Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Jak jsem nakoupil ,vyměnil, dostal nebo našel

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak jsem nakoupil ,vyměnil, dostal nebo našel

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Rád bych založil tohle téma ,podělit si vzájemne zkušenosti.
Moderátor
Dnes jsem koupil ,na stankovem trhu v Guilforde, set poměrne zajímavých minci v slušném stavu.Starsi paní prodávala věci po svem manželovi pravděpodobně z garáže mela mezi nema i nějake vojenske metaly.usa což není moje parketa..usa dollar 1887,australskou penny 1924,tucet Georgian pennys, 4x victoria one penny ,kupodivu Finska ruska 5 pennia 1866 manželův otec prý hodně cestoval.pani chtěla jen10 liber za dollar zbytek jako bonus.dal jsem ji nakonec 15 liber, super kup
Moderátor
pokud jsou mince prave tak to asi super kup je....

barbar napsal
Dnes jsem koupil ,na stankovem trhu v Guilforde, set poměrne zajímavých minci v slušném stavu.Starsi paní prodávala věci po svem manželovi pravděpodobně z garáže mela mezi nema i nějake vojenske metaly.usa což není moje parketa..usa dollar 1887,australskou penny 1924,tucet Georgian pennys, 4x victoria one penny ,kupodivu Finska ruska 5 pennia 1866 manželův otec prý hodně cestoval.pani chtěla jen10 liber za dollar zbytek jako bonus.dal jsem ji nakonec 15 liber, super kup
Registrovaný uživatel
barbar napsal
..Georgian pennys,..

Jen pro zajímavost,
množné číslo pro penny je pennies ale pokud se jedná o jednu minci s hodnotou víc než one penny pak je to two pence, three pence.
Moderátor
A jak jsem našel já? Probral jsem magacínu a tam byly po dědovi takové věci!! (Z filatelie ovšem veskrze nic.) Ale pěkný základ lístků na šalinu a vlak.
Moderátor
Můj kamarád koupil starý barák prvorepublikovy. Komplet ho předělávat a na pude našel dřevěnou krabici někde pod podlahou a vnitřní několik lahví vina,samozřejme již prazdne láhve s rozpadlymi korkovymi zádky,ale také tucet ruznych stříbrných minci převážně polské a nějake Němčoury,ale v takové zachovalosti s nádhernou patinou,radost pohledět.
Registrovaný uživatel
Hm... já mám čerstvou zkušenost přesně opačnou. Bohužel jsem byl sprostě okraden, což bych od Švýcara na ofic. burze v Bernu nečekal.
Čtvrt hodiny jsem smlouval cenu u nádherně zachovalého střeleckého tolaru v ražáku - 1874, abych jej pak zaplatil a minci dostal v neprůhledné papírové kapsičce. A doma - s překvapením zjistil, že mi tám pán "omylem" strčil úplně jinou minci... :-(
Zkusím to řešit přes vedení burzy a pána vystopovat, ale nedělám si izule. Beze svědků...
TAK SI DÁVEJTE POZOR A KONTROLUJTE HNED U STOLKU !!! :-((
Registrovaný uživatel
Kamarad taky koupil barak a kdyz rekonstruovali dum, delali podlahy a nasli par vecicek. Poslu foto. Docela zajimavej nalez, nemecky vyznamenani, rusky rubl, csr pametni 50 a 100 kcs, prsteny s ruskym puncem v obalu od ruskych hodinek, knizecku v nemcine o ni vim prd akorad ze byla v obalu od zaslusnyho krize II tridy. A 4 ranny revolver. Buh vi kdy a kdo to tam schoval, ze to byla takova smeska :shock: 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To nastve, ja bych si samou radosti pixlu hned prohlidnul. Hadam ze tam asi nebyla mince ve srovnatelne hodnote XDD
Filozof napsal
Hm... já mám čerstvou zkušenost přesně opačnou. Bohužel jsem byl sprostě okraden, což bych od Švýcara na ofic. burze v Bernu nečekal.
Čtvrt hodiny jsem smlouval cenu u nádherně zachovalého střeleckého tolaru v ražáku - 1874, abych jej pak zaplatil a minci dostal v neprůhledné papírové kapsičce. A doma - s překvapením zjistil, že mi tám pán "omylem" strčil úplně jinou minci... :-(
Zkusím to řešit přes vedení burzy a pána vystopovat, ale nedělám si izule. Beze svědků...
TAK SI DÁVEJTE POZOR A KONTROLUJTE HNED U STOLKU !!! :-((
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
...
Čtvrt hodiny jsem smlouval cenu u nádherně zachovalého střeleckého tolaru v ražáku - 1874, abych jej pak zaplatil a minci dostal v neprůhledné papírové kapsičce. A doma - s překvapením zjistil, že mi tám pán "omylem" strčil úplně jinou minci... :-(


tak to si robis srandu asi..
takyto stary skorapkarsky trik ..

bezny navstevnik burzy ma v kapse vlastny kapesny album,
kam si ulovky odklada.

nehovoriac o tom, ze ani mincu za euro nenecham bez povsimnutia v kapse.
s kolegom si vzdycky prezerame ulovky este pocas burzy v bare pri kave.

na burzu ani do lesa sa osamote nechodi.
_______________
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
To nastve, ja bych si samou radosti pixlu hned prohlidnul. Hadam ze tam asi nebyla mince ve srovnatelne hodnote XDD
Filozof napsal
Hm... já mám čerstvou zkušenost přesně opačnou. Bohužel jsem byl sprostě okraden, což bych od Švýcara na ofic. burze v Bernu nečekal.
Čtvrt hodiny jsem smlouval cenu u nádherně zachovalého střeleckého tolaru v ražáku - 1874, abych jej pak zaplatil a minci dostal v neprůhledné papírové kapsičce. A doma - s překvapením zjistil, že mi tám pán "omylem" strčil úplně jinou minci... :-(
Zkusím to řešit přes vedení burzy a pána vystopovat, ale nedělám si izule. Beze svědků...
TAK SI DÁVEJTE POZOR A KONTROLUJTE HNED U STOLKU !!! :-((


No - paradoxně tam byl také střelecký tolar, jen ten příští v řadě (příští střelby v jiném kantonu) a ve stavu hezkém, ale už ne tak dokonalém. A cenově a vzácností jsou ty mince srovnatelné...
Kdyby to nebylo po takové době dojednávání ceny a porovnávání, byl bych schopen si i myslet, že se fakt spletl. Ale to je asi hodně naivní... :-)
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
Filozof napsal
...
Čtvrt ...


tak to si robis srandu asi..
takyto stary skorapkarsky trik ..

bezny navstevnik burzy ma v kapse vlastny kapesny album,
kam si ulovky odklada.

nehovoriac o tom, ze ani mincu za euro nenecham bez povsimnutia v kapse.
s kolegom si vzdycky prezerame ulovky este pocas burzy v bare pri kave.

na burzu ani do lesa sa osamote nechodi.


Srandu si nedělám - skutečně jsem naivně věřil, že v této solidní zemi se něco podobného stát nemůže - poučení mám - dobře mi tak.
Koupené mince jsem opatrně ukládal do kapsy v tašce, kterpu jsem pořád pevně držel atd... - o tu jsem se bál.
A že by někdo nechodil sám? 90 % sběratelů jsou samotáři - i na burze. Tvoje domněnka je zcela mimo realitu. Zkus na nějakou burzu někdy zajít. (A když už tam jsou dva, stejně se rozejdou každý ke stolkům s "svým".)
Registrovaný uživatel
Otravny komar - ten rubl mi hrozně připomíná jednu levnou napodobeninu ... Docela by mne zajímal průměr a váha.
Registrovaný uživatel
Filozof tak si ho tam vyčíhej příště a zmáčkni ho.
Registrovaný uživatel
Tak příběh má pokračování:
Jak jsem psal - pána jsem vystopoval přes vedení burzy a npsal mu. Zareagoval a překvapivě bych ochoten poslat minci!
Takže jsem mu napsal, že ano. A skutečně - s omluvou za chybu minci poslal!! Nicméně - jak jsem předpokládal - ten horší kousek. Takže poloúspěch. Doteď nevím, zda chtěl podvést a zalekl se, nebo je to popleta... těžko soudit. Reagoval ale okamžitě.
Registrovaný uživatel
Mimochodem - k tématu rubriky:
Tady je takový zvyk dávat starý nábytek na ulici, aby si ho někdo zadarmo vzal. Kolega potkal na ulici starý stolek se dvěma zásuvkami. Ty byly plné krámů. Při jejich otevření ale zaslechl povědomý cinkot mincí na dně. Prohrabal ji a odnesl si 26 ks starých stříbrných franků, dvoufranků, půlfranků... A v super či minimálně velmi slušných stavech.
Taky dobrý způsob "nákupu". Mince už mám ve sbírečce, bohužel samozřejmě již kolegovi férově placené... :-)
Registrovaný uživatel
Hezké kousky se dají najít i v bazarech a zastavárnách. Kluci co to tam řídí sice nemají moc smyslu pro srandu, ale hlavně se tam přece jen dá smlouvat. V numismatice mi za tyhle pokusy akorát odpoví 'Ne' s tvrdým kamenným xichtem :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
pamatuji si před x deseti lety na svůj první dobrý kauf u "známých" starožitníků... za cenu standardní 2koruny FJI (tuším kolem 60kč) jsem koupil 1914 KB ... dodnes ji mám i když není RL :)
Moderátor
Já jsem celkem levně získal nevěstu a mám ji dodnes. Nevím zda to je štěstí a zda to sem patří. :lol: :mrgreen: :shock: :roll:
Registrovaný uživatel
tak tu já měl zadara... prodražovat se začala až vzápětí :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Jak jsem nakoupil ,vyměnil, dostal nebo našel

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1