Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Hradčany 120h (b) stříbřitě (petrolej) šedá

Vykupminci.cz
Numisargo

Hradčany 120h (b) stříbřitě (petrolej) šedá

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
OskarOto napsal
Tak mám na 100% Hradčany 120h stříbrně (petrolej.) šedou ve čtyř bloku. Netušil jsem, že rozdíl od světle šedé je jen o jeden odstín (když vynechám slabý tisk).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Dobrý den, musím opravit moje posouzení známek. Čtyřblok je upraven broušením a v odstínu známky jde zásadní problém. Čtyřblok nelze považovat za pravý.

Přidáno na žádost Jaromíra.
Ono jde o drobet složitější problém. U zmíněného čtiřbloku došlo ke zbroušení něčím technologicky lepším než kouskem chleba, poškození je rovnoměrné po celé ploše čtyřbloku. Zbroušení bylo provedeno na části archu nebo na celém a poté jednotlivé známky rozřezány nebo rozstřihány. Nejlépe se jednotlivě broušená známka určí podle ostrosti střihu tím, že nejsou na hraně vytahaný chloupky z papíru a poté ostrou hranou tisku. Bohužel někteří sběratelé z neznalosti tohoto vzácného odstínu i pravou známku zesvětlili broušením. Jinak hodnotu pravého čtiřbloku odhaduji na 400 – 600 tis.
Registrovaný uživatel
A ještě poznatek ke znaleckým značkám.
Znalecké značky jsou pravé a první ověření se na známkách se objevilo od p. Karáska a p. Gilberta s označením odstínu na zmíněném větším celku nebo archu známek (v levém spodním rohu je střiženo do označení odstínu známky). Po ověření p. Karáskem a p. Gilbertem došlo k rozřezání nebo rozstřihání na jednotlivé známky a aspoň jeden čtyřblok, který posléze ověřil p. Pittermann.
« Poslední úpravu provedl(a) OskarOto v 6. 2. 2020, 21:03. »
Moderátor
Zajímavé, že se zmýlili hned tři znalci.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » Hradčany 120h (b) stříbřitě (petrolej) šedá

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1