Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Info o minci Caesar - SC

Vykupminci.cz
Numisargo

Info o minci Caesar - SC

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Poprosím info o akú konkretnu mincu ide a aku ma hodnotu. Má rozmer cca 27mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hledejte mezi asy Nera..
Moderátor
Bohuzel mi neprijde jako pravy.
Registrovaný uživatel
Taky se mi vůbec nezdá.
Registrovaný uživatel
To ze se nekomu nezda, neznamena ze neni pravy.
Registrovaný uživatel
Take se mi zda zvlastni.
Moderátor
finco1 napsal
To ze se nekomu nezda, neznamena ze neni pravy.

Kdyz uz se to nezda vice lidem tak na tom patrne neco bude :).
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
finco1 napsal
To ze se nekomu nezda, neznamena ze neni pravy.

To sice obecne muze byt pravda, ale od nekoho, kdo ani netusi, o co jde, je v tomto konkretnim pripade toto tvrzeni trochu podivne. Pokud tedy nebyl v depotu antickych minci..
Kazdy se muze samozrejme mylit a trochu mne zarazilo, ze se k tomu Lopez nevyjadril, nicmene par let to sbiram a myslim ze muzu smele prohlasit, ze mincovni obraz na aversu ani reversu neodpovida dobovym razbam Nera (a asu s motivem Victorie na reversu uz jsem videl stovky). Pokud mi ukazete nejake podobne mince s duveryhodnym puvodem, vlastne staci jedina, tak uznam, ze se pletu..
Registrovaný uživatel
Nevyjádřil,a nepleteš,jde skutečně o fejk...jak už zde padlo.
Mimochodem jsem nejvíce zvědavý na tu"Livii/Julii"...páč jsem u toho strávil pomalu celou noc,a k nějakému slušnému výsledku se nedopracoval.Ale mám ještě zejtra volno,tak budu v noci pokračovat.Dráždí mne jak červený hadr býka....
Registrovaný uživatel
Nezda sa mi ze by to byl fejk, ten povrch, ma svuj vek. Nemuze byt nejaka ktera tu jeste nebyla nalezena ? Cital sem o tom neco ze se clovek na minci vyobrazoval nahy no na jinych mincach to videt neni.
Moderátor
Lopez: Ja jsem se taky nedopracoval k nicemu jinemu, nez ze je tam Apollo a Diana, coz je kombinace kterou znam 100% jen z elektronu (resp. EL hekte) z Lesbu, coz bude vuci tehle minci minimalne o 3 stoleti mimo, rekl bych.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 2. 3. 2015, 20:48. »
Moderátor
finco: povrch se da lehce upravit, aby stare vypadal, krom toho nikdo netvrdi, ze to bylo vyrobene vcera, v antice koluje spousta padelku, ktere jsou 50, 100 i vice let stare.
Moderátor
Jeste je tam teda (mene pravdepodobna) moznost, ze mince byla puvodne prava, ale velmi osoupana, takze si ji nekdo vzal do parady a nektere casti silne upravil - jmenovite napr. pismena S C na reversu, nos a prilehle casti na aversu, take vetsi cast opisu.. - cimz ji totalne znicil. At tak ci onak, cena bude blizka nule.
Registrovaný uživatel
Ja jsem chtel dopsat, ze mi to pripomina nejaky paduan - ze portret proste je divny, ale neni tak divny, jak ho delaji dnesni padelatele. Neco se mi tam zda ok, neco zase odlivane, fakt divne. Jak pise tenzor - muze to byt i upravene, nebo upravene a nasledne odlite atd. Povrch mi stary nepripada, spise naopak - i kdyby byl pravy, tak ho nekdo nesetrne vycistil a pak prepatinoval.
Registrovaný uživatel
Sice s křížkem po funuse ale - všimli jste si toho věnce? Normálně by byla větvička vzadu svázaná tou stužkou. Tady to vypadá, že Nero má stužku přivázanou jen tak na vlasech, dole pod větvičkou :-) Výrobce padělku asi moc nepochopil jak to má vypadat.
Moderátor
Dobry postreh :) Holt Nero s culikem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antické mince » Info o minci Caesar - SC

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1