Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Není zač. Mohl by to být Azes. Toho vídám na akcích nejčastěji a zdá se mi, že v opisu mince vidím BASILEUS...(AZ)OV.
Registrovaný uživatel
Recko a okoli - tam byly podobne razby docela bezne (a ja se v nich nevyznam), ale mozna je kolem orla nejaky opis, tak by to mohl byt nejaky ptolemaiovsky dichalkon, i kdyz zase tam je orel dopava vzacny. Mozna recka Phrygie, Bruttium, ale i Sicilie mela neco podobneho. Snad se ty v tom nekdo vyzna vice.
https://www.acsearch.info/search.html?id=3710652
Registrovaný uživatel
Děkuji .Hezký den .
Registrovaný uživatel
Zdravím vás priatelia,
dostal sa mi do rúk tento drobec (16-17mm) a mala by to byť provincia Makedonia - Philippi za Tiberia, RPC1657...mätie ma ale obverz, kde je štandardne vľavo opis TI AVG písaný od dola hore a ja ho mám presne naopak zhora dolu...nájde sa, prosím, niekto, kto by mal vedomosť, poprípade nejaký link na túto variantu? Zatiaľ sa mi to nepodarilo nikde dohľadať - iba tie opačné opisy: http://www.wildwinds.com/coins/ric/tiberius/RPC_1657.jpg
http://www.coinproject.com/coin_detail.php?coin=239025

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tovy napsal
Recko a okoli - tam byly podobne razby docela bezne (a ja se v nich nevyznam), ale mozna je kolem orla nejaky opis, tak by to mohl byt nejaky ptolemaiovsky dichalkon, i kdyz zase tam je orel dopava vzacny. Mozna recka Phrygie, Bruttium, ale i Sicilie mela neco podobneho. Snad se ty v tom nekdo vyzna vice.
https://www.acsearch.info/search.html?id=3710652

Ja bych si tipl na ptolemaoivskou minci, ale když pominu, že to nesbírám a tedy mám jen povrchní znalosti, tak pochopitelně v téhle kombinaci motivů a stavu je to docela hádání...
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 11. 3. 2018, 22:20. »
Moderátor
drkelt: je to vzácná varianta jinak celkem běžné mince, viz např. letní aukce Rauch 2010, lot 456.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

rád bych věděl, zda se jedná o originály, novodobé či dobové kopie ... mám ještě čtyři podobné. Budu rád, za každou odpověď, děkuji.

Vojtinzo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
rub otočen o 180°

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Druhá

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den, bohuzel jsou to novodobe/turisticke kopie.
Registrovaný uživatel
Děkuji, je to z Turecka přivezené, myslel jsem si to :-) Další sem ani nebudu nahazovat. :-)
Registrovaný uživatel
Pro deti do pokladu dobre, udelaji vice radosti nez vlastnikovi,kdyby byly prave! :)
Registrovaný uživatel
Kolik stojí taková kopie?
Registrovaný uživatel
Nevím, kolik stojí, dostal jsem je od mamky kdysi, když navštívila Turecko.

A určitě si je nechám jako nezajímavou zajímavost. :-D
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
drkelt: je to vzácná varianta jinak celkem běžné mince, viz např. letní aukce Rauch 2010, lot 456.


Tenzor ďakujem za reakciu a objasnenie.
Prosím, a kde by som našiel tú letnú aukciu Rauch 2010? U HD Raucha nie som registrovaný a v Sixbid som sa dostal len po december 2011 ...je nejaká iná možnosť sa k tomu dostať?
Registrovaný uživatel
Pomůže někdo určit ?
Řekl bych že je to constantius , ale jde mi o reverz
Děkuji moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ja myslim ze Valens :).
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
...reverz je GLORIA ROMANORUM a ako píše Misak33, Valens (ešte prichádzajú do úvahy Valentinianus I. aj II., Gratianus, ...prípadne Theodosius a Arcadius - Constantinovci tento reverz nerazili...)
Registrovaný uživatel
Mohl bych tentokrát požádat ne o určení mince, ale o určení koroze? Mohly by ty skvrny při horním okraji reversu být tzv. bronze disease? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ty svetle zelene na reversu jo.
Moderátor
drkelt napsal
tenzor napsal
drkelt: je to vzácná varianta jinak celkem běžné mince, viz např. letní aukce Rauch 2010, lot 456.


Tenzor ďakujem za reakciu a objasnenie.
Prosím, a kde by som našiel tú letnú aukciu Rauch 2010? U HD Raucha nie som registrovaný a v Sixbid som sa dostal len po december 2011 ...je nejaká iná možnosť sa k tomu dostať?


Napr. na acsearch. Samozrejme vetsi obrazky a dosazene ceny jsou pristupne jen pro registrovane a je to placene.
Registrovaný uživatel
Asi máte oba na mysli tuhle ze září 2010:
Uložil jsem si obr.před pár dny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Áno to je ona, už som ju našiel aj ja (hoci neviem, či by som sa k tomu znova dopracoval :) ), no približnú hodnotu som sa aj tak nedozvedel (ako píše Tenzor-je to platené)...
Ale aspoň viem, že táto varianta existuje, a je vzácnejšia...obom vám vďaka páni.
Moderátor
Sla za 52 EUR plus poplatky... coz se nijak zvlast nevymyka zahranicnim cenam bezne varianty. I kdyz je pravda, ze stav tehle mince neni zrovna super, nicmene stav vyse zminene je jeste o dost horsi, na druhou stranu ceny sly od roku 2010 nahoru.. ale dalsi vec je, kdo by byl ochotny priplatit hodne penez bez ohledu na stav jen za variantu, nekdo mozna, ja treba ne. Takze jakykoli odhad ceny by byl jen velka spekulace.
Registrovaný uživatel
Veľká vďaka Tenzor, teraz už mám akú-takú predstavu o cene .... spokojnosť je na mojej strane a môžem pokojne spávať :) ...dal som za ňu o veľa menej ( asi pätinu) a budem ju mať ako zaujímavosť.
Ešte raz - som rád. že si mi pomohol, ďakujem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1