Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
drkelt: Máš pravdu, s tím Titem jsem se spletl, ale ani tento konkrétní Vespasianus mi k tomu nesedí. Jednak na aversu stojí jen COS III, ale hlavně NAVALIS se na revers nevejde. V, které je jediné zřetelné z druhé části opisu, je příliš nízko. Na všech variantách opisu NAVALIS, které jsem dohledal na internetu, je V nad úrovní SC, zde je o dost níž. Teď ještě koukám do Seara a na Wildwinds (RIC bohužel nevlastním) a ty kombinaci aversu končícího na CENS a reversu Victoria Navalis neznají.
Registrovaný uživatel
Mithridates:...štvrtá palička štvrtého konzulátu COS IIII je nečitateľná, ale vychádzam z predpokladu, že tam je(k inému to proste nepasuje)...to domnelé zreteľné V, z opisu NAVALIS, je, aspoň podľa mňa, v skutočnosti L - a to je na správnej "úrovni" SC...
...čo sa týka katalógu RIC, z ktorého som vychádzal - nech sa páči:
https://i.imgur.com/2aEp2zu.jpg
https://i.imgur.com/PSwXlAW.jpg
Registrovaný uživatel
drkelt: díky za zdroj. Je pravda, že místo na ještě jedno I by tam bylo. Jen ten revers bych i díky Tvému odkazu na RIC viděl spíš na Victoria AVGVST. Jestli to čtu správně, RIC znají i tento opis v kombinaci s COS IIII CENS. AVGVST by tam prostorově sedělo a čím déle se na fotku dívám, tím více mám pocit, že za V, vidím i hodně rozmazané S.
Registrovaný uživatel
Mithridates:...máš pravdu - pasuje tam aj AVGUST.
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, prosím o pomoc pri identifikácii. Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To jsi našel nebo koupil?
7 a 8 je mi povědomá, ale nevím to z hlavy (římské mince nesbírám).
Když si prohlédneš nějakou větší aukci na internetu, tak je tam najdeš.
Registrovaný uživatel
Tak to se mi fakt nechce lustit, zvlat ty provincni. Tak alespon ty jednoduche:
6. Claudius II. Gothicus, antoninia, mozna GENIVS EX(ERCITVS) ci neco takoveho
7. Severina, antoninian, CONCORDIAE MILITVM ?
8. Commodus, denar, mozna neco takoveho: https://www.acsearch.info/search.html?id=2305499

Prvni bude provincni Viminacium, treti vypada na Gordiana s Tranquillinou (mozna Thrakie)
Registrovaný uživatel
No vida. Severina a provinční. To jsem si myslel. Ty provinční možná někdy budu sbírat. Ale jenom na "kukačku". Podle vzhledu a námětu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pětka bude některého příslušníka konstantinovské dynastie. Běžný reverz GLORIA EXERCITVS - dva vojáci a dvě standarty mezi nimi.
Registrovaný uživatel
Pětka -Dlouhý, Široký a... Bystrozraký.
Máš dobré oči.
A to S má spodní oblouček větší :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 7. 1. 2018, 17:40. »
Registrovaný uživatel
Provincni razby maji jednoznacne nejzajimavejsi reversy. Jen problem je, ze v krasnych stavech se jednak blbe shaneji a taky jsou drazsi. Zvlast ty nejzajimavejsi reversy ...
Registrovaný uživatel
Díky za informaci. Obojího jsem si už všiml (třeba taky 200 € za bronz). A teď mi to ještě potvrdí odborník na Řím.
To jsi nemohl napsat, že jsou nejhnusnější a nestojí za sbírání? :mrgreen:
Ale můžu si prohlížet fotky. A říkat si, co jsem ušetřil peněz, tím že jsem je nekoupil. ;)
Registrovaný uživatel
Hehe. Ja mma provincni dost rad. Ale skoro vubec se v nich nevyznam a take je potiz mala oblibenost u nas - bojim se, ze kdybych si poridil neco vzacneho a pekneho do sbirky, tak to pri vyrazeni mozna neprodam ani za polovic, moc lidi to tu asi nesbira. Ale obcas jak jde nekde neco zajimaveho ci pekneho a levneho, tak to zkusim. Viz treba ten provincni medailon ve chlubirne. Navic se daji posbirat levne panovnici, co jsou jinak dost drazi - Tranquillina, Julia Titi, Domitia, Plotina a pod.

Prihazuji na ukazku dva reversy - Tranquillinu s lodickou a Galliena s Perseem a hlavou meduzy v ruce (alespon to tak vypada :).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Krasny kousky!
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Jestli to není velký krab, tak je to hlava medúzy.
Něco vzácného a pěkného .... Když prodávat, tak asi za 10 let, protože to by muselo do nějaké zahraniční aukce.
Já mám výhodu, že jsem začátečník. Takže jenom nakupuji a neprodávám. :P
Registrovaný uživatel
Myslím, že tohle bych u nás taky neprodal. Je to malý, černý,šišatý... :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To ja si myslim, ze tyhle drobaky se prodavaji docela dobre. Pred 2 lety jsem se zbavoval nejakych zbytku z konvolutu a mam pocit, ze byly hned pryc. Samozrejme otazka je cen. Pamatuji si, kdy jsem tyhle male drobky drachem ci tetartemoriony kupoval na eBayi v peknych stavech za 10-25 eur i nekolik za rok. Ted jsem zadnou nekoupil mozna rok a pul ci dele, protoze najednou ceny 50-100 eur :|
Registrovaný uživatel
Tetartemoriony jsou na mě už moc malé.
Tohle je hemiobol. Fotka je z aukce, takže ten kozlík vypadá velký jako býk. :D
Ale pomůže krabička s lupou.

Najednou ceny 50-100 eur .
Čo bolo to bolo....
Ten můj byl o něco dražší.
Registrovaný uživatel
Jo, ja myslel drobky drachem jako jejich casti vcetne obolu a pod. A ty ceny jsem uvadel u tech minci, co jsem pred 3 lety kupoval prave tak levne, ted jdou za trojnasobek :(
Registrovaný uživatel
Za 3 roky trojnásobek - to by se mi líbilo u mincí, co mám doma.
Nevíš čím je to způsobeno? Pro "investory" jsou to malé částky (i když ve velkém objemu ....). A že by tolik přibylo sběratelů? Já jsem přibyl :mrgreen:
Jenomže já jsem se vždycky zajímal o staré věci. Ale nebyly peníze.
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 10. 1. 2018, 13:37. »
Registrovaný uživatel
Rika se, ze sberatele spise mizi nez pribyvaji. Ale co se tyka minci si s tim nejsem jisty. Poslednich 10-15 let tu mame boom detektorariny a spousta hledacu se dostava k mincim a potazmo je zacina sbirat (ja jsem zarnym prikladem :)

Kazdopadne u antiky jsou to prvorade investori, co zvysuji razantne ceny. Tem jde hlavne o krasne stavy, ale jsou za ne ochotni zaplatit hrozne castky. Je fakt divne, kdyz vidim bezneho Hadriana v super stavu jit za 900 eur a v te same aukci Pertinaxe o 200e mene. Jo, Pertinax je stavove o stupen horsi, ale on je horsi obecne. Problem tohohle ale je, ze nomrlani lide to vidi a zacnou se chovat jak magori a taky prihazovat na horsi stavy straslive ceny. Treba ne 900 eur, ale prihodi na bezneho Hadriana v kvalite 1/1 300 eur. Ja toho sameho mam ve stejne kvalite za 80 eur.

U tehle drobaku nevim. Jakoby zacali byt oblibeni. Mam pocit, ze se jich vynorilo vice tak pred 5 lety, lidi je mozna zacali vice kupovat a vice sbirat. Nevim. Ale vsim jsem si, ze obecne treba na eBayi se zvysily ceny antiky. Vlastne nevim proc. Ale treba si pamatuji, kdyz Savoca pred 3-4 lety vstoupila na trh, tak jsem u nich nakoupil hromadu minci - lide asi novemu prodejci neverili, tak byli levni. Dneska neznamy prodejce se snazi neco prodat a lidem vubec nevadi, ze ma jen 5 hodnoceni, prihazuji jak divi plne ceny.

Zajimave z me specializace - ceny Probu a Gallienu sly ted hrozne nahoru. Zvlast vzacnych razeb (koukal jsem, ze vzacny denar Galliena byl vcera uz na 3250 USD pred zacatkem drazby :) Zajimave je, ze ty vysoke ceny dela jen do cca 5 sberatelu. Mozna ani to ne. Maji asi penize a pak proste bojuji. Pred 1-2 lety l jsem vydal clanek o cenach minci Proba. Myslim, ze za ten rok bych mohl polovinu cen navysit nejmene o 50% :)
Registrovaný uživatel
Je fakt divne, kdyz vidim bezneho Hadriana v super stavu jit za 900 eur.
Úplně divné to není. Přibývá boháčů a to po celém světě. A ti napodobují "staré" boháče. Sbírají vína z Bordeaux nebo "hezká kolečka".
Hadriána znám, Pertinaxe ne. (Zajímám se o historii, ale ne zrovna o Řím). A takový černoch nebo asiat, co ten ví o evropských dějinách? Ale minci luxusním stavu pozná.
Investoři jsou problém, jenomže ekonomika je nastavená tak, že prací se nezbohatne. Takže se masově spekuluje. Ztráty zaplatí daňoví poplatníci. "Tažná zvířata". :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ten zájem o luxusní mince je pěkně vidět. Vše z jedné aukce. Cena 120-150- 400!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezky, ale myslim, ze ten prvni by mi stacil :)
Registrovaný uživatel
Hezký jsou všechny, krásná zachovalost. Třetí není určitě 3x lepší. Tady je vidět, co dělají investoři.
Ten první nespadá do období, které sbírám. Nedá se sbírat všechno, tak mám omezení.
Takže mi "stačí" ten druhý. :lol: Navíc lehce zkorodované razidlo (Aspoň tak to je napsáno v popisu. Minor die rust and with a die break on the reverse), tak vypadá jako když má srst.
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 11. 1. 2018, 16:00. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1