Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Hradcany STS . ? Pomoc..

Vykupminci.cz
Numisargo

Hradcany STS . ? Pomoc..

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Posilam potreboval bych Pomoc jestli jsem Spravne urcil td . Zp? Myslim ze je to spojeny typ spyrala , cernofialova? Za horni spyrala otevrena za dolni.. nejsem si 100 pro jisty je do konce dotahnuta ale jen tak lehce jako vlasek to spojuje no co myslite diky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Celovitos moje urceni asi?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Monza lepsi Foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak asi je to foto spatne ?!
Registrovaný uživatel
To by mnela byt uzavrena spyrala ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Za je jasna 👍 dobredu dekuji za info

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Na ZP 84 a 94/I TD nie je STS. Obe sú prvého typu.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
U I.TD je I. typ spirály (otevřená) jen u ZP 3,12 a 13. Ostatní ZP (např. 83, 84, 92, 100 …) i když mají otevřenou spirálu jsou považovány za II. typ spirály (zavřená). Podrobněji je to popsané v literatuře :
http://knihovna.filaso.cz/knihtisk/hradcany_25h_fialova_IaII.pdf
Registrovaný uživatel
Tzn , urcil jsem to dobre ? Pak je to jasne, asi retus nebo co- aj tak moc dekuji
Registrovaný uživatel
Aj ted jasny diky podtyp spyrali 😂
Registrovaný uživatel
Mam jeste neco co by mne moc zajimalo, jde o typ.. podtypy praveho ramecku. Mam 2 celistvosti hradcany . Jedna je 20 h cervena tu jsem us urcil podtyp praveho ramecku je na td 1 zp 99 ...ta 2 dopisnice 15 h Ma taky ramecek nemuzu ji nikde najit .. muzu poslat foto
Registrovaný uživatel
Tu jsem nasel 👍

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Donnovan napsal
Aj ted jasny diky podtyp spyrali 😂


Podtyp špirály neexistuje.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Tu nemuzu najit pokud muzete pomoct diky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poslal jem to na sparne Tema ? Pokud zasilam spatne na vlakna? Opravte mne prosim,
Registrovaný uživatel
Musim se vratit k tematu ty spyrali, napsal jsem ze to je podtyp spyrali. Dostal jsem odpoved ze podtyp spyrali neexistuji, nechci tady psat co nevim, ucim se porad, Nasel jsem to v knize monorafie cs znamek . Nebo to asi chapu spatne ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Monografie č. 1 je z roku 1968. Kup si katalog Pofis (2015) nebo Merkur Revue 1. část (2014). Je tam přehledně vysvětleno jak se rozlišují spirálové, příčkové, rámečkové typy a na kterých konkrétních hodnotách Hradčan, tiskových deskách a ZP se vyskytují. Jsou tam nejnovější údaje, pokud dojde k novým objevům, nebo ke změně značení, určitě se to objeví v dalších katalozích.
Moderátor
To je sice pravda že v uvedené literatuře jsou uvedeny spirálové, příčkové a rámečkové typy, ovšem Donnovan píše o spirálových podtypech - které samozřejmě existují. Stejně tak jako existují podtypy příčkové.
Registrovaný uživatel
Ano a taky rameckove podtypy o kterych tu pisu ( Foto) ktery nejsu bohuzel uznany jako podtypy ., coz je muj osobni nazor by mneli byt uznany aj podtypy praveho ramecku vsak taky existuji ne . Proto jsem poslal to tema nahre, pokud mne muze nekdo pomoct urcit tu 15 h . Bohuzel mne to zatim nejde ‚ byl bych rad. Co jsem Dodnes precet nikde neni zaznam o podtypy na 15 h hradcany dopredu ein za info
Moderátor
Když mohou být uznány takové nesmysly jako typy obloukové a spousta sběratelů se v nich babrá, proč by nemohly být uznány i typy rámečkové.
Registrovaný uživatel
Můžete mi říct, podle jakého zdroje by měly být rámečkové typy na Hradčanech 20 h červená ?
Moderátor
A můžete mně říct podle jakého zdroje jsou typy obloukové?
Registrovaný uživatel
O obloukových typech jsem se dočetl v katalozích plus článek od sběratele L. Olšiny ve Filatelii.
Ale odkud bere Donnovan informace o rámečkových typech na Hradčanech 20 h červená mne opravdu zajímá.
Minulý rok jsem je dotřídil a nic takového jsem u nich nenarazil.
Moderátor
Tak to jste se zřejmě špatně díval. O typech rámečkových se píše v Příručkách knihtisku, články od pana Hamra. A doporučil bych Vám věnovat pozornost pravé příčce jen namátkově na 99.ZP/I.TD. hodnoty 20h. Určitě jich najdete víc. Mimochodem, s takovou reakcí se setkávám dost často: Karásek o tom nic nepíše - tak to neexistuje.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 22. 4. 2020, 16:42. »
Registrovaný uživatel
No jsem samouk . Ziju v zahranici 30 let. Zacal jsem se zajimat o fihlatelii zde. Jsem samouk.takze vsechny informace literatura a internet, asi to chapu spatne omlouvam se, musim si to asi v hlavne usporadat. Vim jen to co ctu .. napr jsem napsal ze existuji podtypy spyralove vim to z knih ,dostal jsem odpoved ze neexsituji, pak jste napsal ze existuji... a tak sbyram informace a delam si svuj nazor, tak to mam . Cetl jsem clanek o rameckovich typy... aj podtyp na filaso. Cz a mam je ve zbyrce tak si myslim ze to jsou ty podtypy ramecku to je vse, psal to nejaky filatelista ze by ty podtypy ramecku mneli taky byt uznany jako typy. Proto jsem se prihlasil na tuto stranku abych se trochu neco naucil zjistil atd nechytracim chci jen informace

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Hradčany » Hradcany STS . ? Pomoc..

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1