Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Indie

Vykupminci.cz
Numisargo

Indie

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Sběratelům indických známek (a nejen jim) by se mohlo hodit
India - Park Collection
Indian states
_______________
Moderátor
O těchto aukcích jsem věděl, katalogy mám jednak v tištěné podobě, tak i v PDFku. Bohužel však mnoho položek bylo špatně popsáno a některé jsou jasná falza. Dle málo specializovaného popisu to vypadá, že to dělal nějaký amatér, který se v problematice moc nevyzná. Ale i tak tam bylo hodně zajímavých položek.
Moderátor
pre Akir: nasli by sa este dalsie katalogy z tejto aukcie, ze si ich mozem stiahnut?
_______________
Moderátor
babygulka napsal
pre Akir: nasli by sa este dalsie katalogy z tejto aukcie, ze si ich mozem stiahnut?

To netuším, zkus hledat. Já na ně přišel úplně náhodou.
_______________
Moderátor
uha no idem pouzit googla
_______________
Registrovaný uživatel
Kdo ze znalců Indie poradí? Nedaří se mi vygooglovat vůbec nic o přetisku EIR (East Indian Railways) na QV - kdy to bylo vydáno a používáno, je-li to balíková známka nebo něco jiného. Předem moc díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
nieco ako kolok??? Ikanek bude vediet...
_______________
Moderátor
Tohle na googlu asi nenajdeš. Přetisk E I R bude asi ruční a jedná se o něco jako perfin. Velké i menší podniky a instituce si mohli známky opatřit buď klasickými perfiny a nebo přetisknout. Přetisky se vyskytují v menší míře, ale zato mají mnoho variant. Tento se mi nepodařilo vyhledat, ale je to možné, že se bude skutečně jednat o East India Railways. Bohužel razítko je totálně nečitelné a tak nám mnoho nepomůže. Jako zajímavost do sbírky určitě ano, ale velká vzácnost to zase není. Cenu bych viděl někde okolo 50 Kč.

Obdobné přetisky a "razítka" byly používány v ohromné míře v Průlivových Osadách (Straits Settlements) a něco málo v Hongkongu.
Registrovaný uživatel
Dúfam, že sa sem pozrú znalci indických známok.. Chcem sa opýtať, či tieto (neskôr pretlačené) dve známky majú rovnakú farbu, prípadne či sú vytlačené na rovnakom papieri? Mne sa to nezdá... :roll: Môj zdroj stampworld uvádza farby: olivovo hnedú (1911-1912) a olivovo zelenú (1926-1928 ). Colnect píše toto:
https://colnect.com/sk/stamps/list/variant/273539
Mne sa rovnaké nezdajú, ale čím to je spôsobené, to netuším. Prostredím, nejakým zásahom, skladovaním...neviem. Viem len to, čo mi hovoria moje "zdroje." Predpokladám však, že bude známych viac druhov olivovo zelenej..Neviem, kde by som si to potvrdil, tak sa vás pýtam. Dík za prípadnú reakciu. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
stani napsal
Dúfam, že sa sem pozrú znalci indických známok.. Chcem sa opýtať, či tieto (neskôr pretlačené) dve známky majú rovnakú farbu, prípadne či sú vytlačené na rovnakom papieri? Mne sa to nezdá... :roll: Môj zdroj stampworld uvádza farby: olivovo hnedú (1911-1912) a olivovo zelenú (1926-1928 ). Colnect píše toto:
https://colnect.com/sk/stamps/list/variant/273539
Mne sa rovnaké nezdajú, ale čím to je spôsobené, to netuším. Prostredím, nejakým zásahom, skladovaním...neviem. Viem len to, čo mi hovoria moje "zdroje." Predpokladám však, že bude známych viac druhov olivovo zelenej..Neviem, kde by som si to potvrdil, tak sa vás pýtam. Dík za prípadnú reakciu. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Za prvé, není to Indie, ale Barma. Zelená v tomto období je citlivá především na koupání známky (jako třeba některé známky Velké Británie). V katalogu je jen jedna barva - sage-green (SG) s minimální cenou za použitou známku. Známka vlevo je vyšusovaná, barvu má správnou (=nevyšusovanou) ta pravá. Ale ani ta není v perfektní kvalitě.

Jiné druhy papíru bych asi nevyloučil.
Registrovaný uživatel
Ďakujem. Viem, že je to Barma a známky sú veľmi bežné a nie sú v dobrých stavoch.Nebol mi jasný ten rozdiel vo farbách, prípadne v použitom papieri.
Už to viem.Dík. ;)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Indie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1