Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Jakou má asi cenu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jakou má asi cenu?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Díky, získal jsem docela rozsáhlou sbírku Hradčan, ale známky jsou špatně zařazeny. Tak jsem zase na začátku. Známka je ve sbírce zařazena TD 1, ZP 68 a zoubkování jsem spletl já.
Moderátor
To bývá dost časté, že známky bývají špatně zařazeny a identifikovány. Je to práce na dlouho, ale když se do toho dostaneš, nebude se Ti to už zdát tak hrozné.
Registrovaný uživatel
Našel jsem zoubkování C na 15 h, II s, II p, ZP 75, TD II?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Toto C nie je.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Je to také zoubkování A - HZ 13 3/4 : 13 1/2. 18 zoubků mezi hřebeny a typický vzhled rohů.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za váš čas. Známka Hradčany 3 h s vadou barvy. Prosím, o jakou výrobní vadu se jedná.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedná se o větší nános barvy na tiskové desce. Bylo to zaviněno kouskem nerozmíchané barvy, která se nanášela na tiskovou desku.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, nevím, zda jde o zkusmý tisk nebo makulaturu. Papír je bez lepu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pre niekoho ZT, pre niekoho makulatura. Pre mňa odpad z tlačiarne (no veľmi často vhodný na študijné účely).
Moderátor
Přesně tak Jozef, každý sběratel má na makulaturu nebo zkusmé tisky svůj názor. Z tiskárenského hlediska makulatura je odpad z pokažených tisků. Já osobně za zkusmý tisk považuji jednou natištěný obraz známky (eventuálně dvě různé hodnoty) na jakémkoliv papíru, kdy tiskárna nechtěla plýtvat nedostatkovým papírem, který se používal k vlastnímu tisku. Právě tyto tisky jsou vhodné často jako studijní materiál. Za makulaturu považuji jakékoliv pokažené tisky, které měly být jako odpad vyřazeny, ale byly Jaroslavem Lešetickým nebo jinými zaměstnanci vynášeny z tiskárny a prodávány obchodníkům. Odtud velice pravděpodobně pochází i část nezoubkovaných známek 10h, 20h a 30h.Stejně tak za makulaturu považuji několikrát projeté archy stejné hodnoty, kdy se rozjížděl tiskařský stroj a kontrolovalo se nanášení a roztírání barvy, na kterých nejde poznat absolutně nic. Ale uvítám i názory ostatních sběratelů.
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Dobrý večer, katalog nerozlišuje barvy na zoubkovaných Hradčanech 60h s přetiskem SO 1920 a uvádí jen žlutooranžovou. Je rozdíl barev na známkách normální.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obe dve znamky spadaji pod odstin "zlutooranzova"-
U zoubkovanych 60h se jiny odstin neeviduje. Ackoli se vzacne vyskytuji take znamky v odstinu cervenooranzovem.
Merkur jeste eviduje odstin zluty. Osobne si myslim, ze se jedna exemplare dodatecne chemicky upravene (zamerne ci nahodne).
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, nemůžu určit tiskovou desku a známkové pole na ZT Hradčany 20 h IIs a IIp .Dík za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je TD 3 alebo 4, ktoré boli používané na tlač CDV. Teda boli rozrezaná a použité na ich tlač.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Iba upresnim, jedna sa o tretiu upravu II. Muchovho navrhu viac informacii v MCSZ I. diel str. 86. Z doposial neznameho dovodu pravdepodobne z casovej tiesne a uz existujucej tlacovej dosky (dosiek) v tejto uprave bola tato doska rozrezana na stocky a pouzita pre tlac dopisnice 20h. Pan F. Hamer ju oznacil ako TD c. IV. Co sa tyka urcenia pozicie ZP, pre nedostatok dochovaneho porovnavacieho materialu je takmer prakticky nemozne previest rekonstrukciu TD. Vydel som v aukciach dva stvorbloky s pocitadlami na ktorych by sa dala postavit rekonstrukcia a mimo aukcie hornu vodorovnu 10 pasku (ZP 1-10).

Pre OskarOto. Mozem Vas poprosit o zaslanie scenu s lepsim rozlisenim na nnamxel(a)gmail.com na oplatku Vam mozem poslat moje sceny a par informacii ohladom Vasej ciernotlace na kriedovom papieri.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji, rozřezaná TD c. IV 20 h se použila na tuto celinu? Prosím, jsou známé celiny 20h s IIp.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Áno aj.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
CDV16, 20, 21 vsetky s prevratenym monogramom CSR sa vyskytuju len s II, typom 4. spiraly a II typom priecky, hrubsia kresba a bodkovane srdiecka, vejar pravej holubice +/+ (uzavrety), tlacene stockami s dosky c. VI., odlisny tvar cislice 2. Jedna sa o tretiu upravu II. navrhu.

CDV18, 19 s monogramom, CDV22 statny znak sa vyskytuju iba s I. typom spiraly a priecky, srdiecka srafovane, vejar pravej holubice, ako aj 4. spirala ponechany s primarnou doskovou chybou. Vejar v tvare -/-(dvakrat preruseny), rozrezane stocky pochadzaju z tlacovej dosky c. III. v konecnej uprave kresby e (V.)

Pre OskarOto, nepodarilo sa mi odoslat Vam mail.Mate aj inu mailovu adresu na ktoru to mozem poslat?
Registrovaný uživatel
Dobrý den, po emailové komunikaci s lexo mám zveřejnit tento materiál k posouzení odborníků zde na fóru. Prosím, o vyjádření zda je materiál autentický, falzum, nebo tisk pro komerční účely (časopis). První tisk je na hodně slabém papíru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
č.2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
č.3

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
č.4

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
č.5

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
č.6
Dva shodné tisky 12 X 10 cm, na kterých je vidět že jsou ručně tisknutý a každý má jiné stopy prachu a jeden dokonce otisk prstu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Věřím, že není jednoduché posoudit tento materiál. Přidávám č. 7 i s detaily tisku a poslední fotka je detail tisku moderní tiskárny. Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Hradčany » Jakou má asi cenu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1