Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ivan Kulheim

Vykupminci.cz
Numisargo

Ivan Kulheim

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj,

jsem zde nový a hned přispěju dalším tématem :-) Znáte Ivana Kulheima? http://ivankulheim.websnadno.cz

Docela se mi jeho díla líbí, tak by mě zajímalo, jak jsou hodnocena zkušenějšími třeba z odbornějšího hlediska.
Registrovaný uživatel
Ivan Kulheim zdaleka nevzbuzuje takový rozruch jako Marie Javorková. Teď je pro mě otázka, zda je lepší kupovat kvalitní umělce, o nichž se nemluví, nebo méně kvalitní, o nichž se mluví? ;-)
Moderátor
Ivan Kulheim neurazí... Nejde sice o příliš originální styl, neboť podobně maluje u nás i ve světě celá řada výtvarníků, ale svojí hodnotu to má. Zejména, pokud je někomu dané téma nějak blízké (bydlí v Brně či na Vysočině atd.)
Registrovaný uživatel
díky moc. jj - k Brnu mám vztah :-) A kdo prosím maluje podobně v ČR, případně SR?
Registrovaný uživatel
V mých očích na těchto obrazech převažuje "macha" nad opravdu poctivým uměleckým přístupem. Aby mi bylo rozuměno, chci tím říct, že malíř má najeté postupy, které zručně používá "na první dobrou"- aniž by se snažil dojít ve svém výtvarném projevu dál. Výsledkem je líbivá, poněkud však odtažitá malba, které bych přála více .... hledám slova... možná: vnitřního uměleckého prožitku, což s sebou nese i známky hledání a pochybností.
Tohle je prostě jenom "pěkné" zachycení "pěkného" námětu, nic víc, nic míň.
Podobně zručné obrázky lze najít v mnoha turisticky zajímavých destinacích, kde jde vyloženě o malbu na kšeft a prodaný obraz bryskně nahrazuje jiný- stejný nebo podobný.
Berte to jako anonymní názor na diskuzním fóru a nepřikládejte tomu žádnou větší váhu... ;)
Registrovaný uživatel
john_seznam napsal
díky moc. jj - k Brnu mám vztah :-) A kdo prosím maluje podobně v ČR, případně SR?


ČR či SR neřeším, ale dám příklad - autorův obraz Noční bulvár
vypadá takto:
Obrázek vložený uživatelem

a zadejte si v googlu "hledat podobné" -
https://www.google.cz/search?tbs=simg:CAES2AEa1QELEKjU2AQaAggBDAsQsIynCBpgCl4IAxIo9Rb2FoQMgwzCCoIM-Rb6FvUQgRXfKLo6ySLpOeY4uSrHIrEqtjnSKhowIWi3ddKkvcuCbB3EgRXtIEinZlyBWzLUNaF8VFX4jMPC6lo6gFRN1ogabCO1Q0cwDAsQjq7-CBoKCggIARIE6rB_1sQwLEJ3twQkaRQoMCgptb2Rlcm4gYXJ0CgoKCHBhaW50aW5nCgsKCWNpdHlzY2FwZQoLCglmb3JtYXRpb24KDwoNYWNyeWxpYyBwYWludAw&tbm=isch&sa=X&ei=04IeVb6wE8PsaPjXgYAB&ved=0CB8Qsw4&biw=1242&bih=585
Registrovaný uživatel
no, pravda, není to moc originální. Děkuji moc za názory.
Registrovaný uživatel
mozna to neni zrovna originalni ale zarucene libive...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
V mých očích na těchto obrazech převažuje "macha" nad opravdu poctivým uměleckým přístupem. Aby mi bylo rozuměno, chci tím říct, že malíř má najeté postupy, které zručně používá "na první dobrou"- aniž by se snažil dojít ve svém výtvarném projevu dál. Výsledkem je líbivá, poněkud však odtažitá malba, které bych přála více .... hledám slova... možná: vnitřního uměleckého prožitku, což s sebou nese i známky hledání a pochybností.
Tohle je prostě jenom "pěkné" zachycení "pěkného" námětu, nic víc, nic míň.
Podobně zručné obrázky lze najít v mnoha turisticky zajímavých destinacích, kde jde vyloženě o malbu na kšeft a prodaný obraz bryskně nahrazuje jiný- stejný nebo podobný.
Berte to jako anonymní názor na diskuzním fóru a nepřikládejte tomu žádnou větší váhu... ;)

Naprosto přesný a vystihující názor.Není co dodat.Paní kolemjdoucí má vůbec hodně zdravé názory.Asi prošla ohněm těžkého boje s osudem a světem. Je vidět, že je dospělá.(Až na trochu té ješitnosti). Ale kdo jsme bez chyb :-))) a dovedeme se dívat i na své úspěchy s posměšným šklebem, páč jsou to jen malé, kozí bobky, moc malé, abychom se jimi zabývali v syrové prázdnotě světa.( Sice nevím, jestli se tohle forum nestává "promo" forem kamarádů kamarádů- což taky není nic špatného, páč uživit se dneska není až tak snadné- ale kde je psáno, že ůůmělec by měl jíst šunku a jezdit v autě)
Registrovaný uživatel
apropos: poslouchal jsem dneska ráno Arnolda Schoenberga,Gurrelieder. ... jestli ta hudba, má stejně jako malování, ještě kam jít.Já nevím, ale to tu asi nepatří

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ivan Kulheim

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1