Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Jak nejlépe prodat sbírku?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak nejlépe prodat sbírku?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
naše rodina zdědila rozsáhlou numismatickou sbírku. Jedná se o bankovky i mince z celého světa. Bohužel nikdo nejsme odborník, a tak prosíme o radu, jakým způsobem ji nejlépe prodat. Na kterých českých i světových stránkách nejlépe inzerovat? Na koho se obrátit s naceněním a kolik to zhruba stojí? Děkujeme za jakoukoliv radu. Lenka
numismat
Host
Nabízím ocenění zdarma a pomoc s prodejem. Jsem členem České numismatické společnosti.
PP, numismat, Praha
numismat@centrum.cz
Registrovaný uživatel
menlen napsal
Dobrý den,
naše rodina zdědila rozsáhlou numismatickou sbírku. Jedná se o bankovky i mince z celého světa. Bohužel nikdo nejsme odborník, a tak prosíme o radu, jakým způsobem ji nejlépe prodat. Na kterých českých i světových stránkách nejlépe inzerovat? Na koho se obrátit s naceněním a kolik to zhruba stojí? Děkujeme za jakoukoliv radu. Lenka


Nejlépe prodat v aukci, a až zbytek v inzerci na nějakých stránkách.
Moderátor
Zdravím Vás. Odporúčam skontaktovať sa s odborníkom z numizmatiky (skúste napríklad numismat - nechal Vám tu mail) ale určite začnite predávať tento materiál až po serióznom ohodnotení. Taktiež vrelo odporúčam skontaktovať sa s ďalším nezávislým odborníkom, nech Vám predchádzajúci verdikt potvrdí alebo vyvráti. Odborník Vás môže poprípade aj varovať pred klasickou laickou chybou, t.j. laik často odpredá niektoré mince ktoré sú vzácne len v nejakom prípadnom celku za oveľa nižšiu cenu každú zvlášť. Jednoducho povedané, poraďte sa s odborníkmi aby ste nenapáchala škody, ktoré by Vás mohli mrzieť. Určite natrafíte na serióznych ľudí, ja som sa pravdupovediac v Čechách s nekorektným numizmatikom ešte nestretol.
S pozdravom Archypov.
Registrovaný uživatel
doberíden chtělbychse zeptat jestli nemá někdo v počítači třena naskenovaný ceník mincí. Prosím jestli někdo má mohlbymiho zaslat na email? 18je@email.cz
Registrovaný uživatel
www.mince.ic.cz nemas za co :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
:shock: jano si stručný ako obyvateľ Škótska. :lol:

jano789 napsal
www.mince.ic.cz nemas za co :)
Registrovaný uživatel
grofik vies, michaela si tu potrpi na odborne odpovede nie na pokec :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano789 napsal
grofik vies, michaela si tu potrpi na odborne odpovede nie na pokec :D


;)
Registrovaný uživatel
Děkuji zatu stránku.
Registrovaný uživatel
:roll: len rýp do moderátorky :? ťa zmaže až po Michalovce. :lol: ;)

Michaela napsal
jano789 napsal
grofik vies, michaela si tu potrpi na odborne odpovede nie na pokec :D


;)
Registrovaný uživatel
grofik napsal
:roll: len rýp do moderátorky :? ťa zmaže až po Michalovce. :lol: ;)

Michaela napsal
jano789 napsal
grofik vies, michaela si tu potrpi na odborne odpovede nie na pokec :D


;)

alebo az po Michalany :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Bude to lepší prípad ušetríš cca.85km. :mrgreen: :mrgreen: ;)
jano789 napsal
grofik napsal
:roll: len rýp do moderátorky :? ťa zmaže až po Michalovce. :lol: ;)

Michaela napsal
jano789 napsal
grofik vies, michaela si tu potrpi na odborne odpovede nie na pokec :D


;)

alebo az po Michalany :)
Registrovaný uživatel
:)
Registrovaný uživatel
Jelikož se syn vyjádřil, že pokračovat ve sbírce bankovek rozhodně nehodlá a nikdo z rodiny tomu nerozumí a nezajímá to nikoho, stále častěji přemýšlím co bude až tu nebudu.
Někde tu to téma už proběhlo, ale nemůžu ho najít. Na jedné straně bych nerad přestával. Baví mě to a je škoda to zabalit, ale na druhé... peníze nám sice zatím nechybí, ale když si představím že manželka nebo děti naletí nějakému překupníkovi. Fakt nevím jak tohle vyřešit. Sbírka je sice orientačně oceněná, ale těžko se bude někdo dohadovat o ceně, když profík po první větě pozná, že tomu nerozumí a utáhne ho na vařenou nudli.
Jak to máte vyřešeno vy?
Registrovaný uživatel
1. Nejlepší je vzít si svou sbírku sebou do hrobu. ;)
2. Až se stanu chudým důchodcem, rozprodám si sbírku sám. :'(
3. Ke každé minci mám její malý rodokmen s cenou.
4. Rodině vtloukám do hlavy že nejlépe bude prodat to v aukci.
Registrovaný uživatel
U kamaráda jsem viděl uvnitř mincovnice nalepený lístek "Pro šťasné pozůstalé":
Nevpouštět tyto lidi: seznam jmen
S důvěrou se obrátit na: jméno, telefon
Lístek je samozřejmě pravidelně revidován a první seznam rozšiřován...

Nejhorší co jsem viděl, se odehrálo na pohřbu jednoho numismatika, kdy jeden říkejme mu SUP, šel kondolovat pozůstalým asi tímto způsobem:"Dovolte mi, abych Vám vyjádřil soustrast s úmrtím Vašeho chotě/bratra/otce/zeťe a současně bych se chtěl zeptat co budete dělat s jeho sbírkou mincí? Nemyslete si, on do toho nebožtík moc peněz nedával a Vy mi za to taky nic dávat nemusíte, prostě si tu sbírku od Vás vezmu..." Tajně jsem doufal, že za dva dny bude pohřeb druhý...
_______________
Registrovaný uživatel
To je opravdu hnus velebnosti ...

Mám u každé mince popisku, kde je uvedena i pořizovací cena, takže nějakou představu o hodnotě mince by měl případný dědic mít.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
To je opravdu hnus velebnosti ...

Mám u každé mince popisku, kde je uvedena i pořizovací cena, takže nějakou představu o hodnotě mince by měl případný dědic mít.


Ta cena bude v té době ireleventní :-)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
... by měl případný dědic mít.

Jenže Ty si musíš nejprve nějakého dědice obstarat :D ;)
Registrovaný uživatel
Rikitan napsal
Jelikož se syn vyjádřil, že pokračovat ve sbírce bankovek rozhodně nehodlá a ...


Možná je doba zamyslet se nad svěřeneckým fondem. Akorát nemám představu, co s tím bude správce dělat, aby to "zhodnotil".
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Ta cena bude v té době ireleventní :-)


Proto jsem také napsal "nějakou představu o hodnotě mince" ;) Třeba zaklepu bačorama ještě dneska a ty ceny pak budou v podstatě aktuální :D
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 23. 2. 2014, 9:50. »
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Jenže Ty si musíš nejprve nějakého dědice obstarat :D ;)


Tím naznačuješ, že bych Tě měl adoptovat? :lol:
Registrovaný uživatel
No já mám taky jakés takés kroky učiněny. Jenže minulý týden jsem se dostal do hodiny nečekaně na operaci a tu mi právě blesklo hlavou ne co bude se mnou, ale se sbírkou....když už se nevzbudím. Manželka netuší její hodnotu. Kdyby věděla co do toho rvu peněz, tak už jsme rozvedení. Je ale pravda, že rodinu nešidím, tak co. Takže je možné, že by se na moje hodnocení vykašlala a zlákaná právě takovým SUPEM a pozlátkem několika šustivých bankovek prodala hrubě pod cenou. No ještě se může vydařit vnuk, ale nevím jestli tak dlouho vydržím. Ještě ani nechodí...
Registrovaný uživatel
do jamy si nikto svoju zbierku nevezme.
co s nou bude potom je uplne jasne: proste sa to rozpusti a vrati zpet do obehu, a je uplne jedno za akych okolnosti.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Jak nejlépe prodat sbírku?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1