Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace stáří nočního stolku

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace stáří nočního stolku

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zřejmě tam chybí skleněná, nebo mramorová deska. Jak je to staré? Má to cenu dávat dohromady?

Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nemá cenu s tím nic dělat, jsou to cca 30té roky. Bezcenné...
Registrovaný uživatel
Hoci nie som odborník, pripadá mi to z obdobia sececie a má to možno aj 100 rokov. Určite by som to dal dokopy, všetko, čo je užitočné, má svoju cenu a finančnú tiež.
Registrovaný uživatel
Myslim,ze kolemjdouci nahodny turista ma pravdu.A byla by to i skoda vyhodit.
Casto tam nahore byval umely mramor.
Registrovaný uživatel
A ešte dodám, že hlupáci povyhadzujú kopu dobrých vecí na smetisko, tí rozumnejší si ich pozbierajú a speňažia.
Registrovaný uživatel
Hodně pozdní secese a možná jen díky té rádoby secesní rytině. jestli to vůbec někdo koupí za 300 Kč, tak mu to dejte a nijak dlouho se nerozmýšlejte. Vůbec se nevyplatí na to dávat novou mramorovou desku, protože její cena převáží cenu tohoto jediného nočního stolku, který byl v párech.
Registrovaný uživatel
Já to nechci prodávat, měl jsem v úmyslu stolek dát dohromady a používat. Druhý by někde měl být taky, je to z našeho domu. Když dosloužily, daly se do garáže na uskladnění různých nesmyslů.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Hodně pozdní secese a možná jen díky té rádoby secesní rytině. jestli to vůbec někdo koupí za 300 Kč, tak mu to dejte a nijak dlouho se nerozmýšlejte. Vůbec se nevyplatí na to dávat novou mramorovou desku, protože její cena převáží cenu tohoto jediného nočního stolku, který byl v párech.
Jinak dodám, že se samozřejmě mohu mýlit s mým úsudkem. Možná nemám zkušenosti a starými věcmi se zabývám jen cca 40 let a rád se přiučím od zkušenějších kolegáčků ;)
Registrovaný uživatel
Signor Thomasino napsal
Já to nechci prodávat, měl jsem v úmyslu stolek dát dohromady a používat. Druhý by někde měl být taky, je to z našeho domu. Když dosloužily, daly se do garáže na uskladnění různých nesmyslů.
Já vám rozumím, ale bohužel tohoto typu nábytku a to i skříní , postelí atd. se nachází ve starých chalupách strašně moc a nikdo to zatím nechce. Je to moc mladé. No , ale jak říkám mám zkušenosti pouze jen asi 40 let, tak se samozřejmě mohu mýlit s úsudkem.
Registrovaný uživatel
No pokud nechcete prodat, tak si to spravte a ono to ještě službu udělá. Je to sice proti sberatelstvi, ale je spousta možnosti, jak takové stolky přetvořit na zajímavé kusy či kus. A to i bez mramoru.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Nemá cenu s tím nic dělat, jsou to cca 30té roky. Bezcenné...
..................velmi pozdní "secese" okolo 1925,chybí černá mramor.deska,neatraktivní !!!! :x
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
lachtan napsal
Nemá cenu s tím nic dělat, jsou to cca 30té roky. Bezcenné...
..................velmi pozdní "secese" okolo 1925,chybí černá mramor.deska,neatraktivní !!!! :x
Ty tomu Stani už vůbec nerozumíš, tak se nepleť mezi odborníky nad námi :D Ahoj starý brachu :D
Registrovaný uživatel
Měla jsem pár velmi podobných - kování totožné, ale místo řezby byl na dveřích přidělaný vyřezávaný oválný ráměček (takový ten klasický věnec s mašličkami nahoře). Patřily k celé ložnicové sestavě (dvě šatní skříně, dvě postele, tyto stolky a toaletní stolek). Pořízeno údajně někdy mezi lety 1920 až 1930 z běžné levné produkce (původní majitelka byla obyčejnou služkou).

Signor Thomasino, nevím, jak ty vaše, ale ty mé stolky měly nahoře dřevěnou desku s rámečkem, do nějž se zasazovalo dost silné sklo se zabroušenými hranami. Pod sklo se dala dát třeba vyšívaná dečka.
Registrovaný uživatel
S věkem souhlasím, pozdní secese a nahoře je budto ta mramorová deska, nebo obyčejná dřevěná deska a na ní nástavba s poličkou, opatřenou dvířky a třeba fazetovým sklem. Vlastně ta nástavba byla taková minivitrínka. Těch možností je víc.. http://www.aron-antik.cz/index.php?k=4&pk=155&pid=534 Úplně bezcenné nejsou ale neumím si představit, že mezi moderní nábytek někdo zakomponuje tohle v původním stavu. To chce udělat už celou ložnici stylově do secesního slohu. A úplně bezcenné to taky nebude ale cenově jen do pár stovek 3 - 500. A toto musí ještě někdo shánět. Já bych možná v budoucnu jeden kus takového nočního stolku bral ale musel by být komplet.
Registrovaný uživatel
Brácha si bral ten druhý kus, který je v lepším stavu a povídal, že tam je jakýsi hnědý mramor. Dám fotku, až mi ji pošle.
Registrovaný uživatel
Netuší někdo, z čeho může být tahle mramorová deska? Taky nějaký nábytek? Rozměry 55x42x3cm. Na ten noční stolek se bohužel kvůli těm dírám nehodí.
Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ale hodí .. je to na ozdobné sloupky nástavby, která na tom stolku ještě byla. Stolek není jen kompletní a chybí ta skřínka nad tím ...
Registrovaný uživatel
Třeba takový , podobný a ty sloupky zapadaly do mramoru, aby se horní skřínka neposouvala. https://nabytek.bazos.cz/inzerat/77838112/Starozitny-fladrovany-nabytekzidleskrinesekretarpostele.php
Registrovaný uživatel
Což o to, vypadá to hezky, ale deska zřejmě pochází z většího stolku, zde jsou v "luftě". Omluvte nepořádek, bude se malovat.
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Signor Thomasino napsal
Což o to, vypadá to hezky, ale deska zřejmě pochází z většího stolku, zde jsou v "luftě". Omluvte nepořádek, bude se malovat.
Obrázek vložený uživatelem
No je to větší, tak to bylo na jiný stolek, ale ten systém dírek odpovídá nějaké nástavbě asi, jinak mne už nic nenapadá.
Registrovaný uživatel
I postele jsem ke skříňkám našel, ale stav je žalostný. Dvě bočnice mají úplně urezlé konzole na uchycení k čelům.
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Netrapte se tím, je to moc mladé a na prodej je to fakt za pár stovek. Klidně vám tady může někdo napsat, že to je škoda vyhodit, ale prostě dnes o to není zájem. Možná za 20 let to bude lépe prodejné, ale teď ne. Já končím, ne že by se mi s vámi špatně povídalo, ale o tomto jsem řekl asi vše, co si myslím že by se k tomu mělo říct.
Registrovaný uživatel
Tak první chyba je, že se stolky už jsou oddělené. Jak píše lachtan, o tohle ještě zájem není a nemá to hodnotu. Ta postel by opravit šla, původní bočnice bych ani nedoporučoval nechávat,pokud měříte víc než 180 centimetrů..dřív byly ty postele hrozně malé a pořádný chlap už se na tom nevyspí. Pokud to nechcete renovovat ani si nechávat, nabídl bych to za pár stovek nebo za odvoz. Přeci jen to jen tak vyhodit, by bylo čiré barbarství..je to poctivá ruční práce z masivu a tu dnes už taky jen tak neseženete.
Registrovaný uživatel
Příští rok si alespoň jednu postel zrenovuji-pro vlastní použití pochopitelně. Délka bočnic mi vyhovuje, mám jen 165cm :)
« Poslední úpravu provedl(a) Signor Thomasino v 23. 9. 2017, 16:43. »
Registrovaný uživatel
Na druhou stranu, pokud máte chalupu..tak jedna postel, jeden stolek je pěkná sestava. Nechat vyrobit nové bočnice, koupit nové úchyty, odlakovat, znovu nalakovat, vyrobit si nový rošt nebo nechat desky (v těchto postelích býval úděsný pérový nebo v lepším případě ty dubové desky) a spaní jak za mlada u babičky :mrgreen: .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace stáří nočního stolku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1