Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Opäť by som poprosil bližšie identifikovať jednu mincu nájdenú v Bratislave-Dúbravke v objekte rímskeho "kúpeľa". Ide o denár Alexandra Severa (222 - 235). Zaujímala by ma mincovňa a roky, kedy mohla byť minca vyrazená. Vopred ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
RIC 105, Římská mincovna, tribun lidu po osmé tj. rok 230
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, neumím počítat. V a IIII je devět. Rok 230 platí
Registrovaný uživatel
Ďakujem!
Registrovaný uživatel
Další do sbírky šrotů... ale Crispinu zatím nemám, tak jsem to zase nevydržela, no :-)

Tedy doufám, že je to Crispina. Prosím o kontrolu RIC 282?
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jojo, mas to tusim urcene dobre.
Budu ti muset sehnat nejake levne mince v poradne kvalite, trha mi to srdce! :) I kdyz na druhou stranu Crispina uplne bezna neni.
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 24. 9. 2016, 11:42. »
Registrovaný uživatel
Ahoj, dostalo se mi do ruky pár mě neznámých mincí a poprosím o určení, případně pokud je něco zajímavější i ocenění. Děkuji

1. 6,41g 21mm
2. 8,09g 20mm
3.11,24g 28mm
4. 3,00g 21mm
5. 2,92g 19mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Budu ti muset sehnat nejake levne mince v poradne kvalite, trha mi to srdce! :)


Hele, to není špatný nápad :-)
Registrovaný uživatel
Ahojte. Chcel by som Vás poprosiť o ocenenie týchto mincí..
Prvé dva denáre nemusíte, sú aj tak zle odfotené.
Váha bronzových mincí prvá 2,5g , druhá 3g , tretia asi pôvodne čiastočne postriebrená? 9,3g , štvrtá 5 g

Mince chcem predať, prípadne vymeniť.
ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, co ti mám napsat ?
1 a 2) denáry jsou po smrti, cokoliv za ně dostaneš ber
3 a 4) 250,-
5) 650-800,-
6) 250,-
Možná dostaneš o pár korun víc, možná je vůbec neprodáš.
Registrovaný uživatel
Ďakujem. To mi stačí.
Moderátor
S tím Septimiem bych si nebyl jistý, že je po smrti. U Constantia Chlora bude hodně záležet na tom, jak reálně vypadá ;) Pokud by všechny světlé plochy bylo kvalitní postříbření, pak to bude víc.
A u poslední mince bych si taky tipl, že bude mít o něco vyšší cenu.
Registrovaný uživatel
To jako vážně? Chápu že každý to má nastaveno jinak, každé zboží má svého kupce, ale pokud mohu mluvil za sebe, tak za denár ve stavu Septimia nedám ani korunu.
Moderátor
Já bych to viděl takto:
1 - 150 Kč
2 - 250 - 300 Kč
3 - 150 Kč
4 - 180 - 220 Kč
5 - 800 - 1000 Kč
6 - 250 - 300 Kč
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Ingerli: ty fotky denárů jsou tak přesvětlené, že těžko říct, ale i tak je na první pohled vidět, že minimálně stav aversu je diametrálně odlišný od prvního denáru a měděnka by se měla dát ošetřit. Samozřejmě je možné, že je ta mince ve skutečnosti hodně zkorodovaná a špatná, ale z téhle fotky to vážně zjistit nejde.
Chápu, že je dneska móda označovat všechny průměrné a horší stavy za šrot a na druhé straně nesmyslně přeplácet běžné mince ve výborných stavech, ale ne každý to vidí takhle. Já mám ve sbírce většinu stříbrných nominálů běžných panovníků ve sbírkovém až ražebním stavu, ale jsou tam i mince, které nejsou stavem nejlepší a přitom jsou zajímavé a mají své kouzlo.
Registrovaný uživatel
... také si myslím, že Septimius Severus není po smrti, proto jsem ho koupila :-)
Registrovaný uživatel
Mohl bych poprosit o pomoc s bližší identifikací těchto dvou posmrtných ražeb? V pozdním císařství se prakticky vůbec neorientuji.
První by měl být posmrtný Claudius Gothicus ražený za Konstantina I. Mincovna SIS, takže snad Siscia?
Druhý by měl být posmrtný Maximianus rovněž ražený za Konstantina I. Mincovna asi také Siscia.

Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
První: https://www.acsearch.info/search.html?id=464313
Druhá: https: https://www.acsearch.info/search.html?id=2978026
« Poslední úpravu provedl(a) Ingelri v 17. 10. 2016, 9:03. »
Registrovaný uživatel
Ingelri: Díky za nápovědu. Všiml jsem si, že u obou je uveden rozdílný nominál, ačkoliv obě mince váží podobně - u Claudia je to půlfollis, u Maximiana follis. Existuje nějaký obecně platný úzus, co je vlastně správně?
Moderátor
Samozřejmě že je to stejný nominál a to půlfollis, pokud budeme nazývat slovem follis nominál, který zavedl Dioklecián jako velkou postříbřenou minci, která se zredukovala nakonec na prakticky nepostříbřenou malou minci o váze 1/96 nebo 1/100 římské libry, tedy kolem 3,2-3,3 gramu. Tyhlety posmrtné nebo spíš dalo by se říct pamětní mince vážily kolem 1 a půl gramu, některé méně, jen něco přes gram, nicméně ty váhy se moc nedodržovaly, zvlášť u mincí, které byly v podstatě určené k propagandě a ne proto, aby měli Římané menší nominál.
Naumann píše nesmysly (+ tam ani neuvedl že se jedná o ražbu z let až 317-318) ale vzhledem k různým padělkům na aukcích Pecunem v posledních letech se ani moc nedivím.
Moderátor
Jinak jsem zapomněl dodat, že jsou to krásné (a vzácné) mince, které by si zasloužily jít do Chlvbírny :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den,asi to bude nemožné,přesto zkusím požádat o určení.Mate mne opis u fousatého pána...Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud je to bronz, tak to vypada na suberat ci limes falzum denaru Aelia. Pokud je to stribrne a jen takova oxidace, tak denar. Neco jako tohle:
https://www.acsearch.info/search.html?id=1929564
Registrovaný uživatel
Mockrát děkuji.
Registrovaný uživatel
Zdravím , dostala sa mi do rúk táto antická minca , nakoľko ju neviem nikde vyhľadať poprosím odborníkov o identifikáciu , ďakujem .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1