Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » jednostranné církevní "medaile"

Vykupminci.cz
Numisargo

jednostranné církevní "medaile"

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,

chtěl bych se zeptat na jednostranné církevní "medaile", snad zinkové, zajímalo by mně k čemu původně sloužily, jestli je to opravdu zinek a případně jejich cenu.
Hledal jsem bližší info na netu, ale vlastně ani nevím jak to pojmenovat. Průměr je cca 41 mm.

Musím říct, že pokud jsou fakt ze zinku, tak fakt koukám, že vypadají tak jak vypadají, ale nevím.

Předem díky za každou radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě se s tímto nikdo nesetkal? Tomu nevěřím :-)
Registrovaný uživatel
Dle mého jsou to výlisky zalité kovem a lepily se na těžítko či různé desky.
Jestli jste byl například někdy v prodejně Aurei, tak tam mají na zdi desky s medailemi z RU.
Dotyčný si udělené originály uložil a nechal si udělat výlisky, který nějakým způsobem vystavil.
Možná se vyjádří někdo další.
Registrovaný uživatel
Díky za informaci. Docela Vám věřím, ale takhle mně to nenapadlo. Myslel jsem, že to sloužilo přímo jako ozdoba něčeho, pevného přebalu knihy, nebo nějakého církevního předmětu či suvenýru a ono je to vlastně kopie třeba medaile.

No musím ale říct, že to tehdy zvládli opravdu krásně - takový výlisek - to by se měli číňani a poláci se svými některými dnešními kopiemi opravdu stydět. I když chápu, že jsou to naprosto odlišné materiály.

A co vlastně ten kov? Je to dost měkké. Jaká slitina se na to kdysi používala, nevíte?
Registrovaný uživatel
Na výlisek je to moc dokonalé,bude to galvano
Registrovaný uživatel
To mě nenapadlo a kdysi na toto téma zde někde proběhla diskuze.
Registrovaný uživatel
Tady:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/stolni-medaile-a-plakety_post_-392060#post392060

a další prolistovat.
Registrovaný uživatel
Zajímavé čtení. Děkuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » jednostranné církevní "medaile"

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1