Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 142 143 144 145 146 147 148 149 150 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ja sa tiež prikláňam ku RIC 957(obr.1), Providenda s glóbusom a kópiou - vpravo v dolnej časti mojej mince (obr.2) vidieť časť kópie čo pri RIC 700a (obr.3) absentuje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím,před časem jsem koupil legionářský denár Marka Antonia,lV. a taky XX.legii.Nerozumím tomu,že se jich zřejmě zachovalo tolik!Jsou běžně k mání l.až XXll.legie,jaké vojsko měl tedy jeho protivník Oktavián?Už jsem viděl jeden s kontramatkou,či jak se tomu říká,Vespasiána.Používala se tato platidla i po porážce Marka Antonia?Dík za odpověď Mrázek
Registrovaný uživatel
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kontramarka
-s-
Registrovaný uživatel
cartoonist: Vetsina denaru je pred rokem 30, ty nejbeznejsi 31-32 pred n.l., triumvirat se rozpadl 33, ale myslim, ze otevreny boj az v roce 31, takze do te doby se mince bez problemu razily. Jak dlouho fungovaly nevim, predpokladam ale, ze mimo centralni Rim se pouzivaly delsi dobu a protoze se razily defacto tam, kde byly legie, tak asi dost minci bylo mimo Rim. Postupne se nasledne stahovaly a pretavovaly. A to same je i se vzacnosti - verim, ze se vetsina stahla a pretavila, ale jestli v nich legie brali i jen malou cast zoldu, tak se jich muselo vyrazit ohromne mnozstvi a snad i proto je jich porad tolik. Objevuji se dost, ale jsou taky oblibene, takze jejich cena strme roste se stavem. Nektere jsou tusim vzacnejsi, ale jak moc a ktere to nevim. A samozrejme objevuje se i dost padelku.

Kontramarky nevim, to by me taky zajimalo, ale mam pocit, ze vetsinou tam byly vyrazena nejaka pismenka a nikdo poradne nevi, co znamenala. Ja kdysi po jedne patral (tusim S na republikovem denaru) a nezjistil jsem, co je zac.
Registrovaný uživatel
Dobry svatecni den,

Pomuze prosim nekdo urcit tri Rimany a jednoho Makedonce?
Diky,
DWS

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prvni bude nejaka hemidrachma, hned prvni, co jsem nasel, ale neni tam urceni, ale treba pomuze:
https://www.acsearch.info/search.html?id=3843841

Druhy Constatnius II. GOGLORIA EXERCITVS, snad nejaka Nikomedia (SMN epsilon?)

Treti Philip I. Arab, antoninian SARCVLVM NOVVM
https://www.acsearch.info/search.html?id=5344874

Posledni uz jde mimo me, to je na hledani :)
Registrovaný uživatel
Prosím,šlo by určit tyto římské mince?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a tahle?
díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
První je Commodus, druhý podle všeho Traianus Decius a poslední Gallienus.
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Prvni bude nejaka hemidrachma, hned prvni, co jsem nasel, ale neni tam urceni, ale treba pomuze:
https://www.acsearch.info/search.html?id=3843841

Druhy Constatnius II. GOGLORIA EXERCITVS, snad nejaka Nikomedia (SMN epsilon?)

Treti Philip I. Arab, antoninian SARCVLVM NOVVM
https://www.acsearch.info/search.html?id=5344874

Posledni uz jde mimo me, to je na hledani :)



Diky moc Tovy!
Registrovaný uživatel
Zdravím, vedel by niekto určiť túto rímsku mincu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejspíš Lucius Domitius Aurelianus, Antoninian, IMP AVRELIANVS AVG / CONCORDIA MILITVM, mincovnu nepřečtu.
Registrovaný uživatel
Ďakujem za určenie
Registrovaný uživatel
Nedávno jsem si koupila tohoto řeka. Sice tuhle oblast nedělám, ale líbil se mi motiv...( to jsem celá já :-)) )
Netušíte někdo, komu by to mohlo patřit? Za případnou pomoc s určením předem děkuji.
Průměr 25 mm; cca 12g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Makedonie pod Římem
Provinční ražba někdy za Severovské dynastie..
Registrovaný uživatel
Nevěděl by prosím někdo o jaké se jedná mince? Předem velmi děkuji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mozna to nebude presne, protoze tyhle mince nedelam - vsechno to jsou to podle me mince z Egypta - Alexandrie, takze Egypt. Prvni tetradrachma Galliena, druha drachma Traiana a treti tetradrachma Carina, ale to si nejsem jisty, zkusenejsi opravi.
Registrovaný uživatel
Zkušenější než Tovy jistě ne,přesto bych si dovolil poopravit prostřední drachmu(vzhledem k portrétu i opisu)z Traiana na Hadriana k roku 117-118(datace LB-2)...
Registrovaný uživatel
Pánové, děkuji Vám oběma! Historicky zajímavé - právě žhavím dráty o tehdejší historii.. .) Ještě jednou děkuji!
Registrovaný uživatel
.. tak jsem si po delší době koupila dvě mincičky stavem spíše ke studijním účelům a teď tápu s určením té jedné...
Caracalla??? A pokud ano, prosím jaký podle RiC? Už to tu dvě hodiny hledám a asi špatně koukám :-)
Moc děkuji!

AV: (ANTONINUS???)PIVSFELIXAVG
RV: VICTORIAAVG

Za foto se moc omlouvám, už je špatné světlo a je to mázlé...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A co Elagabal ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
U toho jsem také pátrala, tedy podle těchto stránek: http://wildwinds.com/coins/ric/i.html
ale portrétově nevím, nevím. On i Alexandr Severus může mít v opise "Felix". Tak jsem z toho jelen... Proč tam mají někteří to "Felix"? Je to další z jejich jmen?
Registrovaný uživatel
Felix je přídomek pro šťastný.
Registrovaný uživatel
Myslím, že kolega Ingelri nebude ďaleko od pravdy...tiež som presvedčený, že to bude Elagabalus (RIC 162/varianta opisu)...
Opis averzu vidím asi takto: IMP ANTONINVS PIVS FELIX AVG

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) drkelt v 20. 12. 2018, 19:48. »
Registrovaný uživatel
Ten opis je nejspise ANTONIVNS PIVS FELIX AVG. Na to IMP tam uz je malo mista. Normalne bych rekl Caracalla, ale tenhle opis u vychodnich mincoven mel i Elagabal (s tim FELIX vlastne casteji). A ona to vychodni mincovna nejspise je. Ja bych rekl, ze je to nejaka hybridni razba Caracalla ci Elagabala z Antiochie nebo Alexandrie, kdy pouzili mozna revers Septimia Severa, toho jsem s takovou Victorii (takovym stylem) uz videl. Ale ze by pouzili razidla tak dlouho po jeho smrti? Takze spise Caracalla.

No jen hlasite premysleni, treba me nekdo opravi :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 142 143 144 145 146 147 148 149 150 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1