Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » **IDENTIFIKACE BANKOVEK**

**IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Moderátoři: acme2000, rihav, Šenfi.

Nové téma Odpovědět

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Registrován: Čec 2009
Příspěvky: 22
Šenfi napsal
pod 250 - 300,-
dejte to na aukro ;)
To nebude třeba mám na ni nabídku za 1100,-
Moderátor
Registrován: Ún 2009
Příspěvky: 4214
Bydliště: Oppidum Rethe
boxrot napsal
Šenfi napsal
pod 250 - 300,-
dejte to na aukro ;)
To nebude třeba mám na ni nabídku za 1100,-


Blbec, ktorý toľko zaplatí. (Prepáčte za výraz) Je to lepšia trojka, neperforovaná.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Registrován: Čec 2009
Příspěvky: 22
To už je jeho problém, mám tu ještě pár bankovek nejsem sběratel chtěl bych je nechat ocenit ale nevím kde?
Moderátor
Registrován: Čec 2007
Příspěvky: 7569
Bydliště: Sběratelaxia
boxrot napsal
To už je jeho problém, mám tu ještě pár bankovek nejsem sběratel chtěl bych je nechat ocenit ale nevím kde?


uff to sme na botanickom serveri ?? :)
uploadni foto a dozvies nazory zberatelov ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Registrován: Ún 2009
Příspěvky: 4214
Bydliště: Oppidum Rethe
boxrot napsal
To už je jeho problém, mám tu ještě pár bankovek nejsem sběratel chtěl bych je nechat ocenit ale nevím kde?


Jasné, že je to jeho problém..... ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Registrován: Čec 2009
Příspěvky: 22
Přeji hezký nedělní večer můžete se mrknout jestli je to k něčemu Obrázek vložený uživatelem :P Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) boxrot v 26. 7. 2009, 20:28. »
Moderátor
Registrován: Čec 2008
Příspěvky: 2517
Pánové, na kolik byste ocenili (subjektivně) tuhle nouzovku z Gdaňsku, eventuálně sbírá to vůbec někdo? Jsou celkem ceněné v katalogu, ale přijde mi, že zájem o ně (mezi sběrateli) moc není, takže je otázka, jestli do tohoto artiklu investovat...

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Registrován: Lis 2008
Příspěvky: 9829
Bydliště: Dračí sluj
No stav nic moc a katalog není vždy na vše reálný... takže otázka dobré(nízké) ceny, zda do ní jít...
Registrovaný uživatel
Registrován: Srp 2008
Příspěvky: 1840
Bydliště: Нумпсиград
boxrot napsal
Přeji hezký nedělní večer můžete se mrknout jestli je to k něčemu Obrázek vložený uživatelem :P Obrázek vložený uživatelem


5 kc
Registrovaný uživatel
Registrován: Srp 2008
Příspěvky: 1840
Bydliště: Нумпсиград
acme2000 napsal
Pánové, na kolik byste ocenili (subjektivně) tuhle nouzovku z Gdaňsku, eventuálně sbírá to vůbec někdo? Jsou celkem ceněné v katalogu, ale přijde mi, že zájem o ně (mezi sběrateli) moc není, takže je otázka, jestli do tohoto artiklu investovat...

Obrázek vložený uživatelem


+/- 500 kc
Registrovaný uživatel
Registrován: Srp 2008
Příspěvky: 1840
Bydliště: Нумпсиград
http://www.aukro.cz/item662607676_wolne_miasto_gdansk_500_milionow_marek.html
~750 kc

(zbieram grossnotgeldy, ale z danzigu mam iba jednu bankovku(
« Poslední úpravu provedl(a) numpszi v 17. 8. 2009, 15:06. »
Registrovaný uživatel
Registrován: Dub 2009
Příspěvky: 4
Dobry den.Chcem sa spytat aku hodnotu ma bankovka 10korun slovenskych 1939 neperforovana stav unc.dakujem. :D
Moderátor
Registrován: Čec 2008
Příspěvky: 2517
já právě nevím jak se obecně k těmhle nouzovkám postavit... katalog je někdy hodně nahoře, ale přijde mi, že o to valný zájem není. tahle konkrétní mě ještě zneklidnila, protože jde podle mě o typ 808A, oceněný LP (což může být vlastně jakákoliv cena)

Obrázek vložený uživatelem viz rosenberg
Registrovaný uživatel
Registrován: Srp 2008
Příspěvky: 1840
Bydliště: Нумпсиград
acme2000 napsal
já právě nevím jak se obecně k těmhle nouzovkám postavit... katalog je někdy hodně nahoře, ale přijde mi, že o to valný zájem není. tahle konkrétní mě ještě zneklidnila, protože jde podle mě o typ 808A, oceněný LP (což může být vlastně jakákoliv cena)

Obrázek vložený uživatelem viz rosenberg


aha, mal som v ruke rosenberg 15-ku, tu nie je tato variacia, v 16-ke uz ano.

pozor: 808a...ma "randdruck normal" ale co mas na fotke ma "randdruck kopfstehen"
Registrovaný uživatel
Registrován: Srp 2008
Příspěvky: 1840
Bydliště: Нумпсиград
v katalogu fotky nie su v poriadku...
Registrovaný uživatel
Registrován: Srp 2008
Příspěvky: 1840
Bydliště: Нумпсиград
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Registrován: Ún 2009
Příspěvky: 446
nevím co zas ten rosenberg vymejšlí, všechny 500 miliony jsou nafialovělý...

Obrázek vložený uživatelem

tady jsou v realu obě varianty nápisu okolo , vobrácenej nápis bohužel nemám.
Registrovaný uživatel
Registrován: Ún 2009
Příspěvky: 446
pro ilustraci loňskej special vod Podczaskiho

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Registrován: Čec 2008
Příspěvky: 2517
Teda to jsou mi fiškuntálie :)) ještě že to nesbírám
Moderátor
Registrován: Čec 2008
Příspěvky: 2517
> albertyno > záleží na sérii (jednociferná 1-9, dvouciferná 11-95). Jednociferná je v tomto stavu vzácnější, kolem 2200 Kč (při prodeji na Aukru by ale mohla jít trochu výš), dvouciferná je kolem 1000 Kč (opět při prodeji na Aukru by mohla jít možná na 1500 Kč).
Registrovaný uživatel
Registrován: Dub 2009
Příspěvky: 4
je to dvojciferna seria.dakujem za ohodnotenie acme2000. ;)
Registrovaný uživatel
Registrován: Srp 2009
Příspěvky: 1
Ahoj mam na vas takovou prosbicku,ale predem upozornuji, ze bankovkam zcela nerozumim. Chtela jsem pouze vyhovet babicce, ktera me poprosila, jestli bych ji nemohla nejak pomoci s urcenim hodnoty bankovek. Jakozto jiz postarsi clovek nerozumi vubec pocitacum, tudiz se o pomoc prostrednictvim me osoby obracime k vam. Babicka nalezla doma bankovky z let 1940 a 1942.
Jedna se o 50ti korunovou bankovku vydanou 19.zari 1940 v praze serie 351976 A10.Bankovka je mirne zasla starim jinak celkem neporusene krom mirneho osoupani v prostedni casti dusledkem prehnuti.
Dale se jedna o 100 korunovou bankovku vydanou k datu 20.srpna 1940 ze serie 890574. Bankovka je tez mirne zaloutla, jinak neposkozena, tedy az na stejne osoupani ve stredu v dusledku prehybani. A posledni bankovka je 1000 koruna z 24. rujna 1942. Tato bankovka je jiz mirne zasla a v puli pretrzena. Asi uz chudak nevydrzela to ohybani:-)Dekuji predem za odpoved. Obrazky mam v pripade zajmu zaslu na email ;)
Moderátor
Registrován: Bře 2008
Příspěvky: 1587
Bydliště: Sudetenland, mein Heimatland
Dobrý den, předpokládám, že si je vaše babička schovala z oběhu, takže by v tomto případě byly ceny přibližně takové
50/40 ......... 150 - 200 ,- (pokud je odřená či prodřená i míň)
100/40 ....... sice by záleželo na vydání (označ. na rubu) a sérii, ale cca pod 90,-
1000/42 ..... těžko prodejné
Zkuste je prodat na aukro.cz, když budete mít štěstí, dostanete možná i víc. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 31. 8. 2009, 6:27. »
Registrovaný uživatel
Registrován: Zář 2009
Příspěvky: 4
Dobrý den,
v domku po prarodičích jsem našla bankovku 1000kčs z 16.5.1945 je dvakrát v půli přeložená a zažloutlá což vím, že radikálně snižuje její hodnotu. Přesto bych ráda věděla jestli si jí vážit nebo si ji jen schovat na památku jako bezcenou. Přeci jen jde o 1000kčs.
děkuji
Registrovaný uživatel
Registrován: Čec 2009
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava
Pippa napsal
Dobrý den,
v domku po prarodičích jsem našla bankovku 1000kčs z 16.5.1945 je dvakrát v půli přeložená a zažloutlá což vím, že radikálně snižuje její hodnotu. Přesto bych ráda věděla jestli si jí vážit nebo si ji jen schovat na památku jako bezcenou. Přeci jen jde o 1000kčs.
děkuji


V takom stave bohužiaľ iba na pamiatku.

Nové téma Odpovědět

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » **IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1