Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Jan a Vladislav

Vykupminci.cz
Numisargo

Jan a Vladislav

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím mohli by jste mě určit typy těchto grošů,popřípadě ve kterém období panování těchto králů byly raženy.
Děkuji Rodrigo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak ten Jan Lucemburský by mohl být V.28 a pokud to tak je a nespletl jsem se, ta ražba toho období by měla být cca 1327 - 1340.....A Vladislav II. Jagellonský....to ještě není moje parketa, tak to přenechám druhým, ale.....:
.......Zvolen byl za českého krále 27. května a korunovám 22. srpna 1471, králem uherským se stal r. 1490 a zemřel 13.března 1516.......
Registrovaný uživatel
No, koukal jsem ještě do Háskové, ale jak to vypadá, tak nějak nemůžu přiřadit lva....Snad to někdo skoukne a poradí.....
Jinak u toho Jana.....má pěkné rubní znaménko...2a...... ;)
Moderátor
Vladislav II.J. je typ Haskova XIII.e/2, pouze s drobnymi odchylkami - lev nema zuby, W je nahore otevrene a druhe S v SECVIIDVS je s patkami. Na to ze takto neni v Haskove popsan se ukazuje pomerne casto. Je to razba z let 1502-1509.
Registrovaný uživatel
JL: Souhlas s V/28. Lev se zda byt v pohode. Porovnej napr. s #1305 https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jan-lucembursky-2507x53

VJ: Souhlas s XIII.e/2. U 40 stare typologie se to bohuzel musi ocekavat...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pražské groše » Jan a Vladislav

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1