Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Jak poznat kvalitu mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak poznat kvalitu mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kvalitu 3/3, 2/2, 1/1 je pro začátečníka poznat docela oříšek. Prosím dokážete odhadnout kvalitu těchto mincí? Zatím přikládám rok 1921. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sice jsem zacatecnik ale lecos jsem na tohle tema precetl a myslim ze se hlavne lisi podle obdoby minci, taky u starsich razeb podle typu vyroby. Coz momentalne neni pripad tehle mince. Hlavne se teda snazim nakoukat co kdo kde prodava a jak hodnoti(spis v aukcnich domech a u ruznych solidnich prodejcu, aukro zrovna neni to prave orechove ,.) ). Jak vypada mince pokud je mozne videt v co nejvetsi kvalite, za kolik se proda a jak byla ohodnocena. U hodne prodejcu je to jiny ale muzu rict ze postupem casu se to tribi a oko a odhad se zlepsuje, co bych pred rokem videl jako vcelku ok, dneska vidim jako dost znicene. Od toho se pak taky odviji cena kteru jsem ochotny zaplatit. Bohuzel po case zjistuju a casto se mi stava ze kroutim hlavou co kdo za co chce. Hlavne teda treba na tom aukru, ebay apod. V ruznych knizkach jsou i ruzne definice. Hodne cti a hodne prohlizej. Jinak to asi nejde ,.) U novodobich minci si netroufnu hodnotit ale tak nejak jsem si vsiml ze od FJI kazdy skrabanec, oderka a jine vady podstatne vic snizuji hodnoceni kvality nez na starsich mincich, coz taky logicko koresponduje se starim a technologii vyroby. Me tahle treba pripada docela v pohode, i kdyz ma dost skrabancu ale vsechny kontury jsou krasne citelne a i nejmensi detaili temer po cele minci nezanikli oterem ci jinak. Mozna by to v mich subjektivnich ocich mohlo byt -1/1-, ale modernim mincim neholduju a je to jen tak pri vecernim zamysleni. Kdybych chtel kupovat urco bych si to poradne prostudoval a vykoukal co a jak. V databazich treba aurei se tyhle sice vzacne rocniky prodavali, tak podle nich si muzes udelat pribliznou predstavu jaky stav to asi je. Moje hodnoceni neber vazne ,.) Urco se tu najde nekdo vic fundovanej nez ja. Hodne zdaru ,.)
Registrovaný uživatel
* minil jsem 50h, avers 20h na tom bude si hur ,.)
Registrovaný uživatel
V tomto stavu a zachovalosti asi bez těch mínusú takže 2/2myslím ,že se se o moc nespletu ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpovědi. Právě proto jsem si řekl, když mi někdo pomůže trochu s začátkem, pak mohu sám. Odpověď mi hodně pomohla. A propó. Dnes se mi podařilo obohatit sbírku těmito kousky viz níže. Pokud budete hodný a povíte mi o jejich kvalitě, budu rád. A další věc hledal jsem něco o FALZA. Dohledal jsem spousta dat o různých mincí, ale ne o těchto na fotkách. Jsou to F? Pár kousků rr a rrr.

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
10 haléř 1955 je sice všude psanej RR, ale já měl jeden čas tři ks aniž bych to sbíral..a viděl jsem jich dost.
V týhle kvalitě bohužel cena pár desetikorun.
Registrovaný uživatel
Tomu odpovídá cena za kterou jsem ho pořídil. Existuje nějaká internetová stránka, kde zjistím ty Falze?
Registrovaný uživatel
Jediný, čeho bych se obával, je ta desetikoruna 1933, ta se falšuje o sto šest. Zbytek jsou celkem běžné originály, které se snad zatím nefalšují. Škoda toho vyčištěného pětníku.
Registrovaný uživatel
Schválně si polož oba padesátníky (z prvního příspěvku a pátého příspěvku) reverzem nahoru (to je ta strana s nominální hodnotou) a porovnej si lipové lístky v ploše, který padesátník je hezčí?
_______________
Registrovaný uživatel
1921 je mnohem hezčí. Teď dokonce vím i ze jde o lipové listy. Děkuji PS jak poznám ten padělek u té 10 Kc (1933)
Registrovaný uživatel
Jednoducho. Obidve číslice 3 sú na originále rozdielne. Na tej vašej sú identické. Na internete nájdete dostatok informácii.
Registrovaný uživatel
Presne ako píše juraj,napr.
http://www.mince-net.cz/?page_id=2208
_______________
Registrovaný uživatel
otomen -vratim sa k tvojej prvej otazke,ako poznat kvalitu minci.Navšteva kvalitnej aukcie a naživo si napozerat špičkove mince,to je najlepšia škola ktoru možeš dostat.Stav 3/3 a 2/2 asi nepatri do zbierky a venuj pozornost hlavne stavom 0/0 a UNC.Pri novodobých minciach to plati dvojnasobne a stav 0/0 je nevyhnutnost.Pozri si zopar skutočne nadhernych minci na jednej zahraničnej aukcii.To je zachovalost za ktoru sa oplati priplatit.Pozri si toliare Dietrichsteina,Lobkowitza,Olomoucke toliare Karla III,či Leopolda pol.č.171,172 a mnohe dalšie.
http://images.goldbergauctions.com/php/chap_auc.php?site=1&lang=1&sale=15&chapter=2&page=1
_______________
Registrovaný uživatel
No po pravdě řečeno jsem si to musel dát vedle sebe abych rozdíl uviděl. Máte trénované oči. Klobouk dolů. Ze začátku jsem byl rád o doplnění chybějícího ročníku, ale až teď mile rád nahradím mojí 2/2 či 1/1 za nulku či UNC. Bohužel zkušenosti pouze s Aukrem. konkrétně mluvím o sbírce 1918 - 1993 ČSR,ČSSR, atd... Proto prvotní zmínka byla zjistit její kvalitu a následně vyměnit za lepší. Mince mě totálně pohltili a ve sbírce mi snad chybí největší skvosty jako 3h (62rrr,63) , 5h (24rrrr,26rr,55rr,87r,89r), 10h (43,63rr, 74), 20h (33rr, 40, 47rrr), 25h (32rrrr,54rrr,64rr), 50h (69rr,83,84,87,90,92) 1K (47rrrAl,53,61,65,68,79,82,84,86,89,90), 2K (83,85, 90), 5K (37rrr,51rrrr,52rr,66r,70,73,74,75,81,82,84,85,91r) 10K (bez tečky T.M.G mám jen s tečkou) 20K (33,34) Slovensko 5h (42r), 20h (40,41r,42rr, 43), 50h (40rr), 1K (44rr), 10K (44,44r), 20K (41,41rr) + sady 80 - 92 kromě 81tu mám v PVC. Uf Zmiňovali jste se o kvalitních aukcí a obchodech, bylo by možné napsat link? Vím že nějaké jsou nedosažitelné, ale na každého ta nějaká mince čeká. Děkuji
Registrovaný uživatel
Kdyby se ti nedarilo sehnat tu 5kacku 91 tak ji mam, mincovnu kremnice asi ve stejnem stavu jako ten tvuj 50h. Mozna i par dalsich kousku, mrknu se az prijdu domu.
Registrovaný uživatel
Určiť stav a z toho vyplývajúcu cenu mince objektívne,nie je vôbec jednoduché.Aspoň pre mňa.Určiť to neobjektívne už nie je taký problém.Stačí pozrieť na ponuky na internete a hokej(v hlave) môže začať.A zábrany nemajú ani veľkí predajcovia.Česť výnimkám.Ako sa v tom má vysomáriť nejaký nováčik?Ale veď vlastne....to ani netreba. :roll: ;) Ani sa nechce veriť,čo všetko sa dá označiť za 0/0,alebo aké sa dajú nájsť rozdiely v cenách.Ale ako tu bolo spomenuté,treba prísť medzi numizmatikov a človek si možno urobí predstavu.
Ale o tom som nechcel.
Chcem sa opýtať na toto:
Keď napr. catawiki uvádza cenu mince v stave XF(1/1) napríklad 20€ a v stave VG(2/2) 6€,aká je cena,keď je averz XF a reverz VG.Niekde medzi? Alebo už minca spadá do VG?
-s-
Registrovaný uživatel
podobný dotaz jako jaká je cena při 1- .... no, a odpověď bude čistě individuální (jak u kupce, tak u období a konkrétní mince)...
Registrovaný uživatel
Asi tak.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Voloda16 napsal
podobný dotaz jako jaká je cena při 1- .... no, a odpověď bude čistě individuální (jak u kupce, tak u období a konkrétní mince)...

jiste, ze se za cenovou orientaci bere ta VG strana, jak pri koupi, tak i prodeji. Na druhou stranu, kazda mince ma svoji cenu

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Jak poznat kvalitu mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1