Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Hradčany celistvosti a razítka.

Vykupminci.cz
Numisargo

Hradčany celistvosti a razítka.

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jednookruhové razítko W 1 na zadní straně dopisu je asi nejmenší použité na Hradčanech.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Není to ale běžné razítko, používalo se ve Vídni při znehodnocování známek, které unikly pozornosti poštovního úředníka, který je měl správně znehodnotit při podání zásilky.
Registrovaný uživatel
Ale funkci má stejnou, znehodnotit známku.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, nějak nerozumím trestnímu portu, při podání rovnou zatíženo na podací poště Praha 14 a dopis je adresovaný na Prahu 7.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podívej se na 54. aukci u B, položka 769. Přečti si popisku a pořádně prostuduj datumy na všech razítkách. Když pochopíš tuhle, pak vysvětlíš i tu svoji. Mimochodem adresy na obou celistvostech mají hodně podobný rukopis.
Registrovaný uživatel
Díky, přiznám se, že to nedám. Nechápu, co znamená - ,, podací znárodněné DR a znehodnoceny znárodněným DR“. V katalogu od Hirše na straně 39 nic o znárodněném DR není, je jenom uvedeno, že doručovací pošta pro Prahu 7 je pošta Praha 14?
Registrovaný uživatel
Znárodněné razítko znamená , že byl odstraněn původní německý název z dvojjazyčného razítka. Všimni si expedičních údajů u datumů, římské číslice znamenají dopolední hodiny, arabské odpolední.
Registrovaný uživatel
Moc díky, datum a čas je stejný a dotyčný dopis donesl orazit nebo razítko znárodnil sám. Takže pár jedinců tvořilo filatelistickou historii Československa. Co říkáte na tyto adresy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Známi filatelisti prvej republiky.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Dvě stejná razítka (název pošty, datum, expediční údaj) nemusí nutně něco špatného. Mojí nápovědou (54. aukce, položka 769) jsem chtěl poukázat na něco jiného. Na přední straně je razítko Praha 1 22.II.19 11 a vyměřeno trestní porto T 40. Ale na zadní straně jsou nalepeny Hradčany 2x 10 h, razítko Praha 14 5c 22.II.19 -2, a "ojedinělé použití spěšných známek ve funkci doplatní" razítko Praha 14 5c 25.II.19 VIII. Můj závěr je, že tímhle razítkem z Prahy 14 5c razítkovali kdeco. Dále u tvého dopisu chybí číslo popisné domu a rukopis je hodně podobný.
K těm dalším dopisům, první si poslal pražský obchodník se známkami F. Šašek a pak si ho vyzvedl na poště v jiném městě (pokud na zadní straně není razítko o zaslání nazpět po ukončení úložné doby), další dva jsou od obchodníka A. Černého (první s adresou obchodu), poslední jméno nepřečtu, pokud vím v Chánovicích nepoužívali razítko ale psali trestní porto ručně. Jak by to mělo vypadat nevím.
Registrovaný uživatel
stefanos532 moc díky za váš čas a informace. Mám katalog od Hirše a celistvost na straně 39 má opravdu rozdílné datum na předběžných spěšných známkách a já jsem nesrovnalost v datu přehlédnul. Je vůbec možné v poštovním provozu té doby rozdílné datum na trestním portu?

Všechny prezentované dopisy mají zadní stranu čistou a poslední dopis je jak nový, není poškozeno ani lepidlo.
Registrovaný uživatel
Dopis, který snad prošel poštou. stefanos532 prosím, napište na můj email oskaroto zavináč seznam .cz, vysvětlím černý přetisk na 6h.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, doplatní provizorium od J. Suchánkové je nejčastěji vyrobeno pro filatelistický trh. Dá se zjistit nebo odhadnout kolik podobných celistvostí mohla vyrobit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Predpokladám, že táto otázka je len rečnícka.....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith díky, počet mě docela zajímá u J. Suchánkové pošta K. Vinohrady a F. Šašek pošta Kralupy nad Vltavou. Jako začátečník nemám odhad kolik jejich celistvostí se může pohybovat na trhu. Mnoholetí sběratelé mohou zhruba odhadnout počet vyrobených celistvostí.
Moderátor
to smith: trefná odpoveď ... :D

to OskarOto: Myslím si, že to asi ťažko odhadnú. Možno zberateľ, ktorý sa výslovne venuje doplatným provizóriám a ich použitiu v poštovom styku. Ja osobne sa venujem ČSR I. minimálne 35 rokov a podobné výrobky som na burzách i v aukciách vo veľkej väčšine prehliadal a nevenoval som im žiadnu pozornosť, takže nemám ani predstavu koľko "kilogramov" ich bolo vyrobených... :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Sběratel.com » Hradčany » Hradčany celistvosti a razítka.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1