Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Díky za info, aha tak teď už mi je jasné proč tam některé známky chybí :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli je stejná hodnota dvou známek s naprosto stejným motivem, obě mají lep, akorát, že jedna je orazítkovaná a druhá ne. A jestli to stejně tak platí u celých aršíků, např. u loňské Fifinky nebo Mišpulína, jestli je aršík hodnotnější orazítkovaný nebo ne. Díky
Moderátor
Co je na názvu "Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?" nesruzumitelné??
_______________
Moderátor
Hodnota čisté známky je zpravidla vyšší než hodnota stejné známky razítkované. Jsou i výjimky, to se ale týká především známek, jejichž poštovní použití bylo minimální nebo časově velmi omezené.
V případě Fifinky nebo Myšpulína mají čisté známky vyšší hodnotu než razítkované.
Registrovaný uživatel
Akir napsal
Co je na názvu "Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?" nesruzumitelné??

Ty jsi nějaký nervózní, měl by jsi si omývat přirození vlažnou vodou. ;)
Když nějaký začínající chudák zmobilisuje odvahu k tomu aby dal svůj první dotaz na fórum, neměl bys ho hnedka sprdnout,
může se leknout, zatrpknout a přestat sbírat známky.
;)
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Hodnota čisté známky je zpravidla vyšší než hodnota stejné známky razítkované...

Já vím že je to tak ale v podstatě to nedává smysl.
Známka která neprošla poštou vlastně není poštovní známka ale jen takový barevný papírek, upomínkový předmět, samplepka.
Já osobně dávám přednost té statečné která splnila své poslání a nalepena na listovní zásilce pomohla tuto doručit odněkud někam.
8)
Moderátor
turtleoverhead napsal
dejvy napsal
Hodnota čisté známky je zpravidla vyšší než hodnota stejné známky razítkované...

Já vím že je to tak ale v podstatě to nedává smysl.
Známka která neprošla poštou vlastně není poštovní známka ale jen takový barevný papírek, upomínkový předmět, samplepka.
Já osobně dávám přednost té statečné která splnila své poslání a nalepena na listovní zásilce pomohla tuto doručit odněkud někam.
8)


Musíš se na to dívat i tak, že nepoužitá poštovní známka byla v době svého vydání cenina. Pokud se na to podíváš pohledem numismatika - není to medaile, ale mince a dokud je platná, ma minimálně nominální hodnotu.
Jinak máš pravdu v tom, že razítkované známky mají své kouzlo; já osobně sbírám raději razítkované a ještě raději celé dopisy.
Registrovaný uživatel
No právě že se na to dívám pohledem numismatika :D
taková středověká mince má kouzlo, někdo za ní koupil dětem chleba, jiný ji prochlastal a někoho kvůli ní zabily.
Nová mince tzv. PROOF vlastně ani mince není, je to upomínkový předmět pro turisty. :evil:
Registrovaný uživatel
Prochlastat můžeš i PROOFky. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Asi budu teď za pako.. ale nasměřuji dotaz sem, i když by mohl být stejně tak v Radách začátečníkům, ale když tady řešítě ražené a neražené.. Pokud tomu dobře rozumím, co se týče celistovistí (kterým se vůbec nevěnuji), tak hodnotnější jsou ty správně vyplacené v daném tarifním období. Ale proč, když těch nesprávně vyplacených je určitě míň? Jde prostě jen o to, že jsou takové, jaké mají být a to je na nich to "cenné"? díky;)
Moderátor
Jaa-chym napsal
Asi budu teď za pako.. ale nasměřuji dotaz sem, i když by mohl být stejně tak v Radách začátečníkům, ale když tady řešítě ražené a neražené.. Pokud tomu dobře rozumím, co se týče celistovistí (kterým se vůbec nevěnuji), tak hodnotnější jsou ty správně vyplacené v daném tarifním období. Ale proč, když těch nesprávně vyplacených je určitě míň? Jde prostě jen o to, že jsou takové, jaké mají být a to je na nich to "cenné"? díky;)


Pri nesprávne vyplatených celistvostiach je vždy pochybnosť (si myslím ja), či nejde náhodou o zámerný výtvor filatelistický. A filatelisticky motivované celistvosti vždy sú menej cenné.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ahoj, mám plné album známek..:) jsou tam z ruska, mali, polska, nigerie, československa...opravdu velice zajímavé...ale nevyznám se jakou mají cenu. Můžete mi s tim někdo prosim pomoc? Pár sem jich dala na net. Děkuju
Můj mail je eelishkaa@seznam.cz
Registrovaný uživatel
fotky jsou zde: http://eelishkaa.rajce.idnes.cz/Desktop/
Registrovaný uživatel
poskodene mozes hodit rovno zahodit
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
to je zrovna jedna ze 100 :P
Moderátor
eliska napsal
to je zrovna jedna ze 100 :P

Na tom rajčeti je jen těch 5 foteček?
Registrovaný uživatel
dobry den mam takovy maly dotaz vcera jsem probirala krabici s knizkama a nasla jsem dva alba starchy znamek a vubec tomu nerozumim a rada bych vedela zda tyto znamky maji nejakou hodnotu nebo je muzu vyhodit dekuji kdyz mi nekdo zvas zkusenych poradi. prikladam dve fotografie dvou znamek o kterych si myslim ze by mohli mit nejakou hodnotu snad se nepletu ;)

Kristýna

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bohužel tyto známky příliš velkou hodnotu nemají. Zkus nafotit více, třeba se něco cennějšího najde :).
Registrovaný uživatel
tady jsou dalsi znamky ale rikam jestli tam vubec neco bude

http://zrralocek.rajce.net/106_PANA
Moderátor
Tyto známky mají malou cenu, do 1 Kč kus.
Registrovaný uživatel
neviem kam polozit otazku tak to supnem sem :)
co znamena napr. na postovej peciatke z prvej republiky to pismenko pod datumom a nad C.S.P ?
je to aj u peciatok R-U . myslim ze foto nieje potrebne . diky
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Rozlišovací znak razítka - na jednom poštovním úřadě bylo zpravidla razítek více a bylo třeba je od sebe nějak rozeznat. Používá se dodnes.
Registrovaný uživatel
Dobry den,
jsem tady uplne novy a pokud jsem pochopil...neni mozne poradit nebo ocenit znamky na dalku. Doporucuje se samooceneni pomoci katalogu.
Znamky mam roztrideny podle temat/sport,kosmos,zvirata/ i podle statu-to jsou zrejme ty bezcene.Taky bezcene budou asi i znamky kolonii a do r.1900,ktere se mi moc libi.Ty skutecne sbiram...Ovsem Zumstain z r.1969 a Yvert et Tellier z r.1967 mi moc nepomuzou-neumim prevadet menove jednotky z drivejsi meny do cs korun...
Ale co by se dalo ocenit na dalku?....Kolik by stala sbirka Ceskoslovenska i Slovenska od roku 1972?
Registrovaný uživatel
No neni ta Guiana nadherna?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Sbiram vse co je mozne sbirat.
Registrovaný uživatel
Pro hrubou orientaci je postačující i velmi starý katalog - pokud se tehdejší ocenění vynásobí dvěma, tak to byl v té době používaný přepočet na Kčs, na hrubou orientaci to stačí. Z běžné známky se rarita nestala.
U položek do roku 1900 zase záleží na tom jak co, většinou korunové položky, ale náhoda je ... a k tomu aby se poznalo, že jde o vzácnější věc starý katalog postačí také, nové vydání je pak potřebné jenom k detailnímu ocenění při případném prodeji či výměně.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1