Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Vykupminci.cz
Numisargo

Jan Lucemburský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
mitom výborný postreh, avšak ak dobre vidím, na Chaurovom groši sú otočené písmena zrkadlovo a jedná sa o evidentné falzum s katastrofálnou fabrikou mince.
Registrovaný uživatel
Právě prodán za 3.400 Zl.+ %...
Registrovaný uživatel
Taky jsem to sledoval a planoval prihodit, ale zacinalo to uz na vyssi castce nez jsem chtel dat...
Registrovaný uživatel
Tak jsem si v sobotu na Aur. hezky s jedním Janem přes groše popovídal a dva Jany do sbírky pořídil, je to sice jen VI./36 ale má zajímavé dělící znaménko na rubu a také je ve slušném stavu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stav slusny, hlavne zachovaly perlovec. To znamenko je jedna z variant lilie v nadprumernem stavu...
Registrovaný uživatel
Pěkný kousek, na takový v podobném stavu za rozumnou cenu čekám už dlouho :(
Moderátor
petr1596 - jo to je mocc pěkný groš
Registrovaný uživatel
Zdravim, do sbirky pribyl tento kousek, Castelin IV. 25 jestli se nemylim. Neni v nejlepsim stavu ale udelal radost. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano je to tak. Neni to uplne bezna varianta. Drive - pred upresnenim typologie grosu Jana se dvema krizky- se urcoval i jako Vorlova 5.
« Poslední úpravu provedl(a) xjert01 v 11. 12. 2016, 16:14. »
Registrovaný uživatel
Mrknul jsem do Vorlove, je to on. :-)
Registrovaný uživatel
Pomuze nekdo s urcenim? Zkousel jsem vyrazovaci metodou, ale s tim rubnim delicim znamenkem si nejak nevim rady.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jeste to rubni znaminko. Prijde mi to jako zahnuta stopka. Ale v Castelinovi by to zadne variante neodpovidalo... :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trojlist se stopkou. Cn. 39/40/43.
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Trojlist se stopkou. Cn. 39/40/43.


Diky, v Castelinovi je vyobrazena rovne. Tohle by mozna odpovidalo 41, ale tam zas nejsou mezi Ihohannes a primus zadna delici znaminka. Zahnuti tedy nevadi a jedna se o 39/40/43? Take me mate jaky je mezi 39/40/43 rozil, prijdou mi stejne. Jeste jednou dik xjert01! :D
Registrovaný uživatel
Existuji ruzne typy trojlistu se stopkou, stejne tomu je treba u rozdelovaciho znamenka lilie. Jsou to hned tri varianty jelikoz neni jasne jak to presne Castelin myslel. Na zaklade rozdelovacich znamenek tomu odpovidaji tyto tri varianty.
Registrovaný uživatel
xjert01: diky za vysvetleni a za ochotu! :-)
Moderátor
já tam trojlist se stopkou nikde nevidím

tedy z této fotky se to rubní rozdělovací znaménko asi zrovna určit nedá (a v reálu je to otázka)
ale podle jiných indicií (tvar lva, rubní značka, některé litery) si myslím, že s docela velkou pravděpodobností na rubu jsou či byly dva kroužky nad sebou
náznak jednoho kroužku bych tam možná (poněkud nejistě) i tušil

podle mě to je nejpravděpodobněji Castelin V. 28
máte-li minci u sebe, zkuste to znovu podrobit zkoumání s lupou a hledat kroužky - ten druhý je možná zčásti ztracen v okraji mince
Registrovaný uživatel
Ja tam - alespon na mobilu - neco co vypada jako stopka s naznakem trojlistu vidim (na fotce cele mince) to ale nejspis nebude rozdelovaci znamenko (resp. na spravnem miste). Jinak s poznamkou ohledne ostatni ikonografie souhlas...
Moderátor
tam, kde je na fotce celé mince (rub) vidět něco jako náznak trojlístku se stopkou, je ještě litera I z GROSSI
Registrovaný uživatel
To by se dalo vysvetlit lokalnim dvojrazem, ten dokaze delat divy i na male plose mince. Coz ale nemeni nic na tom, ze souhlasim s (nejspise) tou 28ckou. Az se dostanu k pocitaci zkusim sem hodit jak 28 tak tu 39/40/43 s trojlistem.
P.S. Kdyby se tu opet rozjela nejaka debata nebylo by to na skodu...
Registrovaný uživatel
Tak jsem vytvoril forku pod jinym uhlem svetla a ten krouzek by tam opravdu hned vedle I mohl byt. Pod lupou to vypada i na naznak druheho uplne na kraji jak rikate, ale vzhledem k excentricke razbe se jiz na strizek nevesel. Pribarvil jsem to cervene.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Puvodne se mi to znaminko jevilo jako ohla stopka, ale koukal jsem se co mam na Cast 28 a opravdu lev, koruna i pismo odpovida. S troskou dobre vule by to mohla byt ta sama varianta, tedy dva krouzky na rubu. Pokud souhlasite, je po zahade! Diky moc panove. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je-li zajem o debatu, par orisku bych jeste mel tak je sem klidne muzu dat. ;)
Moderátor
souhlas tento druhý je (zřejmě též) Cast. V. 28

sem s oříšky - myslím, že nejenom já se rád podívám a případně si s kolegy budeme lámat hlavy
Registrovaný uživatel
Fajn, tak ja se o nejaky ten orisek (at uz vetsi ci mensi) pres tyden podelim. Zatim kdyztak juknete na Vaclava IV. Jednoho jsem tam daval a nejsem si moc jist, tak Vas nazor ocenim. 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1