Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ján Huňady /Iohanes Hunyadi/ (1446-1453)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ján Huňady /Iohanes Hunyadi/ (1446-1453)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Autor Příspěvek
Moderátor
nevadi, i tak je dobre, ze je odhaleny vnitrek mince (i kdyz chapu, ze clovek by radeji celou, pro pripadne zkoumani je to vzdy vyhoda). sam mam par kousku na pruzkum, az na ne dojde rada, zkusim se ozvat, moc dekuju za ochotu k zapujdeni, doufam, ze bude stale jeste k dispozici az to bude aktualni. nejspis to nebude driv jak za pul roku, spis za rok. mam ted uz naplanovanych (a jeste vice hotovych, ale nevyhodnocenych) experimentu "plny suplik" a s tim se musim vyporadat prednostne.
Registrovaný uživatel
jasne, chapem, rad pomozem dobrej veci:) staci napisat ked dojdu na rad:)
Registrovaný uživatel
moja prvá "R4" z volených kráľov, aj keď J. Hunyadi veľmi volený nebol...

- 0,65g, 17mm, H632

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ten tancujuci chrobak nema chybu : ) parada.
skoda ze erb sa tak nevydaril.
to je medene? na tom lome to tak aspon vyzera.
_______________
Registrovaný uživatel
je to bronz, mierne ohnutý, zrejme niekto nesúhlasil s touto razbou, vraj to razili za Alžbety Celjskej a Mateja Hunyadiho (budúci Korvín), zrejme v dnešnom Celje (Slovinsko) v roku 1451
Registrovaný uživatel
Nedávno som vyhral tento obol, pričom podľa fotky som si myslel, že ja na averze výduť spôsobená krížom z reverzu a nevenoval som tomu ďalej pozornosť. Doma som ale zistil, že je to vystúpené. Na prvý pohľad by som povedal, že sa jedná o prerazbu, skôr to ale vyzerá na preryté razidlo. Čo myslíte?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
hezka mince. asi bych souhlasil s tim razidlem.
Registrovaný uživatel
mozem poprosit o urcenie znacky?
vdaka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Má to být J.Hunyady.Není to ale Ladislav V.? Denár H 646? Díky za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Urcite to je. H-657 mincovna K-R
_______________
zlatak ešte ma len niekde čaká
Registrovaný uživatel
Zverejňujem mincu ktorú mám od iného člena fóra. Kremnický Hunyady resp. dobové oficiálne alebo neoficiálne falzum. Zaujímavá je anomálna váha 0,94g, takže v pôvodnom stave mal možno aj cez gram.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
skúsi niekto určiť mincovňu tohto Hunyadiho denáru Husar 623?
podľa mňa B-I BUDA Iohanes Münczer(Pohl 177-1)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
za mne souhlas BI, mince pusobi moc hezkym dojmem. Unger popisuje tyto moznosti:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
fukiwara napsal
Zverejňujem mincu ktorú mám od iného člena fóra. Kremnický Hunyady resp. dobové oficiálne alebo neoficiálne falzum. Zaujímavá je anomálna váha 0,94g, takže v pôvodnom stave mal možno aj cez gram.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


je to zajimave. pokud je to falzum (coz si zcela jisty nejsem), muselo by to byt pocinovane (nejake indicie tam jsou, ale neni to zcela presvedcive), pripadne to jeste muze byt amalgamacni postribreni (a nebo smeska, to uz jsem take zazil). dost pravdepodobne to ale muze byt i nejakym "legitimnim" zpusobem provedene obohaceni povrchove vrstvy o stribro. co se tyce vahy, je mozna dana silnejsim medenym strizkem (i to trosku ukazuje na to, ze by to falzum byt mohlo).
Registrovaný uživatel
Obol typ H-625, čo je to za značku? V Budapešti mi to dnes prečítali ako O-C, mne sa to zdalo ako B-C , fuki zas C-A

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já jsem pro C-A, nebo C-E
Registrovaný uživatel
Vidím to rovnako. C-A alebo C-E. Zaujímavá je kresba kríža, keď sa jeho hnáty smerom do stredu stenšujú. Aj to písmeno C je veľmi tenké.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Keď si foto otočím, tak ja tam vidím C - A,
V kolopise Huňadyho mincí E vyzerá úplne ináč.
Registrovaný uživatel
Jsem pro C-A, příp. může být i C-R
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Sběratel.com » Uherské mince » Ján Huňady /Iohanes Hunyadi/ (1446-1453)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1