Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ján II. Žigmund Zápoľský (1540- Budín, 1571, Alba Iulia-Rumunsko)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ján II. Žigmund Zápoľský (1540- Budín, 1571, Alba Iulia-Rumunsko)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
protože jsem nenašel Jana II Zikmunda Zápolskýho a dokutálela se ke mě tahle mincička tak jsem si dovolil otevřít nové téma.Jestli tady někde je můžete klidně smazat.Zpět k minci zajímala by mě hlavně mincovna NP mohla by to být NAGYBANYA.děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ještě jednou se vrátím k tomuhle denáru.existuje nějaká literatura k tomuhle zápolskýmu jen jsem tady vyčetl že se razily v letech 56,57,58 jinak nic.
jinak děkuji jestli budou nějaký informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bez těch větných interpunkcí se to fakt blbě čte. "existuje nějaká literatura" - to je dotaz nebo konstatování?
Registrovaný uživatel
ach ty otazníky to je moje slabost,jinak samozřejmě dotaz.
Registrovaný uživatel
listopad: Možno Ti pomôže tento odkaz:
http://www.mcsearch.info/record.html?id=1156116
Registrovaný uživatel
listopad napsal
existuje nějaká literatura k tomuhle zápolskýmu ?

Resch, A.: Siebenbürgische Münzen und Medaillen.Hermannstadt 1901.
On line zde :
http://mek.oszk.hu/09700/09705/pdf/munzen1.pdf
http://mek.oszk.hu/09700/09705/pdf/munzen2.pdf
Registrovaný uživatel
děkuji za pomoc
Registrovaný uživatel
tak to se zadařil dobrý obchod
Registrovaný uživatel
aj mne sa dostal podobny do ruky, i ked o nieco horsi... pomoze niekto ocenit?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
máš jiný opis na revesu
Registrovaný uživatel
je toto veľká rarita? veľa týchto obolov som nevidel...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja si myslím, že je to rarita a navyše v dobrom stave.
Registrovaný uživatel
No velka rarita to urcite nie je.Podla mna to je Johan II,Sigismund a Isabella-Resh 25 cena 40
_______________
Registrovaný uživatel
Snažil som sa nájsť nejaký argument narýchlo na webe, na webe je vraj všetko ... ale nepodarilo sa mi túto mincu nájsť, čo buď potvrdzuje môj názor, alebo to, že neviem hľadať na webe (čo samozrejme nevylučujem). Ale keďže si myslím, že každý deň sa človek musí niečo dozvedieť (ak už nie naučiť), poprosil by som aspoň jeden link, kde je táto minca (alebo iný obolus Jána Žigmunda) aktuálne v ponuke a úprimne žasnem nad tou cenou, naozaj ma to zaujíma, kde a kedy sa taký predaj reálne realizoval.
Registrovaný uživatel
Pekny neskory vecer comes.Zaradenie je podla katalogu Adolfa Rescha z roku 1901.Ta cena je 40 Korun nie 40 €
_______________
Registrovaný uživatel
To je smutné zistenie. Hoci pre majiteľa asi až tak veľmi nie. Otázka je, či sa vôbec na Slovensku nachádza aspoň jeden exemplár?
(Že by sme sa stavili ?)
Registrovaný uživatel
Tych 40 Korun ber v roku 1900.Rovnaku katalogovu cenu maju aj jeho dukaty.Je to dobra vec ale velka rarita asi nie.Pri tychto drobakoch nečakaj velke zazraky.
_______________
Registrovaný uživatel
Comes má asi pravdu.
Ten obol, kterého fotku sem dal Saracen se prodával na 37. aukci Panonia Terra. Anoncován byl jako "Ez az egyetlen ismert ép példány!" (dle g.transl. něco jako "jediný známy neporušený kus" ?).
Dosažená cena 3000,- €.

Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem

A dukát Zikmunda a Isabely, který se prodával ve stejné aukci skončil "jenom" na 1400,- €.

Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ANDERov príspevok to myslím rozlúskol veľmi vecne - tak nejak som chcel poňať svoju prvú reakciu. Možno tú fotku mohol nalinkovať už SARACEN vo svojom príspevku.

Toto vlákno som mimochodom našiel iba včera (viac sa teraz venujem písacím strojom - Bože už mám tri ... :roll:

Na začiatku vlákna sú otázky k oceneniu denárov. Ján Žigmund nie je úplne v strede môjho zberateľského záujmu, ale všímam si ... vlastním len jeden referenčný denár a prišiel som k nemu úplne náhodne. Mám ho určený ako: Huszár – Erdélyi, 25.; N-P Hermanstadt (ak to nie je správne prosím opravte ma).

Podľa mojich záznamov som ho kúpil na prelome februára a marca 2008 za 11.57€ (v prepočte). Ak to porovnávam s inými mojimi denármi, tak stav považujem za priemerný.

Celkovo denáre Jána Žigmunda (pokiaľ predávajúci vie čo má) už niekoľko rokov nie sú za menej ako 40€. Pokiaľ si ale pozriete ponuky v súčasnosti, tak tie ceny za dobre zachované exempláre sú ďaleko vyššie a to ešte niektoré ročníky a samozrejme mincovne sú už v "dukátových leveloch":

aktuálne napr.:
http://nummulitis.hu/index.php?page=shop.browse&category_id=107&option=com_virtuemart&Itemid=2

Ak by sme aj počítali s tým, že obchodník (urobme z neho zloducha) to vzal za polovičnú cenu do komisie, tak sú to stále na denáre celkom slušné pálky, ktoré ale viac, či menej reflektujú množstvo dostupných exemplárov.

Kiež by som mýlil ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta dosiahnuta cena je pekna.U Johanna II za velku raritu mozno povazovat 10 dukat polozka 26.Na obrazku je este zaujimava klipa k tomu obolu pol.24.Prikladam katalogove ceny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
A je to opravdu klipa? Nemůže to být mincovní závaží? Píše se tam k tomu něco víc?
Registrovaný uživatel
závaží nebude ve stříbře ani ze stejných obou razidel...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Na základě čeho toto tvrdíš? Myslím, že to může být právě naopak. Momentálně pracuji na jednom článku o nalezeném minc. závaží a jak jsem si tak hledal analogie v literatuře, tak to není nic zvláštního, jak s tím stříbrem, tak s vyraženým minc. obrazem na závaží ...
Moderátor
tady tu klipu zmiňují také: http://www.transylvanian-numismatics.com/coins/categorie/IOANNES-II/
Registrovaný uživatel
Pokud je to skutečně klipa, tak OK. Proto jsem se ptal, jestli tomu tak opravdu je.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ján II. Žigmund Zápoľský (1540- Budín, 1571, Alba Iulia-Rumunsko)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1