Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To se těžko dá posoudit , ale díky zachovalosti neudělá hambu v žádné sbírce :- )
Registrovaný uživatel
Já ji kupovat nebudu. Zachovalá je pěkně. Zaujal mě ten povrch.
Registrovaný uživatel
Mince sice je cistena a skoro urcite patinovana, ale to dole je spise nejaka oxidace, i kdyz puvodne asi soucasti puvodni patiny.
Registrovaný uživatel
Mohl by mi nekdo pomoci s urcenim teto mince?
Vaha je 3,53 g. Material těžko identifikovany. Mozna směs mědi a střibra, nebo cinu.
Moc děkuji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aukce v roce 2013

A aukce 2017.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hologram: zkus mozna dat ke keltum, mohlo by to byt neco keltskeho. Tusim treba v Galii meli podobne krize na mincich.

opal: Koukam, zda je to upravovane, ale mince vypada ok, tak je to jen focenim. Vrchni je prime svetlo (vcetne slunce - tak fotim ja), dolni meke svetlo - s tim si uz nekdo vyhral.
Registrovaný uživatel
Technika focení pokročila. Ta druhá má i vyšší rozlišení, upravil jsem fotky, aby byly stejně velké.
Přímé/nepřímé světlo - tak proto mi domů přišla mince s leskem :D
K focení mincí jsem se ještě nedostal. Je pravda, že lesklé věci se mají fotit v nepřímém světle.
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 8. 11. 2017, 19:00. »
Moderátor
Mně přijde, že nahoře je sice intenzivní ale rozptýlené světlo, na slunci by se to tak pěkně vyfotit asi nedalo - mince je světlá, ale nejsou tam vidět žádné vyložené odlesky. Další otázka je, jestli to neprošlo přes nějaký pěkný filtr na zvýraznění reliéfů apod.
Pravdivější asi bude fotka dole, ale řekl bych, že pokud jde o atraktivitu pro kupující, bude na tom lépe s horní fotkou :)
Registrovaný uživatel
Zdravím. Vie mi niekto pomôcť s identifikáciou týchto 3 mincí. Dúfam, že som to zaradil správne. Bohužiaľ mám k dispozícii len takéto foto.Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Všecky tři jsou odlévaná falza určená pro turisty....
Registrovaný uživatel
Dobrý den ještě jednou, chtěl bych Vás poprosit o pomoc s určením těchto antických mincí.. U jedné jsem přečetl Gordianus a druhá by mohla být Constantinus (??), a to podle nějakých mincí na internetu....
Moc děkuji za jakoukoliv radu. Petr

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejsem na PC, sorry.

První Gordiaus III., VIRTUS AVG
Čtvrtá Aurelianus, IOVI CONSER? Blbě to vidím.

:-)
« Poslední úpravu provedl(a) navry v 14. 11. 2017, 14:38. »
Registrovaný uživatel
Doplnim:
2. antoninian Carina, PRINCIPI IVVENTVT, https://www.acsearch.info/search.html?id=2797288
3. folis Galeria Vakerua, mozna GENIO POPVLI ROMANI, nechce se mi to lustit
5. VRBS ROMA, za vlady Konstantina, https://www.acsearch.info/search.html?id=4338064
6. Julian II. Apostata, centenionalis, https://www.acsearch.info/search.html?id=3500580
7. necham na kolegy, nejaky konstantinovec
8. vypada na Maximina Herculia, https://www.acsearch.info/search.html?id=2289473
Registrovaný uživatel
Pánové oběma Vám VELMI děkuji! .)

Hned jsem se do toho začetl... Mám laický dotaz.... Existovaly postříbřené antoniány nebo jde o tehdější nebo novodobý padělek???
Protože dvě Vámi určené Carina a Aurelinianus se mi zdají být měděné, ale se stopami postříbření?? Je to možné?
Registrovaný uživatel
JE. :-) :-)
Ale z mobilu to psat nechci. Rozsahle tema.
Registrovaný uživatel
Doplním položku 7:

Jedná se o reverz typu císař vleče zajatce a drží labarum, který se používal cca v letech 364 až 392. Opis reverzu bude GLORIA RO MANORVM. Nejedná se tudíž o konstantinovce, ale o některého císaře Valentiniánsko-theodosiovské dynastie. Z obverzu se mi zdá, že by to mohl být Valentinianus, ale je to z fotky tak blbě vidět, že je to jenom hodně hrubý odhad (zdá se mi, že na začátku opisu vidím ...VALEN...).

Ve zkratce k "postříbření":
Za vlády Galliena kleslo množství stříbra v původně stříbrném antoniniánu pod cca 5%. To vedlo k tomu, že materiál mince vypadá měděně. Proto byla povrchová vrstva mince upravována tak (odleptáním nebo nějako jinou metodou) aby se v ní vyskytovalo větší množství stříbra a mince vypadala stříbřitě, tj. hodnotněji :) . Nejedná se tudíž o postříbření v pravém slova smyslu. Postříbření se udrželo u antoniniánů až do Diokleciánovy reformy a zavedení stříbrného argentu. Postříbřené byly i (některé?) pozdější folisy minimálně ještě za vlády Konstantina I. Velikého.

Téma postříbření se tu na fóru řešilo několikrát, můžeš zkusit pohledat.
Registrovaný uživatel
Prosím přečte někdo opisy? Je to Gordianus I ?
Má mince nějakou významnější hodnotu?
Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to Trajan Decius 249-251 , bohužel stav není ideální a tedy ani cena , řádově stokoruny...
Registrovaný uživatel
Ahoj, můžete prosím poradit ? Připadne mi jako novověký žeton s antickým motivem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle me to bude spise nejaky novovek nebo spise zacatek minuleho stoleti - v te dobe takovy styl jel. Vzdalene se antice podoba, ale jen podoba. Treba v tom nekdo podle charakteristickeho nosu nekoho pozna :)
Moderátor
Podle mne nema "medailon" s antikou nic spolecneho - viz okraj a styl.
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, věděl by někdo o co jde? Jedná se o nález v zemi, kamarád mi to dal na určení. Materiál podle zlatníka je pozlacené stříbro. Tomuhle vůbec nerozumím...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chtelo by to fotky pri prirozenem osvetleni. Vypada to ale na nejakou barbarskou napodobeninu denaru Antonina Pia.
Registrovaný uživatel
Pokusím se dodat, barbarskou myšleno soudobě?
Registrovaný uživatel
Mysleno z te doby. I kdyz je to otazka. Styl je spatny, pismo taky, chyby v opisu i spatne napsane pismenka. Spise to vypada na ten dobovy padelek.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1