Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Antoninian Galliena z konce vlady, revers jelen DIANAE CONS AVG
Registrovaný uživatel
Gallienus, antoninián, averz: GALLIENUS AVG, reverz: DIANAE CONS AVG, jelen vlevo. V exerku něco spíš tuším než vidím., snad X ... :-) Více jistě doplní zkušení. Případně opraví.
Registrovaný uživatel
mincovna Řím, RIC V 179
« Poslední úpravu provedl(a) Ingelri v 26. 10. 2016, 10:18. »
Registrovaný uživatel
Tenzor: Díky za upřesnění. Váha prvního je cca 1,8g, druhého asi 1,3g, takže to budou půl follisy. Posmrtných Maximianů jsem viděl v poslední době vícero, takže mě ani nenapadlo, že by se mohlo jednat o vzácnější mince. A ani cena tomu moc nenapovídala. :-) No, snad to nebudou přeprodané padělky z aukcí Pecunem. Z historického hlediska mne na Maximianovi zaujalo, že Konstantinovi stálo za to, prohlásit ho za boha, ačkoliv měl nejspíš prsty v jeho smrti. Mimochodem, netušíš, jestli po Konstantinovi ještě nějaký další císař nechal razit konsekrační nebo pamětní mince pro svého přdchůdce?
Moderátor
Mithridates: tak je pravda, že se jich poslední dobou (stejně jako dřívějších 1/4 follis) objevuje víc, ale oproti normálním follis jsou vzácné, jednak se to razilo jen krátkou dobu a jednak v menším množství.
No, prohlásit ho za boha.. on ale nad ním nechal vyhlásit damnatio memoriae, které zrušil za 2 roky a tyhle mince byly raženy až 7 let od Maximianovy smrti, šlo hlavně o propagandu jednak za účelem upevnění své vlády a jednak namířenou proti Liciniovi.
Moderátor
Ohledně dalších konsekračních ražeb, své posmrtné mince si Konstantin sám nevyrazil :) Ale poté už, pokud vím, nebyly žádné... důvodem nejspíš bylo křesťanství.
Registrovaný uživatel
Je to zvláštní, ale Maxentia, ač to není žádná vzácnost, jsem dosud neměla. Pár let jsem vyloženě čekla, až se mi nějaký připlete před nos a konečně mi byl souzen. Není nejhorší, takže radost. Pomůže mi prosím někdo s mincovnou?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkný. Řek bych že by tam mohlo být něco jako RBP nebo RBQ (vylučovací metodou) čili Řím. RIC 208 (snad)
Registrovaný uživatel
Děkuji, napíšu si to k němu.
Moderátor
korunka: taky jsem ho sháněl hodně dlouho, z těch běžnějších panovníků vlastně nejdelší dobu ze všech. Značka mincovny bude RBQ.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, poprosil bych o případné určení této (antické?) mince. Materiálem je pravděpodobně stříbro, průměr 25 mm, váha pak 16,94 gr.
Předem děkuji za pomoc Tomáš S.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tetradrachma Alexandra III., ale pravost bych z tehle fotek nedokazal odhadnout.
Registrovaný uživatel
U nohou Niké, mincovna Tarsus, katalog ale fakt nedám
Registrovaný uživatel
Tovy
Ingelri

Pánové, děkuji Vám oběma. Tomáš
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, poradí někdo?
Jde o denárek Caracally (RIC209), nelíbí se mi dvě skvrny v opisu ANTONIN"VS" a B"R"IT, příjde mi to jako slité písmeno. Na hraně je ale několik jemných prasklin, nevím jestli, kdyby to bylo lité falzum, tak jak by se tam ty praskliny objevily. Přikládám pár fotek detailů.
Děkuji za posouzení a za komentáře.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prijde mi ok. Ten defekt muze byt praskle razidlo, nebo zbytek priletovaneho ocka.
Registrovaný uživatel
Dík za názor, taky mě tato možnost napadla, ale tím dalším defektem u opisu BRIT jsem tuto možnost zavrhnul.
Registrovaný uživatel
To prodlouzene R obcas byva, to se mi zda ok.
Registrovaný uživatel
Tady máš podobnou, větší fotku bohužel nemám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ahoj OLroman, aká je váha toho denáru?
_______________
Registrovaný uživatel
Ingelri:Opravdu je to R totožné, děkuji za komentáře
Registrovaný uživatel
norris45:3,1g
Registrovaný uživatel
Rozhodla jsem se svými šílenými šroty raději už nenarušovat téma chlubírna :lol: :lol:
Ale já za to fakt nemůžu, mně udělá radost i mince ve špatném stavu, pokud je vzácnější.

Nevím, zda to náhodou neplatí i o této Lucille. Pokud ji mám určenu správně, měl by to být denár RIC 773 s aversem LAETITIA, který je vzácnější, pokud už to v současné době není jinak.
Prosím o kontrolu ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já myslím, že CHLVBIRNA by to klidně snesla, Lucilla je vzácnější a portrét je pěkný :)
Ano, je to RIC 773 a je to označeno jako R, ale jestli je to reálně vzácnější typ Lucilly, to nevím (určitě jsem ji někde na aukci viděl ale nedělám si statistiky), předpokládám, že Tovy to potvrdí či vyvrátí.
Registrovaný uživatel
Nepotvrdim, protoze by me nenapadlo, ze tahle Lucilla s reversem LAETITIA muze byt vzacna (mam ho zafixovany jako relativne bezny revers) a zjevne asi bude. Ja mam prehled spise o mincich, ktere se mi vryji do pameti, jak jsou odlisne - treba Lucilla VOTA PVBLICA (jsou nejmene dva typy - napis ve venci a jeste vzacnejsi napis kolem vence) a pod. V tomhle mam rezervy.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1