Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ja si s tim IMP nejsem jisty, je to mozne, ze to tam je. Ty vychodni denary navic obvykle nemaji pismena pod bustou (u antiochie snad skoro nikdy, u alexandrie si nejsem jisty). Ale u antiky je mozne vse..
Registrovaný uživatel
A dotretice ja - mozna to bude ten Elagabal. Koukam, ze v Antiochii ten opis (ale opet bez IMP a to si myslim, ze tam neni, coz je vlastne dobre) pouzival s FELIXem. Sice na jinych denarech, ale to proste bouchli takovou serii. Kazdopadne tak i tak je to zajimavy kousek. Uz jen jestli je z vychodu.
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
A dotretice ja - mozna to bude ten Elagabal. Koukam, ze v Antiochii ten opis (ale opet bez IMP a to si myslim, ze tam neni, coz je vlastne dobre) pouzival s FELIXem. Sice na jinych denarech, ale to proste bouchli takovou serii. Kazdopadne tak i tak je to zajimavy kousek. Uz jen jestli je z vychodu.


...inu, pán kolega, môže to byť aj tak, i keď ja sa stále neviem zbaviť pocitu, že tam vidím zbytok oblúčika písmena P(z IMP), a náznaky ďalších dvoch liter... je to tak ako píšeš vyššie - ono je síce netradičný začiatok opisu pod bustou, ale zas občas sa vyskytoval. ( A naviac, túto variantu opisu pozná aj RIC)
Ale to či je to "východniar", kto ho vie...
Registrovaný uživatel
Děkuji, že se tu takto rozjela diskuse ohledně mé mince.
Pod bustou nejsou žádná písmena, jsou tam jen zbytky původní koroze...
Moc děkuji všem za Vaše názory ;)
Registrovaný uživatel
.. tedy teď jsem to zkoumala pod lupou a těžko soudit, zda jsou to jen vady razidla, zbytky koroze, nebo zbytky písmen...
Takže vlastně teď nevím, co to vlastně mám :'(
Registrovaný uživatel
Kluci, prosím Vás opět o pomoc s určením. Je to Crispus?? (a pokud půjde určit, tak který dle RIC?)
Předem moc děkuji za Vaši pomoc ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řekl bych, že by to mohl být Crispus RIC VII Thessalonica 39 ( mincovní značka možná dot TS dot epsilon dot ). Určení vzhledem ke stavu bez záruky správnosti, ale podle mě nejvíce odpovídá.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji!
Registrovaný uživatel
Prosím o určení stříbrné mince, díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Typnu Valeriána I ,reverz Felicitas.Zřejmě obě.
Registrovaný uživatel
Aktuálne tu mám strčený nos, tak si dovolím napísať, že minca je len jedna.
Čistená/nečistená.Ak je to tak, tak sa pýtam.Uškodilo jej to očistenie?
-s-
Registrovaný uživatel
Nemyslím ,že by její očištění způsobilo vzhledem k jejímu stavu, velkou škodu. Navíc to vypadá , že byla odstraněna pouze špína.
Registrovaný uživatel
Prijde mi to jak prejete mosaznym kartacem, ktery je bohuzel v posledni dobe velmi oblibeny u hledacu. Mohu se mylit a jen to tak vypada. Nicmene v tomto pripade vzhledem ke stavu je to skoro jedno, horsi by to bylo u nejake vzacne mince (coz jsem taky videl).
Moderátor
Pokud to bylo přejeto mosazným kartáčem, tak byla skoro určitě poškozena tenká stříbrná vrstva na povrchu - ona to není stříbrná, ale billon mince, obsah stříbra bude tak 20%. V takovém případě bude mince také s největší pravděpodobností rychleji korodovat, pokud nebude ošetřena.
Samozřejmě, vzhledem ke stavu a malé vzácnosti, to může být "jedno", ale krom toho, že už takhle byly zdevastovány i opravdu vzácné mince, nemyslím si že někdo má právo ničit kousek histore starý přes 1750 let.
Registrovaný uživatel
Dobry den, chcel by som vas poprosit o urcenie a ocenenie nasledovnych minci. Antike sa nerozumiem, zaujima ma stredovek a tieto kusky boli sucastou vacsieho nakupu.
Velmi pekne dakujem

PS: mince budu po urceni na vymenu pripadne predaj.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vzhledem ke kvalitě většiny mincí určení jen přibližně (zleva do prava z hora dolů):
1) Claudius II. Gothicus, antoninián
2) Opis na obverzu není moc dobře čitelný, ale jestli dobře čtu, tak by to mohl být Delmatius, folis, RIC VII Heraclea 155, opis na obverzu by měl být FL DELMATIVS NOB CAES, na reverzu GLORIA EXERCITVS, dva vojáci a mezi nimi standarta s tečkou, mincovní značka SMH gamma. Jedná se o vzácnějšího panovníka. Pro spolehlivé ověření určení by to chtělo lepší fotku mince.
3) Městská ražba Constantinopolis, folis
4) Kdoví co
5) Folis, 4.století
6) asi Constantius II, zřejmě RIC VII Siscia 237, na obverzu bude opis FL IVL CONSTANTIVS NOB C, na reverzu GLORIA EXERCITVS, dva vojáci a mezi nimi dvě standarty, mincovní značka tečka ?SIS tečka
7) Městská ražba Constantinopolis, folis
8 ) Asi byzantský folis

K ocenění (jak se mi jeví z fotky, zkušenější v oceňování možná upraví):
4,5,8 - cena minimální
1,3,6,7 - cena v řádu desetikorun (o moc víc než 50Kč bych za jednu neočekával)
2 - pokud je to opravdu Delmatius, tak bych očekával cenu v řádu stokorun (podle zájmu tak 200 - 400 Kč, obverz není podle fotky nic moc, reverz je pěkný)
Registrovaný uživatel
Pěkný večer, z jednoho konvolutku na mě vykouklo několik, asi barbarských napodobenin antoninianů vojenských císařů. Mince jsou malé, 9 až 12 mm, váha 0,46-1,00 gram. Portrét je zmenšený, nevypadají ořezané, původní zelená patina.
Dají se mince nějak blíže určit ? Nebo se jedná o 1/4 -1/2 antoniniany ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Urcit asi presne nepujdou. Vypada to vsecho na Tetriky, ale jestli treba prvni mince je Tetricus II. je otazka, trochu ma mladsi portret (podobne jak paty); druha vypada spise jak nejaky konstantinovec, zbyli asi Tetrikove. Urcuje se to proste blbe. Jsou to (asi) normalne antoniniany, jen uz extremne sizene. Ja uz to tu kdysi psal, ze to nemusi byt ani tak barbarske, jako ze ke konci vlady to uz nejake lokalni dilny totalne flakaly a zamestnavaly kohokoliv, kdo trochu dokazal ryt. Ale to je jen ma neodborna teorie :)
Registrovaný uživatel
Pro porovnání ještě jedna fotka vedle standardního tetriskovského antoniniánu raženého v Trieru,
je to opravdu trpaslík, hmotnost jen 1,46g/větší mince 3,46g/. Jde opravdu o prcky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tot otazka, zda to byly barbarske razby, nebo jen se mince zmensovaly s delkou vlady (podobne jak treba u Galliena). Uvadi se barbarske, ale je jich hrozne moc a mi se to zda trochu divne, ze by okolo barbari zurive razili napodobeniny s tretinovou vahou. Co by s nimi delali? Menili s Rimany? Nebo s dalsimi barbary? Mozna nekdo sectelejsi nahodi nejakou teorii :)
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny příznivce antiky :-) tuto minci se mi nedaří nikam zařadit, vypadá autenticky, 1,83g, 16 mm, opis opravdu zvlaštní , mincovna MMB , ...předem díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Viděl bych to na nějakou barbarskou napodobeninu Magnentia (351-354). Originál Magnentia je totiž AE2, tedy výrazně větší a zejména revers lépe výtvarně zpracovaný. Už jsem měl podobnou taky v ruce.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď a za názor. Na napodobeninu Magnentia to docela pasuje. Schovám si ho jako raritu.
Moderátor
Sear uvádí u tohoto reversu Magnentia i "half light maiorina" s otazníkem a váhou 1.8 g (a poznámkou že jsou známé dva kusy :) ), ale předpokládám, že půjde o stejný případ. Nemyslím si, že tohle může být oficiální ražba.
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, že to dávám sem, ale nechci zakládat nový vlákno. Jedná se nejspíše o římskou gemu, ale tohle nedělám. Rozluští někdo co je tam napsáno? Prosím a děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1