Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » "Investiční" sběratelství

Vykupminci.cz
Numisargo

"Investiční" sběratelství

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes proběhla aukce (katalog zde) sbírky, která byla od začátku pojata jako investice - viz úvodní slovo k tištěnému aukčnímu katalogu. Katalog vypadá lákavě, takže jsem neodolal a jel se podívat osobně. (U dražších položek prostě jako puntičkář chci vidět stav na vlastní oči - následné reklamace a dohadování mi nedělají dobře.)

Pro čtenáře tohoto fóra, "investory" do bankovek (jako byl onen pán, jehož "sbírka" se dražila) mám zhruba tento vzkaz: když už si necháte prodat kde co, protože tomu nerozumíte, tak to aspoň uložte do kvalitního alba a chovejte se k tomu slušně. Tolik ušmudlaných bankovek, poničených evidentně nevhodným amatérským zacházením vidět na jednom místě je k pláči. A k vzteku, protože některé z takových kousků se vyskytují ve velmi málo kusech. (skener byl v mnoha případech milostivý a vady zakryl)

Hodnocení stavů komisí přivíráním očí je věc jiná - u takové položky 118 ovšem musel úřadovat oboustranný šedý zákal (i tady byl skener hodně milostivý!).
Moderátor
Tak to jste musel asi byt Vy kdo tam behem drazby minci prohlizel bankovky, kazdou vyndaval z obalu a prohlizel vysoko pro svetlu, ne? ;)
Registrovaný uživatel
můžete někdo přetlumočit to úvodní slovo? Netušil jsem, že to nebyl sběratel.
Moderátor
Tady je uvod z katalogu:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Tak to jste musel asi byt Vy kdo tam behem drazby minci prohlizel bankovky, kazdou vyndaval z obalu a prohlizel vysoko pro svetlu, ne? ;)

Asi ano. Přijel jsem o dost dřív, takže jsem měl čas (a mince jdou mimo mně). Měl jsem několik želízek v ohni a při prohlídce materiálu odpadalo jedno za druhým. Mimochodem, z obalu nebylo třeba skoro nic vytahovat, protože všechno bylo vidět i přes ty dvě fólie, ve kterých to bylo uložené. "Vysoko proti světlu" jsem prohlížel snad 2-3 kousky. A ano, prohlížel jsem to dlouho a několikrát jsem se vrátil, protože jsem tomu prostě nechtěl věřit.

Jen odbočka - představa, že si položky v aukci bankovek nemůžu úplně vytáhnout z obalu, mi moc nesedí.

Ale abych jenom nenadával, příjemným překvapením byla pol. 69. Sice vylisovaná (jak je u této bankovky zvykem), ale nepraná, nežehlená, bez fleků. Už je v albu!
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Tady je uvod z katalogu:


děkuju.
Nevím, za kolik mu šel Zaire, ale ČR jako investice nemohlo být žádné terno.
Moderátor
majkl - jo to je v pohode, ja taky mince prohlizim dlouho a nekdy i opakovane. Jednou me majitel brnenske aukcni firmy po petiminutovem prohlizeni dukatu (ktery nakonec udelal pres 100t.) minci sebral ze jsem se na ni koukal jiz prilis dlouho (zlato se tam prohlizi jednotlive pod prisnym dozorem).
Registrovaný uživatel
Namátkou:
Pol. 193 - rub, nahoře
Pol. 191 - pravý okraj nahoře (na skenu není vidět)
Pol. 189
Pol. 84 - rub, písmo vlevo - ty fleky jsou ve skutečnosti modré
Pol. 58 - rub, vpravo na dvou místech (v reálu výraznější)
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
majkl - jo to je v pohode, ja taky mince prohlizim dlouho a nekdy i opakovane. Jednou me majitel brnenske aukcni firmy po petiminutovem prohlizeni dukatu (ktery nakonec udelal pres 100t.) minci sebral ze jsem se na ni koukal jiz prilis dlouho (zlato se tam prohlizi jednotlive pod prisnym dozorem).

O nic nejde... Já peníze nosím z práce a mám to tak, že vydělané peníze = čas, kdy ani nejsem s rodinou ani nemám volno na sebe. Takže se dobře rozmýšlím, za co je utratím. Což evidentně někteří "investoři do bankovek" nedělají. :D
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Namátkou:
Pol. 193 - rub, nahoře
Pol. 191 - pravý okraj nahoře (na skenu není vidět)
Pol. 189
Pol. 84 - rub, písmo vlevo - ty fleky jsou ve skutečnosti modré
Pol. 58 - rub, vpravo na dvou místech (v reálu výraznější)

Ahoj.
A jak vypadala položka 32 ?!
Registrovaný uživatel
Slušně. Velmi jsem se rozmýšlel, ale na série nejedu - stačí mi P, takže asi skončila ve správných rukou, že? ;) Cena 15.000, tuším, že na limit.
Registrovaný uživatel
No mohlo by to vyjít, uvidíme, díky. A to Zaire skončilo kde ?
Moderátor
Kucera napsal
majkl - jo to je v pohode, ja taky mince prohlizim dlouho a nekdy i opakovane. Jednou me majitel brnenske aukcni firmy po petiminutovem prohlizeni dukatu (ktery nakonec udelal pres 100t.) minci sebral ze jsem se na ni koukal jiz prilis dlouho (zlato se tam prohlizi jednotlive pod prisnym dozorem).

Jestli to bylo delane tak jako predminule, tj. s jednim stolkem a frontou, pricemz pan Chladek pul hodiny pred zacatkem aukce vykrikuje, ze se bude koncit, tak se vubec nedivim.. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
děkuju.
Nevím, za kolik mu šel Zaire, ale ČR jako investice nemohlo být žádné terno.

Proč myslíš, že nemusí být žádné terno?
Registrovaný uživatel
ako dopadli tie anuláty? a bv?
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
chybotisky napsal
děkuju.
Nevím, za kolik mu šel Zaire, ale ČR jako investice nemohlo být žádné terno.

Proč myslíš, že nemusí být žádné terno?


ČR překvapivě ani neměl celou v UNC, pokud investoval tak mu pan Veselský dobře poradil se Zaire a obráceným vodoznakem.
Ale to jen poznámka, na ČR svou investici určitě nestavěl a měl ji spíš jen doplňkovou, víc sbírkovou než investiční.
« Poslední úpravu provedl(a) chybotisky v 16. 9. 2012, 9:07. »
Registrovaný uživatel
ČR se dá sehnat stále za rozumné ceny i bez aukcí v UNC(nepočítám Zaire). Jako investici čr vůbec neberu, to ostatní bankovky jsou o něčem jiném. Ještě záleží, kolik investoval do hledaných a vzácných bankovek? Být jako antares, tak na většině bankovek prodělá! ;) Ono investor a investor! :D
Registrovaný uživatel
pokud úvodník uzavírá, že se chce k bankovkám vrátit, neměl ČR pro drobné prodávat vůbec.
Moc by mě zajímaly pořizovací ceny nebo jeho zhodnocení zhodnocení investice, ale epilogu k aukci se asi nedočkáme.
« Poslední úpravu provedl(a) chybotisky v 16. 9. 2012, 9:31. »
Registrovaný uživatel
může někdo prozradit kolik skončila ta Zaire??
Registrovaný uživatel
Výsledková listina,
http://www.numismatika.cz/CNS-Praha/P057_Vysledky/p057v01.htm
nebo v aukci, ZAIRE za 55.000
Registrovaný uživatel
ceny chybotisků překvapivé
Registrovaný uživatel
Ceny chybotisků velůmi vysoké, cena Zaire ve stavu 3 rovněž, ceny nevydaných bankovek žalostné, zajímavý vývoj cen.
Registrovaný uživatel
výsledky podla mna sú veľmi príjemné ,už lutujem že som nemohol dať nijaké limity
na jar u aurea nestačilo 22000 kč na 20 ks 1939 a teraz skvelá 18000-hm
Registrovaný uživatel
gorgot napsal
výsledky podla mna sú veľmi príjemné ,už lutujem že som nemohol dať nijaké limity
na jar u aurea nestačilo 22000 kč na 20 ks 1939 a teraz skvelá 18000-hm

Četl si nahoře od přímého účastníka, že nebyla v UNC? ;)
Registrovaný uživatel
gorgot napsal
výsledky podla mna sú veľmi príjemné ,už lutujem že som nemohol dať nijaké limity
na jar u aurea nestačilo 22000 kč na 20 ks 1939 a teraz skvelá 18000-hm

Ten flek na rubu byl taky skvělý. Mrkni na fotku v katalogu. Jak jsem psal, to rozpité v nápise DVADSAŤ KORÚN je ve skutečnosti modré. Bral to limit - jako spoustu dalších věcí, protože lidé v sále u některých věcí velmi rychle vycouvali (já jsem jeden příklad, zrovna tato bankovka je jedna z těch, pro které jsem si jel). Mimochodem, bankovky v sále dražilo velmi málo lidí a většinu jich navíc brali dva známí obchodníci, do sálu šlo mimo těchto obchodníků odhadem tak 15-20 věcí - a řekl bych, že žádná přes 5.000 (ale toto jsem moc nesledoval, takže to neber na 100%).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » "Investiční" sběratelství

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1