Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » jadro

Vykupminci.cz
Numisargo

jadro

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Darček od kolegu...schválne, kto si tipne najlepšie z akej je to hĺbky? ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
+ 0,5m,z nejakého múrika...
-s-
Registrovaný uživatel
toto beton nebude.
podla hrubky vrtneho jadra,
nejaky geol prieskum.
mozno suvisiaci s vyskytom fosilnych paliv.
moj tip by bol radovo vo vyssich stovkach metrov. minimalne.
_______________
Registrovaný uživatel
1km ;)
Registrovaný uživatel
Chalani, ja tupelo som normálne zabudol, že som to tu dal...veľa nechýbalo a dal by som to tu znova :lol: :lol: :lol:

Turtle bol si síce bližšie ako stani a tocomabyt (presne uhádol, čo je to), ale je to ešte hodne, hodne hlbšie...4 km
Bol som pri tom, keď sa to vŕtalo.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Turtle bol si síce bližšie ako stani ...

Hohohóóóó.O kilák a pol metra.To v dnešnej dobe nie je ništ.. :evil:
Plichta.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Chalani, ja tupelo som normálne zabudol, že som to tu dal...veľa nechýbalo a dal by som to tu znova :lol: :lol: :lol:

Turtle bol si síce bližšie ako stani a tocomabyt (presne uhádol, čo je to), ale je to ešte hodne, hodne hlbšie...4 km
Bol som pri tom, keď sa to vŕtalo.


Sigur a môžeš uviesť lokalitu alebo názov vrtu kde sa to jadro odoberalo? A typ vrtnej súpravy?
Registrovaný uživatel
Závod 95 (pár metrov od odpočívadla na D2), Bentec.
Registrovaný uživatel
predpokladam ze ide o tretohorne sedimenty.
a co tam hladaju ? plyn ?
_______________
Registrovaný uživatel
Áno, ale ktoré hory to sú, to bohužiaľ neviem a ani ma to veľmi nezaujímalo, ja "baník" som mal bližšie k súpravám.
Najhlbší vrt bol vyvŕtaný pri Šaštíne (cca 6 km), niekedy za socíku (2 roky to mydlili valivými dlátami, dnes to máš diamantovými za pár mesiacov). Takže moje jadro je oproti SK rekordu prd. :D
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Áno, ale ktoré hory to sú, to bohužiaľ neviem a ani ma to veľmi nezaujímalo, ja "baník" som mal bližšie k súpravám.


Len tak mimochodom, toto tvrdenie som často používal aj ja. Už v tej firme síce nepracujem. Sigur ale čo Ti hovorí názov IDECO BIR 8005 ? Tá sa mi občas nažrala nervov. :lol: :mrgreen:
A súprava Bentec má aké maximálne zaťaženie na háku?
Registrovaný uživatel
TONY-KK napsal
IDECO BIR 8005


Tiež tam už nie som...ale...
:shock: ...ty kokos...to nemyslíš vážne?!...padla mi sánka...BIRka ešte stále žije a teoreticky si ešte zavřta (GO podľa API 4G), ale toto je ďalej skôr na mail...
Registrovaný uživatel
rýchle vrtanie...

https://www.gadrilling.com/sk/o-nas-a-technologii-plasmabit/
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
TONY-KK napsal
IDECO BIR 8005


Tiež tam už nie som...ale...
:shock: ...ty kokos...to nemyslíš vážne?!...padla mi sánka...BIRka ešte stále žije a teoreticky si ešte zavřta


Tu máš zopár záberov ešte pri montáži a pri prevádzke. Geotermálny vrt Veľký Slavkov - 1. Fotky sú moje aj keď majú už viac ako 10 rokov. Taká bohatá firma ako Nafta si už nemôže dovoliť modernú súpravu? Táto oceľová madam bola vyrobená v USA roku 1973. Ktovie koľko krajín po svete obehala. A potom sme ju po revolúcii kúpili pomaly ako high - tech zariadenie. Bol som pritom keď sa vybaľovali jednotlivé celky z obrovských debien a začala sa montáž. Najhoršie bolo to, že sa niektoré technologické zariadenia jednoducho odstránili, pretože elektrické zariadenie v tom nainštalované nezodpovedalo našim normám. Napr. mechanická ruka na manipuláciu s vrtným náradím na hornej pracovnej plošine. Priestor pomerne úzky a konštrukcia jedného stožiara tomu veľmi nepomáhala. Koľko krát bolo zhora počuť nadávky kupláša aj kilometer od súpravy. Neskôr aspoň povolili namontovať malý ručný vrátok s oceľovým lankom. Ak sa nedajbože ešte vŕtalo s deviatkovými záťažkami, táto práca na kupláši sa dala prirovnať k ukrutnému pôrodu. Konopné štranky tam viseli niekedy ako pavučiny. :lol: :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
TONY-KK napsal
...si už nemôže dovoliť modernú súpravu?


Si sa prestal zaujímať, čo si odišiel, takže ti predstavujem výsledok projektu, ktorý som mal na starosti v 2013:

Drillmec MR 4000 DB - prototyp (na EU trhu nič podobné nebolo), určená pre UGS workover (úspešne sme testovali aj na drilling), interný systém kotvenia vrtného stožiara, hydraulické diskové brzdy hlavného vrátku, data acquisition system (digitálny back-up tonometra na sledovanie a záznam vrtných a iných parametrov), hydraulické dvíhanie sklepnej konštrukcie, hydraulický podávač vrtného náradia, certifikácia (API, CE, SR/CR cestná premávka)...atď., aj vrátok na kupláži :)

Tu je PR článok od TATRY. Skutočne bol ten podvozok ďaleko najlepší v porovnaní s konkurenciou:

http://www.buspress.eu/tatra-vyrobila-stonozku-pro-vrtare/

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » jadro

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1