Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace starých sošek

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace starých sošek

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den prosím pomohl by mi někdo s identifikací těchto sošek, co máme doma po dědovi. Jsou asi hliněné, nebo jako keramické. Případně jestli mají nějakou hodnotu. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je pálená hlína - terakota, popřípadě patinovaná sádra. Ta první vypadá na podobu slavného malíře Mikoláše Alše. Tu druhou jsem nepoznal.
Pokud je to terakota od dobrého sochaře mohl být to mít hodnotu v tisících korun, i kdyby to byla sádra, bude to stát alespoň pár stokorun. Zkuste dotaz na národní galerii, nebo akademii výtvarných umění, až se budete ptát uveďte k tomu i rozměry.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Dobrý den děkuji za info, jojo máte pravdu je to Mikoláš Aleš a ta druhá nevím ale myslím si jestli se to trochu nepodobá Lincolnovi?? Zkusím to tedy pořádně prohlédnout a případně potat tu akademii nebo galerii.
Děkuji Moc.
Registrovaný uživatel
Adalbert napsal
Je pálená hlína - terakota, popřípadě patinovaná sádra. Ta první vypadá na podobu slavného malíře Mikoláše Alše. Tu druhou jsem nepoznal.
Pokud je to terakota od dobrého sochaře mohl být to mít hodnotu v tisících korun, i kdyby to byla sádra, bude to stát alespoň pár stokorun. Zkuste dotaz na národní galerii, nebo akademii výtvarných umění, až se budete ptát uveďte k tomu i rozměry.
Adalbert

Tak jsem ještě pořádně prozkoumal ty sošky a našel jsem od kohop jsou.
Jeden autor je Lankaš a Druhý A. Pokorný je to již nějaké vodítko, jestli mají nějakou hodnotu? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta druhá je George Bernard Shaw
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Ta druhá je George Bernard Shaw


rád bych tyto sošky prodal. Mají nějakou hodnotu? Nebo kde bych je mohl nabídnout? Děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace starých sošek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1