Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Jak najít autora obrazu: O. Teller

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak najít autora obrazu: O. Teller

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, hledám jakékoliv informace k malíři se signaturou O. Teller.
Obraz s námětem Alp, který mám k dispozici byl rámován v rámařství August Schöninger v Mnichově (založeno 1906) někdy ve 20-30. letech.
Vzhledem ke kvalitě malby je možné, že autor studoval na některé z akademií v německy mluvících zemích, v matrikách mnichovské akademie ale takové jméno není a jiné matriky akademií jsem nenašla. V žádném ze seznamů malířů na netu jsem nic neobjevila. Procházela jsem dobové adresáře ale rovněž nic. Poradíte, kde hledat dál?
Děkuji pavvca
Registrovaný uživatel
.. a signaturu máte nafocenou kde?
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, pokusím se vložit obrázek signatury.
Celý obraz sem dát nemůžu, není můj.
Jinak malba je dělaná možná špachtlí, vrstva barvy je hodně vysoká.
Děkuji za odpověď pavvca

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak se mi podařilo zjistit, že hora na obraze je Zugspitze. Malíř tak mohl být Němec nebo Rakušan.
Neznáte nějaké dobré fórum v cizině kam se obrátit s dotazem nebo případně nějakou galerii či muzeum?
Děkuji pavvca
Registrovaný uživatel
Je škoda, že nemůžeme vidět obraz. Píšete o jeho kvalitě a o možnosti, že autor je žák Mnichovské akademie. To by podporovalo myšlenku pátrat po malíři v cizině. Ale v žádné databázi malířů se O.Teller neobjevuje. Tak aby to nebyl nějaký nedělní malíř.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Jak najít autora obrazu: O. Teller

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1