Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Identifikujete autora obrazu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikujete autora obrazu?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dokážete identifikovat autora obrazu? Pokud ano, budu velmi vděčen. Díky předem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Urcite to moze byt x y maliarov, ale celkom urcite je to skvela praca, ma to zivot :-)
Registrovaný uživatel
Je to již téměř rok, co jsem se na tento obraz dotazoval, a tak jsem se rozhodl zkusit štěstí a posunout obraz zase na začátek, zda-li se tu tentokrát nenajde někdo, kdož by dokázal identifikovat dle signatury autora této povedené portrétní malby. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Ono by se to snad načetlo jako Nedvídek a myslím, že nějaký i maloval.
Nemáte žádné info k obrazu, jeho historii apod?
fm
Registrovaný uživatel
Bohužel nemám. Koupil jsem ho od překupníka a ten o něm vzhledem k množství věcí, co prodával, nevěděl nic.
Registrovaný uživatel
Zkusil jsem prodejci, od něhož mám obraz, napsat e-mail, kdyby si ještě náhodou něco vybavil. Každopádně děkuji za radu, jak tu signaturu číst, protože já v tom pořád viděl "Nehvízdal" atp.
Zadal jsem do googlu Nedvídek a hned mi vyskočilo jedno jeho dílo se stejnou signaturou, takže to asi čtete správně. Kdyby už nic jiného, tak alespoň vím jméno autora. Díky :-)
Zkusím ještě napsat na kontakt, který je uveden na stránce, kde jsem našel níže uvedený obraz a uvidíme, co se stane...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A teď se mi ještě povedlo vypátrat, že žil malíř jménem Ludvík Nedvídek, jehož životní data odpovídají dataci na mém obrazu, a že měl i pár výstav v Praze, kde a u koho studoval, kde byla jeho díla publikována a takové ty obecné info. Takže to vypadá, že díky Vám Filomeno jsem konečně zjistil, kdo je autorem a dokonce i další info o něm. Díky moc a zdravím.
PS: Jsem nadšen, protože jsem si myslel, že už to nikdy nezjistím, a najednou jako blesk z čistého nebe... :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Identifikujete autora obrazu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1