Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak se mohu stat členem ČNS ???

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak se mohu stat členem ČNS ???

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Kucera napsal
I do CNS se lze prihlasit z webu:
http://www.numismatici.cz/cs/article/4/Prihlaska-jak-se-stat-clenem-CNS

To bych netvrdil, zkousel jsem presne podle navodu na strankach podat prihlasku, bez jakekoli reakce. Dnes jsem za to celkem rad..

nesmíš čekat reakci za pár dní, je to na delší čas a kdo spěchá může si to zařídit osobně na setkáních(skoro na počkání či 2 návštěvy)
Moderátor
Prumerny clovek nema penize na to zucastnit se vsech nebo vetsiny aukci, ktere CNS porada na ruznych pobockach, takze to zas takova extra vyhoda neni. Stejne jako clen musim platit vstup na aukce i na samotne prohlidky pred aukci. A dalsi veci.

Ale jak rika Dracek, kazdy dokaze vyuzit to co nabizeji svym zpusobem a bud mu to vyhovuje nebo ne.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Dracek napsal
tenzor napsal
Kucera napsal
I do CNS se lze prihlasit z webu:
http://www.numismatici.cz/cs/article/4/Prihlaska-jak-se-stat-clenem-CNS

To bych netvrdil, zkousel jsem presne podle navodu na strankach podat prihlasku, bez jakekoli reakce. Dnes jsem za to celkem rad..

nesmíš čekat reakci za pár dní, je to na delší čas a kdo spěchá může si to zařídit osobně na setkáních(skoro na počkání či 2 návštěvy)


Myslim, ze tenzor ceka jiz nekolik mesicu!!!
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
jen na okraj, asi by se dal udělat profi klub, ale pak by byly roční příspěky na člena v tisících, takže pokud to má být dostupné širší veřejnosti za rozumnou cenu, pak nelze očekávat zázraky - je to úměrne k financím...
Moderátor
tenzor napsal
to bych netvrdil, zkousel jsem presne podle navodu na strankach podat prihlasku, bez jakekoli reakce. Dnes jsem za to celkem rad..

proč?
myslím, že důvodem k členství nikdy nebudou jejich aukce, většinou v nich stejně nic zajímavýho není, ale spíš přednášky a jak říká dráček i případné kontakty ;)
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Dracek napsal
tenzor napsal
Kucera napsal
I do CNS se lze prihlasit z webu:
http://www.numismatici.cz/cs/article/4/Prihlaska-jak-se-stat-clenem-CNS

To bych netvrdil, zkousel jsem presne podle navodu na strankach podat prihlasku, bez jakekoli reakce. Dnes jsem za to celkem rad..

nesmíš čekat reakci za pár dní, je to na delší čas a kdo spěchá může si to zařídit osobně na setkáních(skoro na počkání či 2 návštěvy)


Myslim, ze tenzor ceka jiz nekolik mesicu!!!

pokud se toto teoreticky vyskytne, na stránkách společnosti je mail na nejednoho člena vedení...
Moderátor
Chtel bych se zeptat na neco co nevim jestli neni tajne. Kam jdou penize z aukci CNS, napr. aukcne CNS Praha?
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
nic tajného, peníze z aukcí poboček jdou vždy tuším do rozpočtu pořádající pobočky, která z nich hradí svůj provoz(třeba nájem sálu, kde jde o tisíce za hodinu nájmu), pobočkovou knihovničku, vydavatelskou či výstavní činnost, přesná čísla zná vždy hospodár konkrétní pobočky, ostatně po odeštení provozu není těch peněz tolik, neboť oproti soukromým aukcím jsou poplatky(provize) minimální(odhadem cca poloviční a nižší). :)
Registrovaný uživatel
Přesně tak. Provize ve výši 10 % , kterou připlácí vítěz vydražené položky, zůstáva na každé jednotlivé poboče, která z těchto peněz hradí svůj celoroční provoz. Knihy, exkurse, přednášky, zájezdy na zahraniční aukce, na sběratele a td. Třeba i publikační činnost, jakož i náklady na katalogy a td. Když to zhrnu, tak čím lepší a zajímavější materiál v aukci, tím bohatší a aktivnější pobočka. Ale jako nezisková organizace musí téměř veškeré finance během roku " utratit".
Moderátor
oproti soukromym aukcim jou minimalni? No oproti 15% neni 10% moc minimalni ale dobre.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
zapomínáš na provizi obchodníků od prodávajících ve výši 10-20%(zažil jsem i více), např. pobočka bere tuším 0% / 2,5% /5 % dle ceny položek
ono různých nákladů když se spočítají je více jak dost, jen to často nenapadne co vše je nuté z toho hradit...
Moderátor
Kazdy by si mel poradne rozmyslet co od vstupu do CNS ocekava, zda mu to muze clenstvi splnit a podle toho se rozhodnout. Pamatuji jeste dobu kdy ziskat kvalitni material do sbirky jinak nez pres CNS bylo takrka nemozne. Na clenstvi se cekalo radu let, musel jsem absolvovat pred zaevidovanim zadosti nejdrive pohovor a cca po pul roce povinne prednasky v NM. Pote mi byl vystaven tzv."prukaz zajemce o clenstvi" ktery jiz byl male vitezstvi - mohl jsem se jiz sam bez doprovodu clena zucastnovat akci, ale stale jsem nemohl na aukcich drazit. Teprve za dalsi cas (rok a neco) jsem byl vyzvan ke vstupu ale musel jsem si sehnat jeste dva rucitele z rad clenu.
Troufnu si rici ze drive byla v CNS jina, pratelstejsi atmosfera, starsim zkusenym numismatikum nedelal problem mi poradit a poskytnout sve zkusenosti a informace. Dnes je bohuzel situace jina, rada lidi je v CNS jen kvuli kseftu, aby levneji nakoupili a se ziskem prodali dal, nic jineho je nezajima. Na druhou stranu otevrenosti trhu ztratila CNS sve dominantni postaveni, nabidka kvalitniho materialu na aukcich trvale klesa ve prospech soukromych firem s otevrenou ucasti kde mohou dodavatele materialu ocekavat vyssi dosazenou cenu.
Pokud nechce CNS v budoucnosti jen zivorit, mela by se spis zamerit napr. na podporu badatelu, rozsirit vlastni publikacni cinnost a zlepsit spolupraci s muzei.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
zapomínáš na provizi obchodníků od prodávajících ve výši 10-20%(zažil jsem i více), např. pobočka bere tuším 0% / 2,5% /5 % dle ceny položek
ono různých nákladů když se spočítají je více jak dost, jen to často nenapadne co vše je nuté z toho hradit...

Přesně tak, myslím, že pobočky neberou od prodávajících/ dodavatelé materiálu/ žádný poplatek, takže na rozdíl od veřejných aukcí je pak poplatek opravdu minimální. Když si u soukromých aukcí nechá organizátor např. 15 % z materiálu/ výsledné ceny/ + 15 %/ i 20 % / jako přirážku k výsledné ceně, tak je rozdíl značný.Ono v žádnmém případě není špatné prodávat materiál přes ČNS, protože výsledná cena je tzv. " cena Vaše". ve výši 100 %. pobočka si nechává pouze přirážku ve výši 10 %.
Registrovaný uživatel
jinak jak píše kolega " Kučera", velmi obdobný systém přijetí funguje i dnes v pobočce ČN Havířov, což dělá silné a tolik potřebné síto zájemců o členství. Není to žádná politická strana aby navyšovala uměle počty členů o lidi, kteří tam vůbec nechodíé a nejeví zájem o jakoukoliv činnost.
Moderátor
Šenfi napsal
tenzor napsal
to bych netvrdil, zkousel jsem presne podle navodu na strankach podat prihlasku, bez jakekoli reakce. Dnes jsem za to celkem rad..

proč?
myslím, že důvodem k členství nikdy nebudou jejich aukce, většinou v nich stejně nic zajímavýho není, ale spíš přednášky a jak říká dráček i případné kontakty ;)

Rekneme, ze jsem z ruznych zprav a naznaku postupne prisel o naivni predstavu, ze CNS je spolek zkusenych, vedecky pracujicich numismatiku, kteri delaji vse pro jeji podporu, bojuji proti padelkum a radi se podeli o sve znalosti s novymi cleny. Ano, priznam se, ze jsem take veril na pohadky o levnych mincich nabizenych clenum. Na nekterych mensich pobockach to mozna plati, ale na aukci CNS Praha jsou ceny vzhledem k stavum vetsinou mnohem vyssi nez napr. na aukci Aurea. (Samozrejme, prodavajici clenove mohou mit radost, zvlast kdyz jim uctuji mensi poplatky, jinde by tolik nevydelali.)
Jinak spoustu veci hezky shrnul Kucera v prispevku z 20:30.
Moderátor
Dracek napsal
zapomínáš na provizi obchodníků od prodávajících ve výši 10-20%(zažil jsem i více), např. pobočka bere tuším 0% / 2,5% /5 % dle ceny položek
ono různých nákladů když se spočítají je více jak dost, jen to často nenapadne co vše je nuté z toho hradit...

Kde je provize 20% a vice? Nekde na renomovanych zahranicnich aukcich? U nas je bezne 5-15 procent, pricemz o tech 15ti nekde uz se to probiralo, jak je to hodne (souhlasim).
Registrovaný uživatel
Ono všechno záleží na lidech, kteří věci přijímají aohodnocují, ať už mám na mysli stavy, tak i ceny. To, že je v katalogu např. 3500 položek, nenamená, že je pobočka dobrá a má velkounabídku. Nejdůležitějším kritériem je správné ohodnocení kvality a počet prodaných položek v % !!! Pak si pobočka získá jméno a ceny se dělají samy. a To nemluvím o nabízených falzech a pod.
Moderátor
Rád bych se zapojil do diskuse, ale osobně členem ČNS nejsem, byť se mezi členy často pohybuji. Na sálové aukce jsem příliš chudý, informace se dozvím jinde (zatím jsem nepřečetl ani 50% toho, co všechno mám nashromážděné) a s ostatními sběrateli kontakt udržuji. Nicméně ... mělo by pro mě členství nějakou další přidanou hodnotu?

btw - jeden nebo dva členové ČNS si nedávno během rozhovoru postěžovali, že už to není, co bejvalo (špatnej materiál a neni se prý o čem moc bavit), když jsem dříve chodil na schůze na Hlavní nádraží, tak tam se to spíš podobalo tržišti (přednášející moc nikdo neposlouchal, takže se co chvíli žádalo o klid v sále + aby posluchači aspoń chvili zvedli hlavy od svých kšeftů a poslouchali). ... to mě tam tak trochu zamrzelo, snad už je situace lepší :/
Moderátor
trava napsal
Přesně tak, myslím, že pobočky neberou od prodávajících/ dodavatelé materiálu/ žádný poplatek, takže na rozdíl od veřejných aukcí je pak poplatek opravdu minimální. Když si u soukromých aukcí nechá organizátor např. 15 % z materiálu/ výsledné ceny/ + 15 %/ i 20 % / jako přirážku k výsledné ceně, tak je rozdíl značný.Ono v žádnmém případě není špatné prodávat materiál přes ČNS, protože výsledná cena je tzv. " cena Vaše". ve výši 100 %. pobočka si nechává pouze přirážku ve výši 10 %.

Pokud se pobocka Tabor chlubila, že bere od prodavajicich provizi jen 2 (nebo 2.5? nerad bych kecal) procenta, tak zjevne si bezne neco berou i od prodavajicich, pocitam ze to muze byt tech 5 procent. Coz by mimochodem bylo uplne stejne jako u nejmenovane soukrome aukcni spolecnosti pri dosazeni urcite neprilis vysoke ceny. Takze si myslim, ze rozdily ve "vykupni" a "prodejni" cene jsou tady minimalni.
Konkretne:
CNS 2%/10% = +12.2%
CNS 5%/10% = +15.8%
soukr. 5%/15% = +21.1%
Co je ale velky rozdil, kdyz (napr.) denar republikoveho Rima u CNS Praha nekdo koupi za 3000+poplatky a ten samy v lepsim stavu pak jde za 2000+poplatky na aukci Aurea!
Moderátor
tenzor napsal
Rekneme, ze jsem z ruznych zprav a naznaku postupne prisel o naivni predstavu, ze CNS je spolek zkusenych, vedecky pracujicich numismatiku, kteri delaji vse pro jeji podporu, bojuji proti padelkum a radi se podeli o sve znalosti s novymi cleny. Ano, priznam se, ze jsem take veril na pohadky o levnych mincich nabizenych clenum. Na nekterych mensich pobockach to mozna plati, ale na aukci CNS Praha jsou ceny vzhledem k stavum vetsinou mnohem vyssi nez napr. na aukci Aurea. (Samozrejme, prodavajici clenove mohou mit radost, zvlast kdyz jim uctuji mensi poplatky, jinde by tolik nevydelali.)
Jinak spoustu veci hezky shrnul Kucera v prispevku z 20:30.


jak říkám, aukce nehodnotím - většinou jde stejně jen o šmuky. Každej kdo chce prodat, tak to radši hodí buď na ebay, popř. áčko nebo u cenných věcí pak na aureu, případně klima.
Mě tam spíš lákají přednášky, byť jich je o bankovkách minunum, ale rád si poslechnu třeba i o historii regionu nebo o mincích a to i když je nesbírám ;)
Registrovaný uživatel
dekuji vam vsem za vase prispevky , jen piste dale , aspon budu o neco chytrejsi ,
Mam k vam maly dotaz ____ je tu XX registrovanych uzivatelu
""""" UZ JSTE SE NEKDY SETKALY ???? MYSLIM SBERATELE Z TOHOTO FORA """"
Registrovaný uživatel
MYSLEL JSEM JESTLI VY BYSTE NECHTELY ZALOZIT NEJAKEJ KLUB NUMIZMATIKU ???????
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
ano

???
Moderátor
já jsem s mnohými v (celo)denním styku :) - leč jen v emailovém. osobně jen s jhkr a Dráčkem.
Moderátor
mike-p74 napsal
dekuji vam vsem za vase prispevky , jen piste dale , aspon budu o neco chytrejsi ,
Mam k vam maly dotaz ____ je tu XX registrovanych uzivatelu
""""" UZ JSTE SE NEKDY SETKALY ???? MYSLIM SBERATELE Z TOHOTO FORA """"

ano

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak se mohu stat členem ČNS ???

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1