Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Jednozavazove hodiny 3 měsíční chod

Vykupminci.cz
Numisargo

Jednozavazove hodiny 3 měsíční chod

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dědictví.Zajímalo by me info o těchto hodinách.Vím že jdou na natazeni 90 dni.Nejake info o těchto strojích a výrobci a nakonec cena.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dále nějaké info o těchto empirovkach.Vim jen ze dole ve skříni mají hrací strojek.Nazor na cenu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na tých nastenných hodinách je výrobca,alebo predajca napísanný na ciferníku,ale s tejto fotky sa to nedá prečítať,chcelo by to lepšie fotky,ale ak by ste ich chceli predať,môžte sa mi ozvať na email:jawaveteran@zoznam.sk
Registrovaný uživatel
na nástenných hodinách som sa pokochal.Myslím že ich cena v aukčnom dome by určite presiahla hranicu 50 tisíc Čk.Je to svojim spôsobom unikát,takže sa nedajte nalákať 15-20 tisícovými ponukami
Registrovaný uživatel
Souhlas s nickem. Ty ctvrtky bych videl pres 20 000..ty nástěnné biedery jsou krása.
Registrovaný uživatel
Biedermeier to nie je.
Registrovaný uživatel
Na ciferníku je A.Ferdinandtz in Brunn.Jde my hlavně o ten stroj nemohu nikde najít podobný či stejný s 3 měsíčním chodem.Jake je to období?Čím jsou unikat?Nabidky dělat můžete zatím mám 120 000 ale nejsem si cenou jistý.
Registrovaný uživatel
Období Biedermaieru,už jsem to psal. Nevím, proč Orava myslí ze to tak není..chce snizit cenu :-D ? Strojek v tom bude nejspis vídeňský ,ten je bez značení. Na cif. je uveden prodejce,jak vidět, z Brna. Nabídka..hmmmmm...koukám. Pochybuju ze tu nekdo da víc a právě kvůli tomu,že je tak velká bych s tim šel do aukční síně. Pokud s nabídkou nekecate,tak je vidět, že starožitnosti jdou zas do ceny a to je dobře. A čím jsou vyjimecne? Třeba tim tříměsíčním chodem :D ?
Registrovaný uživatel
na tých krbových čítam meno Leopold Kotrbelec Tábor.Mám pocit že som také meno už na nejakých hodinách videl. Sú aj s dátumovkou,rúčka dátumu chýba.Ak by boli plne funkčné,včetne hracieho strojčeka cena by mohla tých 20 tisíc dosiahnuť len v tom najlepšom prípade.V dnešnej dobe chce každý čo najlacnejšie kúpiť a čo najdrahšie predať,takže na Vašom mieste by som nič nepredával cez rôzne bazáre a internetové ponuky.Volil by som radšej aukčné siene pri obidvoch hodinách.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Období Biedermaieru,už jsem to psal. Nevím, proč Orava myslí ze to tak není..chce snizit cenu :-D ? Strojek v tom bude nejspis vídeňský ,ten je bez značení. Na cif. je uveden prodejce,jak vidět, z Brna. Nabídka..hmmmmm...koukám. Pochybuju ze tu nekdo da víc a právě kvůli tomu,že je tak velká bych s tim šel do aukční síně. Pokud s nabídkou nekecate,tak je vidět, že starožitnosti jdou zas do ceny a to je dobře. A čím jsou vyjimecne? Třeba tim tříměsíčním chodem :D ?
Bídr, jak noha ... tedy alespoň stroj , taky nechápu Oravu...
Registrovaný uživatel
S tou bednou si nejsem jistý, mohl by to být druhý bídr a stroj byl předělán do novější bedny... Jinak ta cena 120 000 Kč je nesmysl, i kdyby to byl všechno pravý bídr a zakladatel vlákna nás trošku sonduje s cenou. Pokud ne a někdo mu to nabízí, tak kráááásná nabídka dle mne :D
Registrovaný uživatel
Ja určite nechcem znížiť cenu,ani stroj nie je bidr, akurát ten ozdobný liaty rámik ciferníku je bidr a zvyšok určite nie.Bidr ciferník nie skladaný s dvoch častí,ale je je to jedna časť.A ta cena 120 000 je nezmysel.Keď to zhrniem hodiny iba s bidr rámikom,nie sú biedermeier a na týchto hodinách by mal byť hladký rámik, takže je to skladačka.Ani skriňa nie je biedermeier,ako tu lachtan podotkol.Mňa oslovil ten dlhší chod.A na skrini chýbajú niektoré ozdoby.Chcelo by to viac fotiek a to ako je riešene uchytenie kyvadla fotky samotného stroja odzadu a zboku a aký tvar má kotva.A samotnej skrine odzadu a ešte čočky na kyvadle a aký má tvar výchilník v skrini.A to drevené uchytenie stroja na sánkach sa používa zhruba do roku 1870.A bez toho ozdobneho rámiku by boli u mňa v pohode.
Registrovaný uživatel
Ja určite nechcem znížiť cenu,ani stroj nie je bidr, akurát ten ozdobný liaty rámik ciferníku je bidr a zvyšok určite nie.Bidr ciferník nie skladaný s dvoch častí,ale je je to jedna časť.A ta cena 120 000 je nezmysel.Keď to zhrniem hodiny iba s bidr rámikom,nie sú biedermeier a na týchto hodinách by mal byť hladký rámik, takže je to skladačka.Ani skriňa nie je biedermeier,ako tu lachtan podotkol.Mňa oslovil ten dlhší chod.A na skrini chýbajú niektoré ozdoby.Chcelo by to viac fotiek a to ako je riešene uchytenie kyvadla fotky samotného stroja odzadu a zboku a aký tvar má kotva.A samotnej skrine odzadu a ešte čočky na kyvadle a aký má tvar výchilník v skrini.A to drevené uchytenie stroja na sánkach sa používa zhruba do roku 1870.A bez toho ozdobneho rámiku by boli u mňa v pohode.
Registrovaný uživatel
Nic nesondoju ani nezkousim jen chci vědět co my visí na zdi a zda nabízena cena odpovídá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Omlouvám se za kvalitu fotek jiné momentálně nemám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten celosmaltovaný ciferník mohl prasknout a někdo ho takto mohl vyměnit. Ručičky jsou z ciferníku,který patří k tomu celosmaltovanému cif..tudíž hladký rámeček tam nemá co dělat. A nechat si vyrobit zpět celosmaltovaný ciferník už není problém. Dále se ukazuje, jak jsem říkal,že stroj je vídenský,tudíž výrobce nezjistíš. Podle mě je těch 120 000 taky fake, si z pána někdo dělá prdel. Ale těch 50 by se za to dostat dalo,právě kvůli tomu, že jdou tak dlouho. Na skříni nevím co chybí, tenhle typ vrch nemá a na spodek taky už žádné kuželky nepatří. Takže jediná věc by mohl být ten ciferník, hrubě od oka, věc asi do 1500kč. Souhlasím ale s jednou věcí - chce to vidět naživo. Každopádně,jakákoliv další diskuze mi tu přijde zbytečná. Že jsou to málo vídané hodiny, je jasné už podle chodu. V aukční síni už se vám postarají o to,co je původní nebo, případně to i dokáží dát dohromady a vyrobit k tomu odpovídající popis. A hlavně umí vyšponovat cenu na maximum..
Registrovaný uživatel
nechápem čo debatujete okolo ciferníka.Pozrite si na internete,tam sú aj hodiny dachluhr z rokov 1820-1830 s deleným ciferníkom.Plný ciferník nemusí byť na každých hodinách z obdobia bídru,nezabúdajte že asi ťažko si výrobca hodín všetko/skrinky,ciferníky a pod./robil sám.To by musel mať fabriku s x dielňami na všetky komponenty hodín.Skrinka je v jemnom ale jednoduchom prevedení,určite na nej nič nechýba.Takže sa jedná o hodiny viedenského typu z obdobia 1830-1850.Takéto hodiny sa určite nepredávajú za nízku cenu,môj odhad je okolo 80-100 tisíc.Bežný 7-9 dňový dachluhr sa nepredáva v dnešnej dobe pod 40 tisíc.
Registrovaný uživatel
No já si myslím taky, že to je bídr ... jen ta bedna se mi moc nezdála. A taky se mi tedy nezdálo, že na ní něco chybí i kdyby byla pozdější. Je jasné, že cena originál bídru je velká a i kvůli tomu dlouhochodovému stroji. Ale na rozdíl od tebe si myslím, že to ocení jen movitý sběratel, který na takové hodiny má prostředky ... kolik takových je, aby to fakt bylo za tu cenu prodejné ?Ale tuto cenu to určitě má. Předpokládám, že tazatel k tomu nemá vztah a jde mu o to prodat, takže sběratelská cena je tolik a tolik a reálná prodejní cena je tolik a tolik. Tazatele asi zajímá za kolik to fakt reálně prodá teď a asi se mu nechce čekat třeba pět let na sběratele, který na to má. Pokud mu někdo fakt nabízí takové peníze, tak je solidní a nechce ho oškubat ... já bych to za tu cenu prodal. Ale Nicku určitě víš, že jsou i lepší hodiny co se týče stroje, bedny a leží nejsou prodejné... Pokud bych měl v bance já nevím 10 000 000 Kč, tak tu nabídku klidně přeplatím , jako sběratel ... kolik takových movitých sběratelů je ? Takže stodvacku bych, jako prodejce vzal a ani bych se moc nerozmýšlel... Myslím, ale že jsi to řekl ty ... toto nejsou hodiny někde na net k prodeji .... jedině kamenná aukce renomovaného aukčního domu, to je ta správná klientela na prodej, tam chudáci s patnácti stovkama v kapse nechodí.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 16. 12. 2017, 9:15. »
Registrovaný uživatel
takých zberatelov sa nájde čo na to majú.Asi tri roky tomu sa niečo podobné predávalo na aukre.Len som oči otváral kam sa vyšplhala cena.Asi by si musel na taký kúsok pracovať celý rok a z výplaty neminúť ani halier.Kúpil ich pražák a osobné prevzatie bolo až v Košiciach.Je fakt že poštou sa to posielať nedá.Aj ja mám pocit že majiteľ iba nahodil udičku s cenou,pretože na solídneho a majetného kupca sa čaká trochu dlhšie.Ale ja by som čakal,však trpezlivosť ruže prináša,alebo by som oslovil aukčnú spoločnosť a dohodol sa na určitej vyvolávacej cene.Potencionálni kupci,a hlavne zahraničný,by určite cenu zdvihli na želanú úroveň.Na inzerciu cez internet sa takéto niečo neponúka
Registrovaný uživatel
Nejdem sa s Vami hádať,ale nie je to z tohto obdobia ja si myslím okolo roku 1855-1860 prechodné obdobie.A určite chýba koruna.
Registrovaný uživatel
Oravo já se taky nechci hádat, ale mám podobné s podobnou bednou a jde o období , tak jak říkáš. Proto se mi ta bedna nezdála, jako pravý bídr a říkal jsem si, že je stroj předělán do druhého bídru... jsou to taky ložnicové hodiny, bez bití a nemají ten bídrový rámeček. ALE v žádném případě, tam žádná koruna nikdy nebyla a ani tam nejsou žádné díry na čepy pro korunu. Bídry staré a i druhý typ nebyly s korunami, nebo jsem to ještě nikdy neviděl.Je to úplně jiný sloh bedny než přezdobený historizmus, nebo chceš li slangově(nesprávně) altdojč. Tak se zeptáme zakladatele vlákna, jestli bude tak laskav a podívá se JESTLI JSOU NAHOŘE SVRCHU BEDNY ZNÁMKY TOHO, ŽE BY TAM BYLY KULATÉ DÍRY, NEBO ZBYTKY KLIHU TEDY TOHO, ŽE TAM NĚKDY NĚCO TAKOVÉHO BYLO .... ať to tedy rozsekne ten spor.
Registrovaný uživatel
Dle mého názoru je bedna v naprosto původním stavu a nikdy tam nic nebylo, ale mohu se samozřejmě mýlit a pak se ti omluvím :D Opravím to nebyly s oddělávacími korunami a byl to celistvý korpus bedny.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 16. 12. 2017, 11:09. »
Registrovaný uživatel
Orava: Však se nehádej a uznej, že se mýlíš :D . Koruna tam nikdy nebyla,ani žádné kuželky..na tento typ bedny ne !! Lachtan: Jen pro zajímavost - na takovémto vlnovkovém typu vrchu, jako mají třeba staré houslovky,se kolíky moc nepoužívali. Bylo to uchycené obdélníkovým špalíčkem do jedné díry.
Registrovaný uživatel
A predsa ja tam vidím aj kuzelku,a jednodielne ciferníky neboli smaltované,ale sklenené alabastrové.Ja vidím skriňu už ťažšieho typu nie bidr.Ak bude majiteľ súhlasiť môžem sa spýtať na hodiny na nawwc fórum, alebo na poľskom fóre.Len by to chcelo lepšie fotky s vybraným strojom.A s tou korunou sa môžem mýliť?Ale mne sa zdá taká nekompletná? Určite sú to pekné hodiny, majiteľovi môžem ,len závidieť!
Registrovaný uživatel
ak bola na vrchu vypchatá vrana tak tam nemusia ale môžu byť diery

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Jednozavazove hodiny 3 měsíční chod

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1