Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Indie

Vykupminci.cz
Numisargo

Indie

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ještě bych se zeptal co je toto za katalog. Může tam být také Indie. http://cgi.ebay.com/2009-Commonwealth-Stamp-Catalogue-Stanley-Gibbons-/130432807186?pt=UK_Stamps_Philatley&hash=item1e5e66b112
Moderátor
Máš to uvedeno v popisu:

"British West Indies have also received similar attention and India sees extensive and significant increases through to 1950.Indian Convention States and Indian Feudatory States have also been revised with thousands of price increases. Errorscontinue to be popular with some significant increases to missing colours in particular, while the less dramatic watermark varieties also continue to rise."
Moderátor
ahoj Ikanku, chcem sa ta spyta a co Kralovstvo Laos, ako sa tam vyvijaju ceny, maju skvele znamky len neviem ako to je s cenami, vidno material na burzach, aukciach atd...
inspirovalo ma toto, proste je to nadhera!!!
http://www.japhila.cz/hof/0545/index0545a.htm
Registrovaný uživatel
Přijdu-li k obchodníkovi ve Francii, koupím známky Laosu u každého druhého asi skoro komplet hluboko pod katalog...
Sice hezké obrázky, ale to je také asi vše...(bohužel)
Moderátor
dracku pocuj chodis do Francuzska? vies neviem ako je to s tymi materialmiy, zalostne to hodnoti Michel...neviem ako je to v eurach, mam len Aziu z roku 1985
Moderátor
Známky Laosu moc nesleduju, je to na mě u moc nové :) . Ale neměl by být problém ho bez problémů sehnat celý.
Moderátor
O Laos je celkem zájem, hlavně díky výtvarné úrovni známek (tedy do doby, než se začal používat hlubotisk a ofset). Obdobné je to prakticky u všech bývalých francouzských kolonií. Sehnat se dá, je cenově celkem dostupný; na druhou stranu se nedá předpokládat, že by jeho cena v budoucnosti rapidně rostla.
Moderátor
Ikanek - mozes mi napisat Tvoj email, chcem sa ta nieco spytat... diiik
_______________
Moderátor
Email napsán, snad dojde. Kdyby ne, tak piš na ikanek/at/email.cz
Moderátor
Tak nastal čas to tady trochu oprášit. Sice kolky Britské Indie nejsou vyloženě mojí doménou, ale když jsem je viděl v menších partiích a nebyly drahé, tak jsem prostě neodolal.

První je vedený převrácený přetisk na 4 a.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Další je již nevedený převrácený přetisk - 2r.

Od obou nebylo vydáno zřejmě více než 80 kusů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tyto kolky s přetisky pro Small Causes Court Calcutta mívají hodně variant, typů a jsou jen černé.
Moderátor
A teď ty výjimky. Pro hodnotu 7 rupií by provedeny zkusmé přetisky v odlišných barvách a částečně také v jiných typech a to většinou v několika kombinacích přes sebe.

Mám zatím jen 6 variant a jedna další je na cestě.

Nejprve přetisk v barvě červené. První je se stopou dalšího přetisku (díky nestejnorodému uspořádání na desce) nahoře.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A varianta bez tečky za CALCUTTA.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tady je kombinace modrého a černého přetisku stejného typu. Existují celkem dvě varianty, dle vzájemného umístění obou přetisků.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A teď 3 přetisky stejného typu - 2x modrý a 1x černý.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nová, dosud nevedená varianta s dvěma typy přetisků. Jeden modrý s většími písmeny a druhý "standardní" červený.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A poslední varianta. Čtyři přetisky - 2x modrý a 1x červený standardní a pak modrý přetisk s většími písmeny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Co se týče jejich vzácnosti, tak patří mezi nejvzácnější kolky Britské Indie vůbec, od každé varianty jen jeden arch o 80 kolcích.
Moderátor
No, to je chaos.
Ty díry uprostřed jsou od myší, nebo se někomu nelíbila královna? ;) (Jasně, způsob znehodnocení, ale proč tak drastický?)
Moderátor
Pavel_III napsal
No, to je chaos.
Ty díry uprostřed jsou od myší, nebo se někomu nelíbila královna? ;) (Jasně, způsob znehodnocení, ale proč tak drastický?)

:)

Proč tak drastický, třeba proto, aby se nemohl použít znova. Protože třeba 7 rupií byl více než týdenní výdělek zručného řemeslníka. Jinak proděravění v místě portrétu byla nařízena zákonem. Takže takový malý "head shot". :)
Moderátor
No, že by to šlo znehodnotit i jinak. Třeba dírou "po obúch stranách", menšíma dírkama a tak. Ale evidentně ty časy, kdy se razítkovalo tak aby nebyl zneuctěn portrét krále, byly už pryč. ;)
Moderátor
Takto je to nastaveno od začátku, tedy od roku 1870, kdy vyšel India Court Fee Act No. VIII. Než se začalo používat jen proděravění, tak se zkoušely i další způsoby znehodnocování a tento vyšel jako nejlepší.
Moderátor
Tak, myslím si, že za takové materiály by se nemuselo stydět Indické poštovní muzeum. Spíše by to byla ozdoba kteréhokoliv poštovního muzea.
Moderátor
Ještě jsem zapomněl napsat, že tyto zkusmé tisky byly nakonec stejně "dány do oběhu" z důvodu vysokého nominálu. Prostě jen vyhodit archy (80x7 r = 560 r) bylo pro ně moc peněz. Jinak jsem si nikdy nemyslel, že bych to mohl mít někdy ve sbírce.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Indie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1