Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Vykupminci.cz
Numisargo

Jan Lucemburský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Castelin VI. 36
rubní značka Hána 2d
Registrovaný uživatel
Díky moc
Registrovaný uživatel
Toto prebehlo včera ebayom, tak pre zaujímavosť to sem vkladám. Možno niekto bude vedieť viac k tej poslednej vete popisu.

Popis:

Johann von Luxemburg 1310-1346.
Prager Groschen mit graviertem Monogramm, wohlmöglich im Kontext der Ruprecht- Carl- Universität in Heidelberg.
Silber.
27mm // 3,57g.
Vs.: Krone im doppelten Schriftkreis; Gravur: RC Monogramm.
Rs: Steigender Löwe links.
Leicht geglättet sonst sehr schön mit feiner Patina.
Monogram siehe Otto C. Fläming, 4939 (Heidelberg; Ruprecht- Carl- Universität).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trochu nepochopitelný proč se gravirovat zrovna na groš JL
Moderátor
:shock: :shock: :shock:
Zajímala by mě cena,je formou aukce či pevná cena.
Vypadá to na šikovného kutila a vsadil bych se,že s naších krajů :mrgreen:
Moderátor
historické souvislosti (s univerztiou v Heidelbergu a případně s Otto C. Flämingem) neznám
ale rozhodně mi to přijde jako prznění předtím relativně slušného groše a určitě bych takový nechtěl
Registrovaný uživatel
Súhlasím.
Pre info, predal sa za 71 eur (+7 eur pošta).
Moderátor
https://youtu.be/tFjW8kgyIIc
Tady je něco podobného, novodobé znehodnocení.
Moderátor
barbar napsal
https://youtu.be/tFjW8kgyIIc
Tady je něco podobného, novodobé znehodnocení.

https://youtu.be/qrJuh0rmxak
Registrovaný uživatel
Pre úplnosť, predával to Lanz spolu so zbierkou PG Vladislava, zbierka - nejaký pán Junek (nie tento ;) https://www.youtube.com/watch?v=RdkGpjYUoD4), plus podložné lístky zo 60.rokov. Grošíky celkom pekné, ale ľudia sa bili, no nestačil som pozerať...ceny lietali aj na 120 eur :roll: Aspoň nechali niečo pekné za rozumnú cenu aj mne ;)
Registrovaný uživatel
Sorry, podložné lístky boli z 50.rokov.
Moderátor
Nechápu ten odkaz,ale miluji hrabalovy filmy, režiséra pokud jse nepletu Menzla. :D
Moderátor
barbar napsal
Nechápu ten odkaz,ale miluji hrabalovy filmy, režiséra pokud jse nepletu Menzla. :D

Už mi to došlo pan Junek :D později,ale přeci ;)
Registrovaný uživatel
Zdravice,

Tohle se akorat vydrazilo, zkusil jsem, ale vylizlo zo dost vysoko. Tuhle varianty jsem pred tim nevidel. Urci nekdo?

DWS

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
je to - jakoby "popletená" varianta Castelin V. 33

oproti Castelin V. 33 má prohozená znaménka mezi GRATIA-REX a REX-BOEMIE, vše ostatní je stejné (lev III. typ, koruna, atd)

tahle poněkud zvláštní asymetrie "zavání chybou" při výrobě raznice, nicméně je třeba konstatovat, že je to nová opisová varianta

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


jeden exemplář této varianty již znám a je zřejmě z totožných raznic

nebyl by prosím odkaz na aukci?
P.S. - ta fotka je sem vložena nějak divně - nejde mi to zvětšit - nebo to blbne jenom mně?
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 29. 6. 2018, 17:09. »
Moderátor
Poslední dobou jsem si taky všiml, že mi některé obrázky nejdou zvětšit. Takže je to asi nějaká nová chybička.
Registrovaný uživatel
Mě se radši ani neoteviraji
Registrovaný uživatel
Zkouším ještě jednou, lepší?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mě to při otevírání zamrzne...
Registrovaný uživatel
Mě taky. Co tam nahráváš za typ, .JPG ?
Registrovaný uživatel
To je divny, je to fotka co jsem si stahl. Jsem zrovna u rybnika na chate takze mam jen iphone a z toho to bohuzel nevykoumam.
Moderátor
blbne to tu na sberateli uz delsi dobu ve vice sekcich, nejen zde. nektere fotky nelze otevrit zvetsene, bohuzel. neresil jsem, v cem je problem. uplne si umim predstavit, ze je to treba nejaka blbustka stylu *.jpg a *.jpeg apod.
Registrovaný uživatel
Ahoj , jsem začátečník a je to můj první groš. Mohli byste prosím napsat blíž k tomuto groši , váha 3,61.Jestli mohu poprosit nějakou odbornou literaturu nebo na webu, Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pražský groš Jana Lucemburského, varianta Castelin VI. 36 - velmi pravděpodobně
ražený v Kutné Hoře v letech 1327 - 1340 (dle Castelina)
- není patrné rozdělovací znaménko na líci mezi slovy GRATIA a REX, proto to "velmi pravděpodobně" (ale téměř jistě to tak bude)
určuje se dle Castelina - Karel Castelin: O chronologii pražských grošů Jana Lucemburského, Numismatický sborník VI., 1960
Pintou částečně opravená tabulka (i když stále s určitými chybami) této chronologie byla prezentována i zde na fóru
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/urcovani-typu-grosu_post_-16525#post16525
Registrovaný uživatel
Dostal som sa tu cca po 50. stranu a už na to nemám nervy, tak sa spýtam na rovinu. :) Mám len Pintovu tabuľku, tak otázka bude možno trochu laická. Jednotlivé typy a varianty sa myslím, že rozlišujú podľa tvaru leva a rozdeľovacích znamienok.
Rozlišujú sa tu aj typy koruniek (napr. vysoká, široká atď.)?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1