Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
.. já se ty mince asi nenaučím fotit :'(

V reálu mnohem hezčí. Zase jsem neodolala a jak uviděla minci se zajímavým motivem.... (s lodí)...
Pomůže někdo s datací, popř. bližším určením? (v této oblasti se moc neorientuji ;) )

Měla by to být AE 16, Fenicie- Sidon

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
myslím že to bude toto (snad i stejný rok)
https://www.acsearch.info/search.html?id=2224300
Registrovaný uživatel
To bude ono, moc děkuji!
Registrovaný uživatel
Môžete mi napísať niečo o zbytku tejto mince?
Stačilo by mi odkiaľ pochádza a ako je cca stará.Neviem o tom nič..
Stav je zlý,cenu tuším,ale o tú mi nejde. ;)
Ani neviem,či je správne otočená...
Váhu neviem,je malá asi ako 2 cent.
Ď
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chcem sa opýtať,či je na niektorej antickej,malej minci vyobrazené niečo ako lampáš,kahan,kahanec (banícky??)...Pomerne veľký vzhľadom na veľkosť mince.To mi to totiž pripomína,fotku momentálne nemám,videl som to.
-s-
Registrovaný uživatel
Nejvice mi to pripomina Marka Aurelia zamlada, nejaky suberat denaru? I kdyz mam z toho pocit dost provincni.

Ten kahan - to muze byt cokoliv. Napriklad nejaky oltar, ktery je jak na rimskych tak i na reckych minci. Treba:
https://www.acsearch.info/search.html?id=3582848
https://www.acsearch.info/search.html?id=1922212
Registrovaný uživatel
Myslím, že je to tohle:
https://www.acsearch.info/search.html?id=3342321
Registrovaný uživatel
Skutočne vám ďakujem za reakcie.Ja si s tým naozaj neviem poradiť,tak sa poteším každému nasmerovaniu,alebo až polopatistickému vysvetleniu.
Tie oltáriky mi to nepripomína,skôr ten lampáš,ale to je možno preto,že lampáš mám(skutočný) a tie tvary sa mi zdajú podobné.Samozrejme to môže byť niečo úplne iné,tak sa mi nesmejte. :)
Ja som asi 10 takých mincí našiel v hromádke,kde vlastne nemali byť,nič o tom neviem,preto som sa skúsil opýtať.Nemám šancu sám na to prísť,ale zaujíma ma to.
SYSEL,zdá sa,že by to mohlo byť ono. ;)
Tu je lampáš. :) Priemer je asi 17 mm.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
SYSEL: jo, zdalo se mi to provincni, jsi dobry!

stani: to bude zjevne oltar ci sloup s hadem. Thrakie mela podobny motiv. Zkusenejsi to najdou, ja provincni nedelam.
Registrovaný uživatel
To je rachot.Ďakujem. ;)
Teším sa na ďalšie názory.Ešte možno nejaké pridám keď ste "onlájn",aby som si mohol poznačiť,čo to asi je a o to mi išlo...Ja som aj skúšal hľadať,otváral excely,ale keď o tom raz nemáš páru,tak môžeš hľadať koľko len chceš...Ja samorejme.. :roll:
Je to pre mňa problém,obrázky sú zle viditeľné,texty skoro vôbec,to nie je ako s modernými mincami,s ktorými si občas poradím aj sám.
-s-
Registrovaný uživatel
Vlastne mám len toto.A ešte dve väčšie ako je tá veľká.Ak by mi bol niekto ochotný poradiť,pridám fotky jednotlivých mincí z oboch strán.
Stavy nie sú dobré,napr.tá veľká nemá na druhej strane okrem hrdze skoro nič,ale aké to prišlo,také to je..
Provinčné.....To boli nejaké "okresné" záležitosti? :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Provincie je defacto cokoliv mimo oblast Rima. Ale u tech minci minci se tak popisuji hlavne nestandardni nominaly, ktere byly mimo zakladni mincovni soustavu (zakladni byla na zacatku denar, antoninian, sesterc, as, dupondius, plus nejake quinary, kvadranty a pod.). Ty mince obvykle nemaji ani dochovane nazvy a byly vazany na dane uzemi historicky a zvykove.

Ja vetsinou ty moc znicene mince ignoruji - dost prace a jsem vytizeny. Ty dve nahore vypadaji skoro jak keltove, nejvetsi je Traian nominal as. Uplne vlevo dole bude provincni Viminacium, Moesia.
Registrovaný uživatel
Klobúk dole a ďakujem Tovy,že sa so mnou trápiš. ;)
Skúsim hľadať podľa tých názvov.
NIKDY by som na to neprišiel a aj v tom je krása tohoto fóra,keď niekto kto má (možno dlho a tvrdo získavané) znalosti, nezištne pomôže laikovi ako som napríklad ja.Nie vždy sa tak stane,ale občas sa zadarí.Už som začínal byť sklamaný,keď mi na prvý dotaz cca 2 týždne nikto neodpovedal a nakoniec sa to sympaticky rozbehlo.Mám naozaj radosť. :P Na pílu som ale zo slušnosti netlačil..
A ešte sa tu dá dobre hádať a urážať... :D
To ja ale nepraktikujem.
Tým provinciám som asi porozumel,Rímska ríša nebol len Rím a blízke okolie,ale vlastne kusisko sveta... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Tie vrchné fakt vyzerajú na keltov, Traian je tiež jasný...ale to vľavo dole mi pripomína skôr provinčnú razbu Nicaea od Alexandra Severa, alebo niečo také.
Registrovaný uživatel
Paráda. :)
Traian už vidím aj ja,dokonca...Škoda,že má "holý" reverz.
Dám neskôr aj fotky tých"keltov",chvíľu budem neprítomný,na jednom sa mi na druhej strane zdá byť zviera (??)
A ešte na tej jednej malej je z druhej strany mesiac (?),tak som samozrejme riešil Turka,ale pri obrázkoch Traiana som niečo podobné videl,takže som možno nestrelil vedľa ako pri tom lampáši.. :D ..
Sú chuderky poničené,ale čo sa dá robiť.Bol by som rád,keby som si mohol poznačiť čo,ako staré a odkiaľ to je.
-s-
Registrovaný uživatel
drkelt,zdá sa,že sa to podobá-Nicaea od Alexandra Severa.. :) Dík.
Sú tie kovy rovnaké ??
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A toto sú tí "kelti".
Vôbec netuším,ako by to malo byť otočené... :roll:
A farby? Nie a nie to odfotiť.
To prvé je také žltkavé.
A nevidieť tam takmer nič..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Táto sa mi páči:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ti keltové jsou podle mě toto
https://www.acsearch.info/search.html?id=2543997
Registrovaný uživatel
Ta poslední je z Pautalie a na zadní straně je Hermes. Nejsem si jistý přední stranou, asi mladý Caracalla, ale na internetu jsem našel jenom Getu.
https://www.acsearch.info/search.html?id=2843124
Registrovaný uživatel
Ďakujem SYSEL a ostatní.Ste dobrí..Zajtra si to lepšie pozriem a poznačím,teraz mám iné povinnosti a nie je to spánok. ;)
Ešte vložím tú s mesiacom a jednu (2) "hlavu-y" a bude to všetko.Zajtra.
A ten lampáš-oltár,či čo to je neskúsite určiť?
Dobrú noc. :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
Něco jako toto:
https://www.acsearch.info/search.html?id=56674
ale císař může být jiný třeba Septimius Severus, legenda se mi nedaří přečíst. Město je pravděpodobně Nicopolis ad Istrum.
Registrovaný uživatel
Portret mi pripomina Septimia Severa nebo Albina. Ale to u provincnich nic neznamena :)
Registrovaný uživatel
Mám rád varianty a rôzne anomálie na minciach,ale tu sa nestačím čudovať.. :roll:
Je to poznať,že ste ich už pár videli a držali v rukách.Krásne "odvetvie" numizmatiky.
;) -s-
Moderátor
Tovy napsal
Nejvice mi to pripomina Marka Aurelia zamlada, nejaky suberat denaru? I kdyz mam z toho pocit dost provincni.

Taky bych rekl, ze to bude dobove falsum denaru. Pripadne provincni mince, ale myslim si ze spis ne.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1