Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Přiznám se, že bych to podle portétu neuhodl.
Moderátor
Jinak myslel jsem si, že jde o nějaký renesanční padělek, vzhledem k vysoké úrovni zpracování a přitom jakoby neautentickému stylu, nicméně při srovnání s tou hůře dochovalou mincí z linku, která vypadá důvěryhodně, je tam hodně shodných rysů.
Holt asi Řekové v Efesu měli trochu jiné umělecké cítění. Taky je na téhle minci Domitianus mladší než na jeho běžnějších ražbách, má rozhodně více vlasů apod. :)
Moderátor
Vzhledem k tomu, že se už poněkolikáté přihodilo, že se někdo rozhodne pořádat soukromou aukci a mě pak přijde na mail několik zpráv od různých lidí ze sběratele, jestli bych mohl minci ocenit, rád bych, aby v tom bylo jasno:
NEMOHL
Samozřejmě, nemám problém minci ocenit tady (pokud budu mít čas) a je jasné, že lidem, které osobně znám, odpovím i po mailu, ale pokud uvidím zprávu od neznámého člověka ze Sběratele ohledně ocenění, tak na ni prostě odpovídat nebudu, maximálně napíšu dotyčnému také zprávu, ať to hodí sem, pokud nemá skrytý mail.
Díky za pochopení.
Registrovaný uživatel
Zdravím
Prosím o přesnější určení tohoto římana
Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trajanus, denar razeny v r. 113-114.

na reverze Trajanov stlp, vztyceny v r.113 po vitaznom tazeni v Dacii,
a nasledne zobrazeny na reverze denarov v danom a nasledujucom roku.
stlp stoji v Rime dodnes, socha Trajana ktora bola povodne na vrchole, niekedy v stredoveku zmizla.
v r.1587 dal na vrchole stlpa papez Sixtus V. vztycit bronzovu sochou sv.Petra, ktora je tam dodnes.
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
Trajanus, denar razeny v r. 113-114.

na reverze Trajanov stlp, vztyceny v r.113 po vitaznom tazeni v Dacii,
a nasledne zobrazeny na reverze denarov v danom a nasledujucom roku.
stlp stoji v Rime dodnes, socha Trajana ktora bola povodne na vrchole, niekedy v stredoveku zmizla.
v r.1587 dal na vrchole stlpa papez Sixtus V. vztycit bronzovu sochou sv.Petra, ktora je tam dodnes.


Vyčerpávající info
Děkuji mnohokrát
Registrovaný uživatel
Zdravím,
nemohu zařadit tuto minci. Je to patrně Gallienus, revers concordia exercit SC
Průměr 22, váha 9,5 g. Jaký to může být nominál ? Podle váhy a rozměru mě nikam nepasuje. Kvalita bohužel velmi bídná. Má smysl takovou minci vůbec přechovávat ve sbírce ?
Díky za radu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to jeho AS. Sice vypada trochu divne, ale to je nejspise tou korozi. Revers odlivany nevypada.

Tot otazka, zda ho nechavat ve sbirce. Tahle mince v krasnem stavu znamena 200 eur.. no spise ve slusnem nez krasnem. A dost blbe se shani. Takze pokud je nekdo mene majetny sberatel Galliena, bude to pro nej super mince. Pro narocneho sberatele to asi smysl nema.
Registrovaný uživatel
Tovy: Díky za odpověď. Tedy by to mohlo být asi toto ? http://www.coinproject.com/coin_detail.php?coin=218557
Všude jinde nacházím tento revers jen jako podstatně větší sesterc
Registrovaný uživatel
Jedna rychle nafocená půdovka. Vespasianus? Díky moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jsem zde nový a i s mincemi teprve začínám, tak se předem omlouvám za možná hloupý dotaz. Zakoupil jsem na aukci minci Constantinus I. IOVI CONSERVATORI (viz obrázek). Nezdá se mi ale její celkem dokonalý stav vůči ceně (150 Kč). Myslíte, že se jedná o novodobé falzum? Děkuji za názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://www.wildwinds.com/coins/sear5/s2280.html#RIC_0966
Registrovaný uživatel
150 Kč je, podle mě, odpovídající stavu, který bych neoznačil za dokonalý. Zpochybňovat originalitu by mě podle této fotky nenapadlo (vypadá úplně normálně).
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc pri identifikácii.
Vďaka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
numis42: jojo, to bude ono
Registrovaný uživatel
SYSEL: Děkuji mnohokráte, to bude on. Jenom se ještě zeptám k těm dvěma dírám na stranách: Bývalo běžné, že si tímto způsobem Germáni římské denáry někam připevňovali?
Registrovaný uživatel
Grammatikos: Ano, je to s podivem, ale mince ze 4. stol, tedy i 1700 let staré jdou sehnat ve slušném, někdy i krásném stavu za 100-300, méně časté varianty do 500,- 4. století je tedy ideální na počátek sbírání.

Slimák: 1. Constans či jeho bratr - Fel temp reparatio s Fénixem
2. snad Crispus - typ Vot 3, 4 také nějací Konstantinovci (Vot a Gloria exercitus) 5. městská ražba URBS ROMA, 6. asi Valentinianus I. Securitas reipublicae 7. typ iovi conservatori, pozdní 3. století např. Maximianus nebo někdo takový.
Registrovaný uživatel
martinvangelis: Ďakujem
Registrovaný uživatel
Pomůže mi,prosím,někdo s určením?Zřejmě se zde na fóru už vyskytla,ale nejde mi dohledat.Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak už jsem ji našel,je to denár konzula Scaura,jestli se nepletu.
Registrovaný uživatel
Ano, je to denár z roku 58 před Kristem vydaný za monetálů Marka Aemila Scaura a Publia Plautia Hypsaea., ale nejedná se o konzuly onoho roku. Konzulové z titulu své funkce mince nerazili. Na to byli tři speciální nižší úředníci.
Registrovaný uživatel
děkuji za vysvětlení
Registrovaný uživatel
Dokázal by někdo prosím vás určit tuto minci. Nosil ji pravděpodobně nějaký germán na krku.
Váha 6,1 g
Průměr 29 mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pravdepodobne As cisára Claudia
Registrovaný uživatel
harley777ma napsal
Pravdepodobne As cisára Claudia

As z bronzu?
Myslel sem , že As byl ražený z mědi nebo mosazi. Toto podle patiny (která je na fotkách špatně vidět) určitě nebude měd ani mosaz.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1