Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Vykupminci.cz
Numisargo

Jan Lucemburský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
ano dvoj (více) ráz s pootočením a vidět je to - jak píše kacuro - u prstů zadní tlapy
jinak je to Castelin V.28
Registrovaný uživatel
Zdravím znalce a poprosím o určení a ocenění.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
varianta Castelin VI. 35 - trochu méně běžná, ale nikoliv vzácná
cena v tomto - poněkud horším - stavu podle mě řádově stokoruny
Registrovaný uživatel
Klasicka devitka, mozna mene bezna varianta zadna rarita jako hvezdicka co bezela na Acku, ale udalal radost. Tak vkladam jen tak pro poteseni. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
tohle je především nádherný exemplář sám o sobě, bez ohledu na variantu
jinak ano Castelin II. 9 - o něco méně běžná varianta
P.S.: tvoje ikona (velikost?) asi neodpovídá požadávkům zdejšího fóra, rozhazuje mi to zobrazení
Registrovaný uživatel
Diky Jacxi, udelal mi radost. Zjistil jsem, ze se drazil v roce 1979 u Lanze.

Jinak ikonka byla asi velka, dal jsem ji pryc. Zkusil jsem upravit a 60x60 pix nahrat pres Google Drive, pak Dropbox ale neslo mi ani jedno, tak to bude bez ikonky. :-)
Moderátor
ikonky mam nejaky na svem serveru (treba i jacxovu), takze kdyz mi posles puvodni (nebo i zmensenou, pokud jsi to zmensil spravne), tak Ti ji tam muzu hodit taky. urcite lepsi, nez aby to tady delalo ty cviky, co pred chvili.

btw. i me se ten grosik libi, jen neni moc dobre vyfocenej a vypada, jako by mel dost neprijemnou patinu.
Registrovaný uživatel
Diky Olivere, poslu rad. Max 60x60 pix souhlasi?

Re grosik, fotku jsem orizl, nevim jak spatne, co bys poradil? Svetlo? Zaostreni?
A taky se zeptam na patinu, co je s ni spatne? Stare patiny poznam ty pekne duhove. U tech “sirnych jater” moc nevim. Je to tento pripad? Rad se dozvim vic, predem diky! :)
Registrovaný uživatel
Ta patina mininalne z fotek pusobi trochu umele. Jinak ale krasny grosik, to bez debat.
Registrovaný uživatel
A v roce 1979 už tuhle patinu měl? Vypadá jak z Aukra :)
Registrovaný uživatel
To nemam poneti :) Na Acku se objevil, nicmene u Lanze jsem jej dohledal. Tak mu patina asi byla “oblecena” mezicasem. :)
Moderátor
no nechtel sem to tak naservirovat, ale je zrejme umela (mohla by to byt jeste blbe vyfocena chloridova, ale pokud, tak je stejne umele upravena). zde zbytecne na silu, kdyby to byl nejaky 100x sjety V4 melo by to sve opodstatneni, ale zde je velice hezky relief a ty tmave plochy nejsou potreba.

ale to je jak se vsim, kratke sukne stridaji dlouhe atp., driv to proste bylo asi v mode :D

foceni - idealne rozptylene svetlo z leveho horniho rohu, spravne nastavit vyvazeni bile a se ucit, se ucit, se ucit :)

ikona 65x65 a asi je lepsi, kdyz to zmenseni udelam sam - pokud by mela byt nekde transparentni a nebo i kvuli "citelnosti". ono to totiz neni "just press the button", jak maji vsichni u vseho radi (existuje rada "zmensovacich" algoritmu a ne kazdy je dobry na ikonky) :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Diky Olivere, alespon si zvyknu ty patinky rozpoznavat, zatim jsem se v tom moc nevrtal. Priznam se, ze i tak se mi grosik moc libi a za me lepsi, nez "usmudlany nebo nablejskany". Ale mas recht, je to otazka mody a vkusu. Nekdo rad sukni dlouhou, nekdo kratsi... :D

S focenim to bude slozitejsi. Uz jsem se alespon naucil orezat fotky aby byl lic i rub stejne velky, ale stale to fotim mobilem, uceni to bude asi delsi...

Re ikonka, poslal jsem mailika. Bylo to tezke rozhodovani mezi PG s kontramarkami co se mi obzvlaste libi nebo maji zajimavy pribeh jak se ke mne dostaly.

1) Jihlava & Rezno
2) Shaffhausen & Kempten
3) Augsburg & Ulm & Erlangen

Nakonec jsem vybral cislo 2. Ale to uz jsme se od Jana dostali daleko... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Skutečně moc hezký grošík, gratulace a tiše závidím.
Moderátor
ahoj, zneuziju Tvoji ikonku ke vseobecne osvete, sorry :)

na email samozrejme pak odpovim.

predne jsem dnes zminoval vyvazeni bile, to co jsi mi poslal, je typickej smoula (btw. to mi kdysi udelala televize, nez odesla do kremikoveho nebe).

takze spatne, bez vyvazeni bile:

Obrázek vložený uživatelem

po korekci, ale stejne trochu ujeta do cervena, ale nechtelo se mi s tim uz drbat (je lepsi ale uz spravne fotit a korekci nemuset delat):

Obrázek vložený uživatelem

a zde mas ikonky - pokud chces, aby bylo lepe poznat, co to je, doporucuju tu prvni, pokud trvas na tom, aby tam byly obe mareny, tak druhou a pokud chces videt celej grosik, tak posledni, ta ma i transparentni okraje (vhodne pro toto forum a jeho barvy). az si nejakou vyberes, poslu Ti trvaly odkaz, kde bude ulozena.

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 23. 3. 2020, 22:45. »
Registrovaný uživatel
Ahoj Olivere,

Co se osvety tyce, diky ze ses s tim babral a vysvetlil. Ted to vidim, moje fotka je opravdu do smouli modre. :mrgreen: :mrgreen:

Zkusim si nejak pohrat s filtrama a pripadne na mail poslu jeste jednou forku Jana, treba to dopadne lip. ;)

Jinak diky moc za ikonky, to je super! Poprosil bych Te o cislo 3 - cely grosik.
Moderátor
to zadne babrani neni. je to cca 10 vterin prace. filtry urcite nepouzivej.

zde je Tva ikonka, pouzij tento odkaz:

http://www.cnspg.cz/gr/sberatel/diwous.png
Registrovaný uživatel
Vyborne hraje to! Dekuji! :)
Registrovaný uživatel
Good health to all. A few days ago I came across a grossi I identified as Castelin II.4. I want to ask you, dear forum users and experts, whether I am wrong. Sorry for the photo quality - made from phone.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hi Alex, yes, of course, Cast II/4.
Registrovaný uživatel
Kacuro thank you for your early reply! As I understand it, this is not a very common type?
Registrovaný uživatel
Yes, is not a very common type ;)
Moderátor
Yes - it is a very rare variant. And this coin is also very beautiful.
Congratulations!
Registrovaný uživatel
jacx, kacuro - děkuji za odpověď!
Registrovaný uživatel
nemá některá dobrá duše ,,Chaurovu Sbírku" od Háskové, zajímala by mě str. 26 groš. č. 46. Měl by to být ten bez opisového znaménka. Myslíte že tady na tom (var. VI.34 nebo 36) chybí nebo by se tam dvojtečka či trojlístek vešel? dík za postřehy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1