Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Jíme a pijeme

Vykupminci.cz
Numisargo

Jíme a pijeme

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ten sběratel vrcholného umění zbožňoval mladý maso,živí :)
Moderátor
Pavel_III napsal
tenzor napsal
Serge Nubret napsal
Jo a ještě mně napadla jedna věc, která má svůj velký význam. Člověk, který nejí maso, se stává mírnějším, trpělivějším a dost se snižuje jeho agresivita, aniž by se do toho musel nějak nutit, prostě to přijde samo. To jsem zaznamenal jak u sebe, tak i u spousty lidí okolo.

Hitler byl vegetarián ;)

A nejspíš proto to byl takové šílenec. Chyběly mu důležité živiny!! 8)

Ona to byla mezi nacistickými špičkami dost velká móda. Himmler, Goebbles, Hess a další byli vegetariáni. Proto mě vždycky rozesměje, když se "argumentuje" tím, že lidé kteří nejí maso, jsou klidnější a méně agresivnější. Samozřejmě, je možné, že když má někdo neléčený vysoký tlak a ten mu klesne, protože přestane jíst tučné maso a přesolovat, tak bude klidnější, ale to je primárně o zdravém životním stylu a ne o mase.
Registrovaný uživatel
Narazil jsem v antikvariátu na zajímavou a užitečnou knížečku:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
tenzor napsal
Pavel_III napsal
A nejspíš proto to byl takové šílenec. Chyběly mu důležité živiny!! 8)

Ona to byla mezi nacistickými špičkami dost velká móda. Himmler, Goebbles, Hess a další byli vegetariáni. Proto mě vždycky rozesměje, když se "argumentuje" tím, že lidé kteří nejí maso, jsou klidnější a méně agresivnější. Samozřejmě, je možné, že když má někdo neléčený vysoký tlak a ten mu klesne, protože přestane jíst tučné maso a přesolovat, tak bude klidnější, ale to je primárně o zdravém životním stylu a ne o mase.

Tak jistě. Už někdy někdo slyšel o šíleném krvelačném Eskymákovi? A ti přitom skoro nic jiného než maso ani nejedí. ;)
Moderátor
Prosím brát s nadhledem :)
http://www.vegetariansareevil.com/aggression.html

(legrace ale je, že tady se aspoň snaží o nějaké vysvětlení, ne jen že "mám ten dojem", "co tak pozoruju na lidech v okolí" apod. :D)

A ještě jedna perlička:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/668048.stm
Registrovaný uživatel
Všichni, kteří jste se ozvali proti tomu, co jsem napsal o konzumaci masa a jeho vlivu na lidskou povahu, popíráte něco, co jste si sami nevyzkoušeli. Jde o nepřenositelnou zkušenost, kterou Vám asi těžko vysvětlím, zvláště pak, když jste předem rozhodnutí proti.
Abyste to mohli sami prožít a poznat, dejte si minimálně 30 denní, ale lépe 60 denní období, kdy nesníte žádné maso a pak poznáte, zda to opravdu funguje nebo ne. Jinak je to jen plácání do větru protože mluvíte o něčem, co jste neprožili na vlastní kůži a tudíž to nemá žádnou váhu. ;)
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Tak jistě. Už někdy někdo slyšel o šíleném krvelačném Eskymákovi? A ti přitom skoro nic jiného než maso ani nejedí. ;)

Nic není černobílé. Když člověk nejí maso, neznamená to, že se z něj stane světec a z masožravců zase šílení agresoři :D
Maso je jen jeden z faktorů, které na člověka působí. Celý svět je plný různých energií, které mají na člověka vliv, některé menší a některé větší.
A jedním z oněch vlivů je i podnebí. Asi každý zná pojem "italská domácnost" a na druhou stranu je zase známo, že seveřané jsou spíše tiché, uzavřené a klidné povahy a tím tuplem Eskymáci.
Jasně že existují i výjimky, ty existují všude, takže pokud někdo chce zase argumentovat Breivikem, tak si poslušte :P

Co se týče Hitlera a jeho lidí, to není dobrý argument proti nejezení masa, neboť ti ho nejedli z úplně jiných důvodů. Velkou roli v jejich snažení hrála magie a snaha o spojení se s "temnou mocí", když to řeknu lidově. A pokud se člověk chce naučit vnímat nehmotné energie a pracovat s nimi, nejezení masa a celkově lehčí strava na to mají podstatný vliv.
To je ale opět nepřenositelná zkušenost, kterou můžete poznat jedině na vlastní kůži...
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Serge Nubret napsal
Celý svět je plný různých energií, které mají na člověka vliv,...

Já se musím kajícně přiznat že na mně mají negativní vliv Tvoje příspěvky a to nejen v tomto tématu :roll: ;)
Moderátor
Jednou jsem byl bez masa asi deset dni. Zadne zmeny (krome toho, ze jsem pak mel hodne velkou chut na maso) jsem nepozoroval. Ale jak pises, musel o by to byt aspon 30 dni (a pokud by to nefungovalo, pak aspon 60 dni ;) ).
Podivej, ja nejsem proti novym vecem a v pripade nutnosti se klidne prizpusobim. Ale pokud mam uz po par dnech zoufalou chut na maso, tak je to signal, ze telu neco chybi a v takovem pripade by to bylo proste jen ucelove tyrani se.
Jinak to, jak se citi clovek a to, jaka je realita, byvaji take dve rozdilne veci. Napriklad je az prilis mnoho vitarianu (vegani, co ji jenom ovoce a zeleninu a to jen tehdy, kdyz tim nijak neublizi rostline) kteri se citili naprosto skvele den predtim, nez je odvezli na JIPku v dusledku selhani organu, ostatne u anorexie je to podobne, at nechodime daleko.
Takze pocity jsou hezke, ale pokud se nedaji lekarsky nijak dolozit, tak jsou reci o tom, ze jsou vegetariani klidnejsi nebo chytrejsi opravdu jen na urovni dogma typu 'Buh stvoril svet za sedm dni' a ty pocity tedy, abych pouzil tva slova, nemaji zadnou vahu :)
P.S.: ja se taky citim dobre, prestoze 6 dni v tydnu jim maso ;)
Registrovaný uživatel
Cetl jsem kdysi davno clanek o studii vrazd a bylo v nem, ze kdyz zprumerujete vrazdy na 1000 obyvatel, tak zjistite, ze se skoro nikde tohle cislo nemeni. Nezavisi to na jidle, na genetice, na nicem. Porovnavali tusim i cisla z Bronxu z USA (nebo nekde, kde je je prumerne alespon jedna vrazda denne) versus mirumilovne komunity v pralesich amazonie ci krovaky v Australii. Tam vrazdu znali vetsinou jen z vypraveni "matka me matky si pamatovala, ze jeji soused v zachvatu silenstvi zabil svou tetu". Jsou komunity o max par desitkach obyvatel. Kdyz to zprumerovali, tak jim vyslo plusminus stejne cislo.

Kdyz uz odbocujeme od tematu - pripomelo mi to, jak nekde v oceanii jsou kmeny, ktere kdyz maji konflikt, tak se domluvi, na dane misto a v dany cas nabehnou bojovnici, navzajem se chvilku mydli. Po boji vitezny kmen nahradi mrtve na strane druheho kmene dobytkem a jidlem, aby nahradil porazenemu kmenu nedostatek muzu.

A zpet k tematu - pamatuji si dokument o vegetarianstvi a byl tam chlapek, ktery rikal, jak se diky vegetarianstvi nebo veganstvi (nejake uprave jidla a meditacim) sklidnil. A jak je to skvele, ze kdysi byval vybusny, dneska je naprosto klidny. Na prvni pohled vypadal dost depresivne. Ukazovali tam grafy emoci, ze normalni clovek to ma jak sinusovku, oni to maji jako rovnou caru v prumeru. Ja nevim, ale zit zivot aby se clovek ani poradne nezasmal je proste divne.
Moderátor
turtle: tak to chce pivo a poradny kus sunky nebo slaniny ;)
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
A zpet k tematu - pamatuji si dokument o vegetarianstvi a byl tam chlapek, ktery rikal, jak se diky vegetarianstvi nebo veganstvi (nejake uprave jidla a meditacim) sklidnil. A jak je to skvele, ze kdysi byval vybusny, dneska je naprosto klidny. Na prvni pohled vypadal dost depresivne. Ukazovali tam grafy emoci, ze normalni clovek to ma jak sinusovku, oni to maji jako rovnou caru v prumeru. Ja nevim, ale zit zivot aby se clovek ani poradne nezasmal je proste divne.

Tohle je jeden z efektů duchovního růstu - celkové zklidnění. A je pravda, že při pohledu zvenčí ten člověk může vypadat dépresivně, protože je takový až moc klidný, nepropadá záchvatům smíchu, nekřičí, málo mluví, není emotivní, je jakoby pořád stejný.
Kdo ale tenhle stav zažil na vlastní kůži, byť jen přechodně, ví, že to nic nepříjemného nebo depresivního není, ba naopak.
To už je ale zase nepřenositelná zkušenost ;)
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Moderátor
tenzor napsal
Jednou jsem byl bez masa asi deset dni. Zadne zmeny (krome toho, ze jsem pak mel hodne velkou chut na maso) jsem nepozoroval. Ale jak pises, musel o by to byt aspon 30 dni (a pokud by to nefungovalo, pak aspon 60 dni ;) ).
Podivej, ja nejsem proti novym vecem a v pripade nutnosti se klidne prizpusobim. Ale pokud mam uz po par dnech zoufalou chut na maso, tak je to signal, ze telu neco chybi a v takovem pripade by to bylo proste jen ucelove tyrani se.
Jinak to, jak se citi clovek a to, jaka je realita, byvaji take dve rozdilne veci. Napriklad je az prilis mnoho vitarianu (vegani, co ji jenom ovoce a zeleninu a to jen tehdy, kdyz tim nijak neublizi rostline) kteri se citili naprosto skvele den predtim, nez je odvezli na JIPku v dusledku selhani organu, ostatne u anorexie je to podobne, at nechodime daleko.
Takze pocity jsou hezke, ale pokud se nedaji lekarsky nijak dolozit, tak jsou reci o tom, ze jsou vegetariani klidnejsi nebo chytrejsi opravdu jen na urovni dogma typu 'Buh stvoril svet za sedm dni' a ty pocity tedy, abych pouzil tva slova, nemaji zadnou vahu :)
P.S.: ja se taky citim dobre, prestoze 6 dni v tydnu jim maso ;)


Tuhle se diskutovalo na iblogu.dnes.cz s nějakou dámou, která byla, jak sama říkala, vegetariánka a z 90% veganka. Velmi vehementně obhajovala tento způsob potravy, a to nejen u člověka, ale i u domácích psů a koček!!! Pak jsem se kouknul na její foto a paní vypadala jakoby jí zrovna vyndali z rakve...
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Jednou jsem byl bez masa asi deset dni. Zadne zmeny (krome toho, ze jsem pak mel hodne velkou chut na maso) jsem nepozoroval. Ale jak pises, musel o by to byt aspon 30 dni (a pokud by to nefungovalo, pak aspon 60 dni ;) ).
Podivej, ja nejsem proti novym vecem a v pripade nutnosti se klidne prizpusobim. Ale pokud mam uz po par dnech zoufalou chut na maso, tak je to signal, ze telu neco chybi a v takovem pripade by to bylo proste jen ucelove tyrani se.

Já taky maso jím a taky na něj mám chuť, někdy i dost silnou. Ale obvykle v létě v červenci nebo srpnu se mi chuť na maso zcela vytrácí. Pak ho třeba i několik týdnů nejím. Takže pokud bys to chtěl vyzkoušet, tak letní vedra, která nám zrovna teď chybí, jsou tou nejlepší volbou.

tenzor napsal
Jinak to, jak se citi clovek a to, jaka je realita, byvaji take dve rozdilne veci.
Takze pocity jsou hezke, ale pokud se nedaji lekarsky nijak dolozit...


Pokud jsi četl pozorně, tak víš, že jsem nikde nepsal, že mám jen pocit, že jsem bez masa klidnější. Já takový pocit nemám, já vím že jsem bez něj klidnější. Takže není to o pocitech, ale o pozorování sebe sama a na základě toho si vyvodím poznání, jak to na mně účinkuje nebo neúčinkuje.
Asi každý má něco, co ho vytáčí, co ho dokáže přivézt k vzteku. No a když delší dobu nejím maso, tak tyhle stimuly na mně účinkují úplně jinak, něž když maso jím. A nemusím se do těch odlišných reakcí nijak nutit, prostě se změní samy jen na základě stravy.
Jinými slovy, to co mně v době, kdy jím maso, nasírá, mně v době, kdy ho nejím, nechává klidným. Takže u mně to skutečně není o pocitech ale o úplně odlišných reakcích na totožné stimuly. A k tomu lékařské potvrzení nepotřebuju, abych tohle o sobě věděl :P

Ale nechci nikomu nic vnucovat ani stavět dogmata, každý ať jde svou cestou...
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Zřejmě jsem ale udělal chybu, že jsem se vůbec pokoušel vysvětlit, jaké to je, když člověk delší dobu nejí maso, protože plnohodnotně se to vysvětlit opravdu nedá, plnohodnotně to může člověk pochopit jen tehdy, když to prožije na vlastní kůži.
Člověk si může přečíst tisíce studií a vědeckých zpráv o tom, jak něco funguje a stejně bude mít jen jakousi "umělou" a zkreslenou a většinou chybnou představu.
Anebo si to může zažít sám na sobě a teprve pak bude vědět. Ale stejně to jiným lidem nevysvětlí, protože tyhle zkušenosti jsou nepřenositelné.
A proto již nebudu nic obhajovat a zakončím slovy: Neprožiješ = nepoznáš.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Odmítání je klíčový krok k ukončení násilí páchaném na zvířatech.Snaha o zdokonalování lidstva násilnou cestou, končí ve vyhlazovacích táborech...
Registrovaný uživatel
Veganem jsem byl dobře půl roku. Důvodem bylo, že pro maso je nutno zkrmit 90% vypěstovaného obilí (údaj cca 15 let starý, z doby mého vega života). Je fakt, že jsem zhubl, ale postupně jsem ztrácel sílu na sport, tak jsem zase začal jíst maso. Je pravda, že jsem maso nikdy nevyhledával a vystačím si s rybami
a kuřaty. Jedl jsem dle jednoho Holanďana, který upravil vega recepty s ohledem na ztrátu živin z masa. Ta kniha byla napsaná ještě dávno před tím, než
se zdravá výživa a bio strava stala módou. Mám rád sladké a zeleninová jídla vč. brokolice. Chutná mi celozrné pečivo, ale to se pomalu vytrácí a nahrazuje vícezrným a rozpečeným. Já bych spíše potřeboval sníst menší objem jídla
a dodržovat 3 - 4x týdně sportování, abych se zbavil 9 kg nadváhy.
Moderátor
Serge Nubret napsal
Pokud jsi četl pozorně, tak víš, že jsem nikde nepsal, že mám jen pocit, že jsem bez masa klidnější. Já takový pocit nemám, já vím že jsem bez něj klidnější. Takže není to o pocitech, ale o pozorování sebe sama a na základě toho si vyvodím poznání, jak to na mně účinkuje nebo neúčinkuje.

Ano, nektere anorekticky taky vi, ze se svymi 35 kg vypadaji dobre. Akorat realita trochu nesouhlasi. Asi se opravdu nechapeme, takze radsi koncim debatu :)
Registrovaný uživatel
Serge Nubret napsal
Ale stejně to jiným lidem nevysvětlí, protože tyhle zkušenosti jsou nepřenositelné.
A proto již nebudu nic obhajovat a zakončím slovy: Neprožiješ = nepoznáš.


Presne to by mohl napsat clovek, ktery ji jenom maso a nic jineho. Nebo clovek, ktery byl vegetarian a zacal jist maso.

Myslim, ze kazdy si zvoli svou cestu, jak chce. Psat, ze to delame kvuli tomu, aby se nezabijela zvirata chapu. Ale denne zabijeme miliony zivych tvoru jen ze si vycistime zuby. A pokud se nezda bakterie dost vyspela, tak moucha, co zustane po narazu na skle pri jizde autem, ta uz ma velmi vyspely nervovy system a jiste ji to boli.

A k tem zviratum - naprosta vetsina zvirat, co nas zivi, vdeci za zivot prave tomu, ze je nakonec snime. Kdybychom je nejedli, tak by byly vlastne jen na obtiz. A ona ta slepice ve vybehu na zahrade ma sice kratky, ale vlastne velmi hezky zivot - alespon oproti tvorum v divoke prirode.

U rostlin je spousta studii na to, ze se chovaji dost podobne jako zvirata - "krvaci", brani se proti skudcum atd., z cehoz se usuzuje, ze svym zpusobem taky citi bolest, i kdyz je to samozrejme neco uplne jineho, nez bolest u savcu (a ja doufam, ze to rostliny opravdu neboli, kdyz sekam travnik :)
Mimochodem je dokazano, ze rostliny spolu docela dost komunikuji. Chemicky a vetsinou je to o skudcich, ale je to docela zajimave, doporucuji si o tom neco precist.
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 26. 8. 2014, 12:22. »
Registrovaný uživatel
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Jíme a pijeme

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1