Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » IWC Schaffhausen

Vykupminci.cz
Numisargo

IWC Schaffhausen

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
najdu zde někoho, kdo by dokázal odhadnout cenu těchto hodinek?
Jedná se o kapesní (cibulové) hodinky IWC Schaffhausen. Mají tři pláště, všechny zlaté 14K, vnější gravírované. Ciferník je z bílého smaltu. Celková hmotnost hodinek i se strojkem je necelých 120g, řetízek váží kolem 16g. Průměr cca 57mm. Jsou plně funkční, mají však pár menších závad, které se obávám, uberou na ceně. Mají dvě menší promáčkliny a jednu větší na boku. A cca třetina smaltu z čísla 11 je ulopnutá. Na pláštích je vyražený kod 46 84 03 a na strojku hodinek 45 49 09, pod tím křížek s kodem 3|457.

Je mi jasné, že ceny jsou dost relativní, ale rád bych věděl, v jaké cenové relaci se přibližně pohybují. A případně kdy byli přibližně vyrobeny (pokud se to dá z fotek zjistit)
Předem děkuji za případné odpovědi











Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vyrobené boli cca v r. 1910, s cenou Vám bohužiaľ nepomôžem , ale je to ozaj pekný kúsok (ten ciferník sa myslím opraviť dá). Zaujímalo by ma ako sú na tom s presnosťou v porovnaní s dnešnými hodinkami :)
Registrovaný uživatel
pasarana napsal
Vyrobené boli cca v r. 1910, s cenou Vám bohužiaľ nepomôžem , ale je to ozaj pekný kúsok (ten ciferník sa myslím opraviť dá). Zaujímalo by ma ako sú na tom s presnosťou v porovnaní s dnešnými hodinkami :)

Děkuji, nečekal jsem že budou tak staré. Přesnost jsem ještě nezkoumal, ale myslím, že se po dvou dnech od natažení zpozdily o cca půl minuty, ale nevím podle čeho jsem je nastavoval, takže jsem je pravděpodobně nenastavil přesně. Po jaké době mám zjišťovat zpoždění? Je to podle výdrže? Nebo po jednom dni od natažení? Výdrž ještě nemám zjištěnou.
Registrovaný uživatel
Prodejní cena je kolem 25 - 30 tis. Škoda toho smaltu.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám velmi podobné, je v ČR někdo, kdo by mi je opravil a ocenil? Zalozil jsem na to specialni vlakno. Dekuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » IWC Schaffhausen

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1