Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To zubkovanie je fakt ako od "hlodavca"takže ako píše ikanek určite padélek a žiadna rarita.Alebo mate racionalne vysvetlenie na to prazvlaštne zubkovanie ?
_______________
Registrovaný uživatel
Ty znamky mam od 96 roku. Koupil jsem dum a ty znamky byli mezi knižkama. M1234 O tom zoubkovani jsme se bavili že to je něčí vlastní výroba z důvodu toho že je to zkusmy tisk. Jinak by tu známku do oběhu nedostal.
Registrovaný uživatel
Klidně to může být padělek. To je možné. Ale tím pádem se musím zeptat proč by to někdo dělal. Přece to není zase tak cenná známka.
Registrovaný uživatel
Ja si skor myslim že vlakno ktore by presnejšie vystihovalo vašu znamku je:"jak si vyrobit poštovu znamku svepomoci".
_______________
Registrovaný uživatel
alf napsal
Ty znamky mam od 96 roku. Koupil jsem dum a ty znamky byli mezi knižkama. M1234 O tom zoubkovani jsme se bavili že to je něčí vlastní výroba z důvodu toho že je to zkusmy tisk. Jinak by tu známku do oběhu nedostal.


Řešit tuto problematiku zde (pouze podle fotografie) není směrodatné pro zjištění skutečného důvodu vzniku. Proto se zkuste zeptat nějakého zkušenějšího filatelisty a poproste ho o jeho názor. Pokud bude mít tuto položku v ruce, jistě to nebude žádný problém.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Pokud si dobře vzpomínám, tak mám doma nějaký pamětní list (dvoudílná A4), kde na přední straně je tato známka vytištěná a vevnitř je nějaká mapa... Tak bych to tipnul, že někdo vystřihnul známku, udělal zoubky a poslal poštou...
Registrovaný uživatel
VEP: Bingo:) tak původ známky již známe, teď jen jak je to s tím použitím

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jak vidno Evropo, i Vámi "zatracovaná" filatelie na internetu může přinášet své ovoce. Mám obavy, že kdyby se alf ptal zkušených filatelistů ve svém okolí (kolik jich tak asi může být??), odpovědi by se nedočkal. Zde jsme za 2 dny rozlouskli polovinu problému...
Registrovaný uživatel
Jaa-chym napsal
Jak vidno Evropo, i Vámi "zatracovaná" filatelie na internetu může přinášet své ovoce. Mám obavy, že kdyby se alf ptal zkušených filatelistů ve svém okolí (kolik jich tak asi může být??), odpovědi by se nedočkal. Zde jsme za 2 dny rozlouskli polovinu problému...


Ale právě naopak, já jsem radil tazateli, aby se obrátil na někoho konkrétního mimo internet, kdo dostane dopis do ruky.
A pokud já něco potřebuji, ráno sednu do autobusu a za pár hodin mohu sedět u někoho, kdo danému oboru bude rozumět. Kolik hodin cesty zabere v rámci Čech, cesta do Prahy? Kolik hodin zabere v rámci Moravy cesta do Brna? Atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
...A pokud já něco potřebuji, ráno sednu do autobusu a za pár hodin mohu sedět u někoho, kdo danému oboru bude rozumět. Kolik hodin cesty zabere v rámci Čech, cesta do Prahy? Kolik hodin zabere v rámci Moravy cesta do Brna? Atd.


Tak to Vám závidím, já ráno obuju boty a vyrazím do práce:) Měsíčně tady pobudu tak 280hod. (dnes mám čas se tady vypisovat, protože řeším telefony a papíry, btw), víkendy mám volné tak 2 a ty raději věnuji rodině a domácnosti, než ježdění po republice s jednou obálkou, obzvláště když daný problém mohu vyřešit během několika minut přes net. Do prahy mi cesta zabere hodinu a půl, totéž zpět + čas na místě, to je celý den. Chtěl jsem tím i reagovat na Váš příspěvek v jiném vláknu, jen nebyl čas - ano, pokud samozřejmě je sběratel či burza "za rohem", je to nejlepší, být pražák, taky jsem nonstop v kontaktu s živými filatelisty. Ale tady na severu Čech nic není, Děčín Ústí lautr nic, burza v Liberci, dle referencí žádné terno. Jak jste psal - ano, je to samozřejmě otázka priority, když chce někdo něco dělat naplno, musí tomu obětovat čas. To beru, ale jsou tací, kteří si nemohou dovolit časem zbytečně plýtvat, neb jej prostě nemají - těm potom nezbývá, než postavit základnu svých filatelistických kontaktů a nákupů na internetu.
Registrovaný uživatel
Jaa-chym napsal
víkendy mám volné tak 2 a ty raději věnuji rodině a domácnosti, než ježdění po republice s jednou obálkou, obzvláště když daný problém mohu vyřešit během několika minut přes net. Do prahy mi cesta zabere hodinu a půl, totéž zpět + čas na místě, to je celý den. Chtěl jsem tím i reagovat na Váš příspěvek v jiném vláknu, jen nebyl čas - ano, pokud samozřejmě je sběratel či burza "za rohem", je to nejlepší, být pražák, taky jsem nonstop v kontaktu s živými filatelisty. Ale tady na severu Čech nic není, Děčín Ústí lautr nic, burza v Liberci, dle referencí žádné terno. Jak jste psal - ano, je to samozřejmě otázka priority, když chce někdo něco dělat naplno, musí tomu obětovat čas.


Samozřejmě nedostatek času chápu a proto berte mojí výše napsanou reakci za jistý návod. V tomto případě se jednalo o možná jednoduchou záležitost, ale zajisté se můžeme setkat s mnohem složitějšími věcmi, které na internetu nevyřešíme a bylo by velkou chybou si myslet, že internet vyřeší vše. Proto si zvykejme, že v důležitých otázkách se musíme spoléhat na osobní kontakty a těm (pokud nám záleží na co největší důvěryhodnosti) musíme čas věnovat.

Ano pražáci se mají, ale možná mě nebudete věřit, ale v hodně případech mají mimopražští sběratelé větší přehled o dění v Praze, než domorodci samotní. Pokud jedu do Prahy, na aukci, musím brzo ráno vstávat, věnovat své zálibě čas, peníze, i když vím, že nebudu úspěšný, ale věřím, že osobní kontakty jsou k nezaplacení. Pražský sběratel může vstávat v sedm hodin, urazit vzdálenost pár stanic metra, ale stejně se na to vykašle. Pak pro něj z pohodlnosti leží možnost dražby nebo získávání znalostí, pouze v možnosti internetu. Co si o této možnosti (jako absolutní) myslím, je zřejmé. Samozřejmě tuto možnost z principu neodsuzuji, pouze říkám, že je to jedna z doplňkových aktivit, kterou nemůžeme v některých případech používat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Chlapi moc děkuju že jste se tomu pověnovali. Takže jestli to správně chápu je ta známka vystřižena z toho obrázku.
Registrovaný uživatel
Přesně tak. Někdo ji vystřihnul, nalepil na obálku a poslal/ nechal orazítkovat/ vytiskl razítko. Zde už by bylo opravdu potřeba mít to v ruce, jak píše Evropa - kvůli charakteru papíru, tisku atd... může to být dobový fake, stejně jako novodobý
Registrovaný uživatel
alf napsal
Děda sbírá známky celý život a taky neví co si o tom má myslet. Tvrdí že je to určitě rarita.
Za par hodin a je po rarite.Na vodorovnom zubkovani hore je vidno minimalne na troch zubkoch zvyšok modreho podkladu po nedokonalom ostrihani.
_______________
Registrovaný uživatel
Nevadí. Ja jsem rád že vím na čem jsem. Aspoň se tady bylo 2 dny čím bavit.😉
Registrovaný uživatel
alf napsal
Zdravim. Umi někdo ocenit tuto znamku.
No a mame vyriešenu aj odpoved na tvoju povodnu otazku-teraz asi bezpredmetne.
_______________
Registrovaný uživatel
No, známka je sice bezcenná, ale kdyby byla celistvost skutečně prošlá, pár stovek by hodnotu měla.
Registrovaný uživatel
Ta obalka je určitě dobová. Takže poštou to prošlo. Ale to je fuk. Určitě to vyhazovat nebudu. Svým způsobem je to zajímavé.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,můžete se mi prosím mrknout na pár stránek známek,jestli tam není něco zajínavého k prodeji? Nebo to rovnou můžu dat synovi na hraní?
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No prodalo by se to rychle! Hezky to vypadá, pěkně uspořádané, ...... A synek by pokračovat ve sbírání nechtěl?
Registrovaný uživatel
Hezky to sice vypadá, ale sběratelsky a cenově nevalný komplet.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
alf napsal
Ta obalka je určitě dobová. Takže poštou to prošlo. Ale to je fuk. Určitě to vyhazovat nebudu. Svým způsobem je to zajímavé.


To, že je ev. dobová, přece nutně neznamená, že to prošlo poštou. Razítka z ochoty se dávala tenkrát jako dneska.
Registrovaný uživatel
Bro21 napsal
Dobrý den,můžete se mi prosím mrknout na pár stránek známek,jestli tam není něco zajínavého k prodeji? Nebo to rovnou můžu dat synovi na hraní?
Děkuji


Taky záleží, kolik je synkovi roků. Jestli z toho udělá hromadu zmuchlaných kuliček, je to skoro škoda. Jestli na tom začne trénovat filatelistické návyky a lásku k filatelii obecně, tak vřele doporučuji. Ani případným poškozením známek vám velká škoda nevznikne.
Registrovaný uživatel
Děkuji za info....:-) Ještě jsem našel jedno album,ale myslím,že to bude stejná záležitost....jinak synkovi je 13 a jediný co ho do teď zajímalo byl hokej......(Brno a Vítkovice.)
Registrovaný uživatel
Co by jste na to teda řekli? Nechat pro další generace?
Děkuji.....:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1