Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vzácnější určitě bude, zas tak často se nevidí a Reka Devnia uvádí 10ks, což je méně než ta běžnější VOTA.
Registrovaný uživatel
A ještě jeden dotázek.

Tohoto Hadriana, určitě jste ho na Aukru viděli, jsem koupila spíše ze zvědavosti a teď mám dilema. Má krásnou tmavě zelenou patinu a zbytky postříbření. Když jsem ho kupovala, tak jsem si říkala, že ho vyčistím a bude to krásný stříbrný denárek, teď si ale nejsem jistá, zda to není spíše dobové falsum, což by se samozřejmě čištěním znehodnotilo, protože místo stříbrného kolečka by vykouklo měděné vyžrané kolečko... ;)

Co si o tom myslíte?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Skoro urcite to vypada na suberat, takze bych ho uz necistil.

Jeste k Lucille - mam pocit, ze jsem jednu LAETITII urcite mel. Koupil jsem ji kdysi na eBayi, kde velky prodejce rozprodaval zjevne velky nalez (za 2 roky mohl prodat desitky a desitky Lucill a mnohem vice jinych minci). Ale pak jsem ji vyradil, ze se mi nehodi kvalitou. Mozna jsem udelal chybu :)
Registrovaný uživatel
Tovy- dík, raději už čistit nebudu.
K té Lucille - no, vidíš to. Mně tato už pár týdnů těší ve sbírce a mám z ní radost :-)
Moderátor
Oficialni razba samozrejme postribreni mit nemohla, protoze slo o stribrnou minci s ryzosti kolem 80%. Postribrovani (vlastne o postribrovani nejde) se objevuje u oficialnich minci az koncem vlady Valeriana, tedy koncem 50. let 3. stoleti, Hadrianus zemrel roku 138.
Jako typicky suberat to ale taky nevypada.

Kazdopadne taky uz bych to necistil.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 18. 11. 2016, 19:29. »
Registrovaný uživatel
Hledám sponzora, který by mi k Vánocům koupil tuto levnou minci. Značka: na Vánoce se mají dělat dobré skutky.. :lol: :lol: :lol:

http://www.ebay.com/itm/NUMISLAND-PERTINAX-193-AD-SILVER-DENARIUS-RARE-/192002898498?hash=item2cb443ba42:g:EGEAAOSw8gVX3XBP
Registrovaný uživatel
A co kdyby ten sponzor od Tebe odkoupil řecké mince ("klasické Řecko" - do Alexandra Makedonského)? :)
Nevím jestli do Vánoc bych měl k dispozici celou hodnotu té levné mince. Část ale určitě.
Registrovaný uživatel
Teoreticky těch Laetitií může být více, ale protože jsou v podobném stavu tak se do "velkých" aukcí nedostanou. V praxi ale, pokud zagoogluješ, najdeš tak dvě-tři a to v podobném stavu. Jedna se prodala na Vcoins za 175$, u druhé pán píše že ji bral na ebay, kde se dvě oběvily a okamžitě po ní skočil. Já jsem projel i pár desítek katalogů a nic jsem nenašel. Takže Korunko, za mě gratulace. Máš doma denárek, který u nás sice příliš velkou cenu nemá, pokud ho dáš na Aukro tak se asi neprodá (to je paradox co) , ale po světě jich fluktuuje s největší pravděpodobností jen pár kousků.
Registrovaný uživatel
opal- no, z řecka toho mám sakra málo, takže bych musela prodat asi sbírku keltíků, která není moc početná, ale asi by na něho bylo .. :-))
Holt budu muset počkat na sportku :-)) :-))

Ingelri- to je pravda, u nás mince se vzácným reversem moc lidí neocení. Každopádně děkuji za zajímavou informaci, tohle potěší ;)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Oficialni razba samozrejme postribreni mit nemohla, protoze slo o stribrnou minci s ryzosti kolem 80%. Postribrovani (vlastne o postribrovani nejde) se objevuje u oficialnich minci az koncem vlady Valeriana, tedy koncem 50. let 3. stoleti, Hadrianus zemrel roku 138.
Jako typicky suberat to ale taky nevypada.

Kazdopadne taky uz bych to necistil.


Právě že mně jako typický suberát také nepřišla. Jako by byla z oficiálních razidel, proto jsem ji ostatně koupila. Už ji čistit raději opravdu nebudu. Tady to není vidět, ale má opravdu krásnou tmavě zelenou jednolitou patinu, takže pokud je pod ní měď, pak bych si to hodně následně hodně vyčítala. Radost z ní mám i tak.
Registrovaný uživatel
Ale ono by i ocenilo, ale spíše nemají tušení. A nebo čas. Sám si říkám, když vidím ty hromady šrotu na Aukru, které prostě nemám čas si pořádně prohlédnout, kolik mi za ta léta asi uteklo Bonosiů, Pacatiánů, Proculů nebo Jotapiánů. :lol:
Registrovaný uživatel
korunka: no vidis, jsem nedavno nabizel Pertinaxe za 70 eur ci kolik a nikdo ho nechtel :) Samozrejme byl stav spatny, ale jednoznacne identifikovatelny a portret nebyl az tak spatny.
Registrovaný uživatel
Tovy- Asi jsem ho ve tvých přebytcích viděla, jestli to byl on.

Ten na ebay je ale fakt pěkný. Představa, že by na něho padla skoro celá výplata, je šílené, ale až vyhraju ve sportce... :D

Vzácných panovníků mi chybí strašně moc a už teď jsem smířená, že u nich budu ráda, pokud se časem podaří alespoň v mizerném stavu, ale nijak to nehrotím. Čekám, až se prostě nějaký vzácnější císař někde objeví ...
Letos jsem si udělala radost Allectem, sice šrůtek, ale radost, kdo ví, co se mi připlete do cesty příště :D
Moderátor
Ten Pertinax na eBayi se mi teda moc nelibi a kdyz uz bys uvazovala o tom, ze za minci das petimistnou castku, tak bych radsi investoval 20 tisic do sbirkove kvality :) Pripadne se ti otevira svet netusenych moznosti u reckych minci, vetsinou velmi krasnych a z numismatickeho hlediska daleko zajimavejsich.
A do 10 tisic se zase daji sehnat lepe vypadajici, i kdyz je to samozrejme dost o stesti. Kazdopadne do Buy now se vetsinou davaji mince za dvojnasobek a vice nakupni ceny.
Registrovaný uživatel
Přiznám se, že z něho mám dobrý pocit, tedy určitě lepší, než z těch ostatních, ale ono je to jedno, zatím jsem totiž ve sportce nevyhrála :D
Takže se budu muset smířit se šrůtky, nejen vzácných císařů. Sice je určitě lepší počkat, až se objeví nějaká opravdu krásná mince ve sbírkovém stavu a raději si připlatit, ale já jsem bohužel závislák. Pěknou minci ve sbírkovém stavu bych si mohla dovolit jednu za dva měsíce, ale kdo to má takovou dobu vydržet :D . Já si musím dělat radost častěji, takže bohužel často koupím nějaký šrůtek, ale mám z něho také radost. Já vím, jsem trochu jiná :lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Korunko, pak vím ještě o někom, kdo řeší obdobný problém, a je poněkud jiný. :-D
Nevím co má kdo proti šrůtkům... ;-)
Registrovaný uživatel
Hrozně se stydím dát sem tenhle šílený šrot a přiznám se, že už horší minci ve sbírce nemám :lol:

Asi by bylo zbožné přání něco takového určit, ale budu ráda, když mi potvrdíte alespoň panovníka.

Tipla jsem to na denár Vitellia, tedy spíše to, co z něho zbylo ;)
Na reversu podle rozkročených nohou a levé ruky ohnuté v lokti by to mohl být motiv VICTORIA AUGUSTI, tedy možná něco jako RIC 62 ?

Mince mne s ohledem na stav vůbec netěší, ale alespoň budu mít motivaci ušetřit v budoucnu na hezčího... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jj, taky bych to viděl na RIC 62 ;-)
Registrovaný uživatel
Prosím jaká je dobrá cena za tenhle obol (Kyzikos, 600-550).
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Videl jsem prumerne ceny takoveho stavu se pohybovat kolem 50-80 eur + poplatky na aukcich (dost G&N prodavali v minulych letech - asi depot), ale nekdy i podstatne vice a se stestim mene. Tak mozna dobra cena je do 50 eur? Tenzor bude vedet presneji.
Registrovaný uživatel
Díky.
Tak možná zkusím aukci - jestli se tam proklikám.
Ještě dotaz na cenu 1/24 statéru - taky Kyzikos .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja mel pocit, ze cena je tak kolem 150 eur, ale kouknul jsem se a chodi 200-280 eur. Ale tenhle je horsi a vypada na nejaky suberat trochu. Ci prinejmensim ze je z nejakeho elektronu nez kvalitnejsiho zlata. Snad nekdo opravi.

Muzes porovnat treba s timhle za 240 eur (patri mezi levnejsi):
https://www.acsearch.info/search.html?id=1739258
Registrovaný uživatel
Správně, není to čisté Au. Píšou, že je z elektra.

K tomu názvosloví co je správně?
Elektron je hořlavý kov (Mg a další příměsi). Může se to používat i pro slitinu Ag+Au? Nebo jenom elektrum?
Moderátor
ano, je to spravne, muze se to pouzivat a pouziva (nekdy s dlouhym pocatecnim e)
Registrovaný uživatel
Zdravím, potreboval by som poradit s denárom Antonina Pia. Ide o to že čo som našiel v RIC aj na internete modius pri opisoch averz:ANTONINVS AVG PIVS P P
reverz: TR POT COS II len RIC 058, tam sú dva obilné klasy s makovicou no ja mám štyri klasy s makovicou. Neviem či mám na to prihliadať alebo si to nevšímať a mincu určiť ako RIC 058. Čo mám stiahnutú knihu Roman imperial coins tak v nej som nenašiel rozlišovanie podla počtu klasov.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1