělo by se jednat o známkové pole 98 ze 7 TD. Předem Vám děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle Filatelie 10/2012, kde je kompletní VII.TD, jde opravdu o ZP 98.
Moderátor
Ano, jedná se 100% o 98.ZP/VII.TD, kontroloval jsem podle Rekonstrukce tiskové desky od p.Ryvoly. Mimochodem - pokud je na známce podpis nebo razítko Václava Káni, je to záruka spolehlivosti.
Moderátor
Ještě bych dodal k těm retuším. 20 modrozelená retuš 70/I se dá najít většinou v partiích, protože bývá často přehlížená. Stejně tak retuše 5. spirály na hodnotě 15h 36.ZP/I. a II.TD.
Registrovaný uživatel
stefanos532 napsal
Podle Filatelie 10/2012, kde je kompletní VII.TD, jde opravdu o ZP 98.



Děkuji za rychlou odpověď. :) :)
Registrovaný uživatel
pro blazek007 - děkuji Ti za potvrzení, že je známka skutečně ze 7TD. i za objasnění zkušební značky p. Káni. Co se týče retuší 20h modrozelené 70/I nevěděl by jsi o nějakých partiích těchto známek? A co říkáte na prasklou desku (prasklý levý horní roh) hodnoty 15h cihlově červená ZP 11/IITD. Myslím se, že tato vada není zase až tak častá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Vol70 v 6. 11. 2016, 19:05. »
Registrovaný uživatel
Zrovna třídím známky z I. a II. TD a zatím jsem našel pět známek II/11, z toho jen jednu (7A) s tímto prasklým rámem.
Registrovaný uživatel
stefanos532 napsal
Zrovna třídím známky z I. a II. TD a zatím jsem našel pět známek II/11, z toho jen jednu (7A) s tímto prasklým rámem.


A můžu se zeptat z jakého počtu známek? ( třeba ze 100 ks bylo 5 známek s touto vadou)?
Registrovaný uživatel
stefanos532 napsal
Podle Filatelie 10/2012, kde je kompletní VII.TD, jde opravdu o ZP 98.


Neměl by jste 7.TD z filatelie (co jsem se dočetl tak by to měla být příloha Filatelie 10/2012) v PDefku? Děkuji
Registrovaný uživatel
Příručku najdeš zdarma na http://www.filaso.cz/prirucky-knihtisk Ve Filatelii jsou v podstatě stejná data (černobílé obrázky se zaškrtnutými znaky). Co se týče počtů, mám asi 600 razítkovaných známek a vytřídil jsem zhruba 80 procent (zatím vybírám jen I. a II. TD - I. typ, DV podle Monografie a další výrazné vady) K tomu rohu si matně vzpomínám, že jsem možná viděl článek na Infofile od blažka007, ale nejsem si jist, že se jedná skutečně o ZP II/11.
Registrovaný uživatel
stefanos532 - tak to vypadá, že známek s prasklou TD - ZP 11/II opravdu moc nebude. Co se týče článku na Infofile tak je skutečně od blažka007 a jedná se o ZP 11/II TD. Mimochodem je to velice hezký a podnětný článek!! A děkuji za odkaz!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Hradčany » Hradčany 10h červená DV91/I,II,II a IV TD a její retuše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1