Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Jak rozluštit puncovní značku na příboru

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak rozluštit puncovní značku na příboru

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

pomůžete mi prosím rozluštit značky na vidličce? Písmeno B by mělo prezentovat puncovní město Prahu? Co by mohla značit číslice 90? A co ten divný obrázek? Mohlo by se případně jednat o značku alpaky? Takovou značku jsem však nikde v kontextu s alpakou nenašel.

Děkuji za případnou pomoc a přeji pěkný den!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Domnívám se, že číslice 90, by měla značit silné postříbření....
Registrovaný uživatel
Hrúbku postriebrenia vyznačovali výrobcovia rôzne, číslami 60 – 120. Postriebrenie 90 sa považovalo za štandard. B a dačo bude značka výrobcu. Punc tam nie je.
Registrovaný uživatel
Á, tak to jsem nevěděl... Děkuji za upřesnění...
Registrovaný uživatel
Dobrý den, pomůže někdo s určením puncovní značky? Udělala jsem si radost a na Aukru koupila 6 malých stříbrných lžiček, přikládám i celkový obrázek. Myslím, že je to docela běžný typ, už jsem je viděla různě v nabídkách několikrát. Punc se mi bohužel nepodařilo nafotit lépe, ale vedle hlavy je vlevo číslice 3 a vpravo písmeno A. Předem díky a příjemný víkend všem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hlava Diana 3-Rydzost O.800
_______________
Registrovaný uživatel
Znovu pochvala za krásne vyfotený punc a majstrovskú značku.

H.S Hermann Südfeld

A. B. Bächer, majiteľ továrne Silber Prägewaaren Fabrik v Prahe. Pražská a viedenská firma doby klasicizmu a historizmu na výrobu strieborného riadu a šperkov. Zakladateľom bol zlatník Abraham Bernhard Bächer. Viedenská dielňa vznikla v rokoch 1830 až 32, pražská v roku 1835.

V roku 1881 prešli vlastnícke práva spoločnosti BÄCHER A. B. na vtedajšieho konateľa Hermanna Südfeld, ktorý ju viedol spolu so svojím švagrom Maxom Monasch. Spoločnosť vyrába strieborné príbory, stolový riad, svietniky, šálky, misy, vybavenie pre kostoly, plakety a iné umelecké predmety.

Puncované vo Viedni v rokoch 1872-1921. Značka výrobcu Hermann Südfeld. Rýdzosť striebra 800/1000.
« Poslední úpravu provedl(a) stator v 24. 4. 2015, 18:51. »
Registrovaný uživatel
Díky moc za obšírné informace :-)

Ještě mi nedá se nezeptat (i když to zrovna nesouvisí s tímto vláknem) - u starých stříbrných předmětů, zejména příborů, je často vidět, že některé opotřebené části mají spíš zlatou než stříbrnou barvu. Víte někdo, čím to vzniká a zda se to dá nějak uvést do původního stavu, nebo je to nevratná změna? Hledala jsem informace na internetu, protože mě to opravdu zajímá, ale nikde jsem vysvětlení nenašla.
Registrovaný uživatel
Jestli to nebude tím že se jedná o předměty pouze postříbřené ;)
Registrovaný uživatel
Maliny-ten zlaty nadych je prve štadium oxidacie-patina.Vytvara sa a postupne meni farbu od zlateho nadychu až po šedočiernu.Velmi zaleži od prostredia,vlhkosti a čo obsahuju vodne pary.Ak vodna para obsahuje syru tak sa patina tvori velmi rychlo ,atd...
_______________
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mohl by mi prosím někdo poradit, jestli je toto punc stříbra?
Moc děkuji Jitka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vyrobené zrejme v Rusku ,ale striebro to nie je - asi ???
Skúste nafotiť trochu kvalitnejšie. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Děkuji za rychlou reakci, ještě procházím starší diskuze a narazila jsme na toto: MNCC=medno-nikelevo-cinkovyj
což asi budou ta vyražená písmena :-(
Registrovaný uživatel
МНЦ = медь, никель, цинк сплав (мельхиор) = alpaka.

Na takéto nekvalitné fotografie sa ťažko odpovedá.

Značky a punce je treba fotografovať s fotoaparátom s makrom.
Registrovaný uživatel
Děkuji moc, je to ono!
Registrovaný uživatel
Přeji dobrý den ,mohla bych poprosit o jakou značku na 2 ks se jedná mám sadu příboru ,zda se jedná o stříbro děkuji
Registrovaný uživatel
Odborníci musia v prvom rade tie značky vidieť... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Můžete prosím poradit? Získal jsem lžičku s označením MARTiN - viz foto. Lze z této značky zjistit něco o původu či materiálu? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Ahas-ver v 23. 2. 2017, 11:12. »
Registrovaný uživatel
STATOR- můžete mě prosím určit výrobce ? Značka TT a samozřejmě diana 3 a C děkuji J
Registrovaný uživatel
Ahas-ver napsal
Můžete prosím poradit? Získal jsem lžičku s označením MARTiN - viz foto. Lze z této značky zjistit něco o původu či materiálu? Děkuji.


Hoci Ebay je zaplavený príborom so značkou Martin s panákom, nie je jednoduché pre mňa na otázku odpovedať.

Firma Wilkens vo svojom rode síce mala až dvoch Martinov, vždy ale pracovala so striebrom a značkami s kľúčom mesta Brémy, potom s menom WILKENS v rôznych podobách a nakoniec s najznámejšou značkou skrutkovicovým lisom. Časové spojenie značky Martin s panákom sa mi nepodarilo dohľadať.

Súčastná stránka firmy Wilkens hovorí o striebre, postriebrení 180 gr striebra a o nereze. MARTIN bola séria príborov s niekoľkými modelmi špeciálne pokovených príborov 90 a 100 gramami striebra a už sa nevyrába. Aký materiál bol pokovovaný som sa nedozvedel. Predpokladám, že séria MARTIN sa vyrábala až po roku 1969, keď firma Wilkens bola spojená s BMS s názvom Wilkens Bremer Silberwaren AG a teda to ani nie je starožitnosť. Príbory sa už vkladali do plastových sáčkov.
Registrovaný uživatel
JEZUS
Viď. informácia tučne vytlačená o niekoľko riadkov vyššie.
Registrovaný uživatel
Stator děkuji J

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
prosím vás co je to za punc a hodnota?? materiál striebro ,nerez...?
Registrovaný uživatel
jezus napsal
STATOR- můžete mě prosím určit výrobce ? Značka TT a samozřejmě diana 3 a C děkuji J


Puncované v Prahe 1872-1921, rýdzosť striebra 800/1000. TT som nedohľadal, asi to bude mimopražský majster a o nich nie sú skoro žiadne informácie.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Jak rozluštit puncovní značku na příboru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1