Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Takže niečo podobné tomuto? (aj ten má pekný rímsky nos...)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to Nervův měděný As...
Registrovaný uživatel
Jedného Traiana mi tu už určili,ten je menší a krajší=vraj As.
Tento veľký (obrysový) by bolo čo?
Nervov Cu As si značím.Ďakujem.
-s-
Registrovaný uživatel
No sestercius přece...
Registrovaný uživatel
Vieš Lopez,ja o tom vôbec nič neviem,preto tie otázky..Snažím sa to pozerať aj sám,ale to je hotová veda..
-s-
Registrovaný uživatel
Omlouvám se,jestli odpověd vyzněla nějak příkře-vůbec jsem to tak nemyslel :oops:
Měl jsem já starej vůl napsat všechno naráz,a bylo by.
Tak se nezlob,stani.
Registrovaný uživatel
Nie,nevyznelo to príkro.Naozaj.Ja som tam skôr čakal smajlíka.. :P
Nebol som prítomný,preto až teraz.
Pohoda lesní... :D
-s-
Registrovaný uživatel
Prosím zdejší znalce o radu.
Jak často se na řeckých mincích vyskytuje motiv těžkooděnce?
Myslím tím postavu ve zbroji (něco jako na fotkách), ne bohyni Athénu, nebo části zbroje (helmy a podobně).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Celkem vzácné, málokteré město razilo mince s těžkooděncem, ale ne ve smyslu, že je každý typ s těžkooděncem vzácný. Například Pelinna razila malé bronzy, které jsou relativně běžné a levné. Příklady dalších ražeb kromě Tarsu a Methymny, které jsou na fotce:

Sicílie, Messana - Mamertini
Chersonesos
Mysia, Kisthene - Orontes
Aspendos
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď.
Sicílie je mimo můj okruh zájmu.
Ostatní budu uvažovat.
Registrovaný uživatel
Mohl bych poprosit o určení a ocenění? Děkuji
Asi nějaký Philipus I.?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jojo, je to Philip I. Arab. Oceneni necham na jinych, aby to bylo nezaujate, nebot kdyby jsi se ho nahodou zbavoval, dej vedet.
Registrovaný uživatel
Zdravím vás priatelia,pomôžte mi prosím s určením popr. aj s ocenením tohto rímskeho denára- ja sa na Rím nešpecializujem (váha 3,34g , priemer 20mm)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
denár cisára Alexandra Severa, Mars držiaci olivovú ratolesť a kopiu RIC 0007 mincovňa Rím
averz: IMP C M AVR SEV ALEXAND AVG
reverz: P M TR P COS P P
Registrovaný uživatel
harley777ma napsal
denár cisára Alexandra Severa, Mars držiaci olivovú ratolesť a kopiu RIC 0007 mincovňa Rím
averz: IMP C M AVR SEV ALEXAND AVG
reverz: P M TR P COS P P
ďakujem pekne za informácie
Moderátor
Citronek: je to pravděpodobně ražba z Antiochie ze začátku Philippovy vlády, vcelku pěkný portrét, ale nejde o ražební stav a nedá se říct, že by mince byla vzácná, já bych ji odhadnul na cca 1000 Kč.

lancearegis: špatný stav, takže řekl bych 400 Kč max. Ale do sbírky začátečníka ujde :)
Registrovaný uživatel
Ešte raz ďakujem za info, ale nie nie,tento riman nieje môj, chcel som len pomôcť susedovi z identifikovaním a ocenením- ale nič nevylučujem - možno raz nejakého rimana prikúpim do mojej zbierky - ale prvého,ktorého by som si asi kúpil by bol Marcus Aurelius - hypoteticky.
Registrovaný uživatel
Dobry den priatelia,chcel by som vas poprosit o identifikaciu tejto rimskej mince.Hmotnost-15,56g,d-27mm a material asi bronz?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedná se o špatný odlitek sestercie-má i upravovanou hranu......Bohužel...
Registrovaný uživatel
Ja som ju neupravoval ;-) ale srandujem.Mincu som len zlahka ocistil aby sa lepsie identifikovala.Dakujem,len komu patri akemu cisarovi ?
Registrovaný uživatel
Philip I. Arab :-) Pokud to správně čtu
Registrovaný uživatel
Dakujem navry.Ostatne uz si dohladam ;)
Registrovaný uživatel
Reverz je myslím PMTRPIICOSPP Panovník držící globus a žezlo.
Registrovaný uživatel
Je uz casom dost znicena,bronz zrovna nieje material aby si drzal viac-menej stabilny tvar a ako pisal kolega "Jedná se o špatný odlitek sestercie-má i upravovanou hranu" tak s tym uz clovek nic nenarobi,je to proste tak ako bola dana do placu,keby bola Au tak to je ine cafe :)
Moderátor
Moc poslední příspěvek nechápu, mohla být odlita klidně před měsícem stejně jako před 100 lety, ale pokud se naznačuje, že by to mohla být pravá mince, tak i když by to v tomhle stavu bylo jedno, tak IMHO nemohla, když jsou i praskliny zalité kovem. A dobový padělek udělaný odlitím by nedával smysl.
Jinak i u zlatého oditku by měla mince jen cenu kovu.. ale padělky zlatých mincí se dělají poněkud sofistikovanějšími metodami, protože jejich cena bývá mnohonásobně vyšší.. :)
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 2. 4. 2017, 22:57. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1