Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Josef II. (*13.3.1741 +20.2.1790)

Vykupminci.cz
Numisargo

Josef II. (*13.3.1741 +20.2.1790)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
... ARCHIDUX AUSTRIAE LOTHARINGIAE & MAGNUS HETRURIAE DUX
VIRTUTE ET EXEMPLO = ctnosti a prikladem
F = mincovna Hall v Tyrolsku
- dle katalogu Moser - Tursky:
mincmistr: Hubert Josef von Clotz (1774-1786)
vardajn: Johann Josef Stocker (cca 1765-1791)
rytec: Bonifac Christian Salvator Toda (1761-1787)
Registrovaný uživatel
Díky moc za vyčerpávající informace ;-)
Registrovaný uživatel
Musim uvest drobnou opravu. Prehledl jsem jeste druheho rytce v Hallu v uvedene dobe kterym byl Anton Valentin Graß (1753-96). Jak je uvedeno v Moser - Tursky, tak prave on zhotovil portretni puncy m.j. pro dvacetniky Josefa II. z obdobi spoluvlady s M.T.
Registrovaný uživatel
po nějaké době se mi dostal do ruky docela parádní dvacetník Josefa II., tak jej dávám na kouknutí :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krasnej kousek. Ac je na me tohle uz moc moderni. Takovej kousek bych si nechal
Registrovaný uživatel
Zdravim. Měl bych dotaz na odborníky přes mince Josefa ii. . Za jeho vlády se platilo také zlatníkama, ale nemohu najít ani jeden odkaz na nějaký zlatník . Jen tolary a křížové tolary. Byly v oběhu docela dlouho, tak jakto, že nejsou nikde k vidění? díky
Registrovaný uživatel
1/2 tolar konvencni meny = zlatnik
Registrovaný uživatel
none-m napsal
Zdravim. Měl bych dotaz na odborníky přes mince Josefa ii. . Za jeho vlády se platilo také zlatníkama, ale nemohu najít ani jeden odkaz na nějaký zlatník . Jen tolary a křížové tolary. Byly v oběhu docela dlouho, tak jakto, že nejsou nikde k vidění? díky


Podívejte se do zahraničních aukcí, tam jistě najdete pár odkazů na tyto 1/2 tolary.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Podívejte se do zahraničních aukcí, tam jistě najdete pár odkazů na tyto 1/2 tolary.


Zde máte odkaz na portrétní 1/2 tolar.

https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2198&category=44515&lot=1872264

Jinak např. výskyt uherských 1/2 tolarů je poměrně běžný.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Díky,takže to,co bylo označováno jako zlatka v době Josefa ii, ayl tedy vždy půltolar?
Registrovaný uživatel
none-m napsal
Díky,takže to,co bylo označováno jako zlatka v době Josefa ii, ayl tedy vždy půltolar?


V konvenční měně se oficiálně jednalo o 1/2 tolary.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Díky moc za objasnění. Vrtalo mi to hlavou, protože třeba v F. L. Věkovi mluvili o zlatkách a o zlatých, stejně tak jsem nedavno četl článek, že Josef ii. vydal zákaz kouření na veřejných prostranstvích a pokuta byla 3 zlatky. Tak mi bylo divné, proč nemluví o tolarech a zajímalo mě, co to tedy bylo za mince.
Registrovaný uživatel
Ono asi nemá cenu řešit terminologii, podstatný je výsledek, kdy 1/2 tolar a zlatník je totožný nominál, běžněji se uváděl termín zlatník a to i v oficiálních dokladech. Např. v § 23 císařského patentu z 20. února 1811.
Když se v roce 1805 uvažovalo o zavedení 1/2 zlatníku, toto označení nominálu nesl i vyražený odražek polotovaru rubní strany.
Atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 18. 7. 2018, 11:45. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Když se v roce 1805 uvažovalo o zavedení 1/2 zlatníku, toto označení nominálu nesl i vyražený odražek polotovaru rubní strany.


Zde je odkaz.

https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2080&category=42167&lot=1787899
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ahojte pani ohladom minci Jozefa nie som uplne doma, vedeli by ste mi trochu pomoct s ocenenim. Ja na tyhto modernych minciach neviem spravne ohodnotit stav.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Skusim sa spytat inak. Moj odhad je cca 50€- 60€
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Identifikácia medaila Jozef II Tolerančný patent
Poprosil by som o pomoc pri identifikácii tejto medaily, Jozef II Tolerančný patent 1792. Aký materiál to môže byť? Podľa vzhľadu by som povedal, že Ag, pri priemere 44 mm však váži len 26 g. Našiel som nejaké Sn verzie s identickým priemerom, tie majú však hmotnosť vyššiu, cca 29 g, čiže Ag by mala mať teoreticky cez 40 g.
Ďakujem za akékoľvek postrehy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ne je Ag a je tenci nez ta Sn .Byla by k mani ? Vymena , prodej?
Registrovaný uživatel
O tuto oblast jsem se také kdysi zajímal, ale v dnešní době již nikoli, proto by mě zajímal názor současných sběratelů na tuto velmi zajímavou minci. Předně by mě zajímal názor na výskyt tohoto ročníku, vzácnost a cenu tohoto konkrétního kusu.

Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To tato velmi zajímavá měděná mince opravdu nikomu nic neříká?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Asi takhle.

Pro většinu lidí je to bezcené měděné kolečko. Pro většinu numismatiků je to výborně zachovalá mince, která pravděpodobně nikdy neprošla oběhem.

Aby ji někdo označil za zajímavou, tak musí znát patřičné (detailní) informace.

Odhaduju, že průnik příslušných skupin (numismatici v ČR, numismatici čtoucí to vlákno a česky, munismatici mající patřičné informace) je v tuto chvíli: 1.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Aby ji někdo označil za zajímavou, tak musí znát patřičné (detailní) informace.

Odhaduju, že průnik příslušných skupin (numismatici v ČR, numismatici čtoucí to vlákno a česky, munismatici mající patřičné informace) je v tuto chvíli: 1.


Popsala jste to zcela výstižně. Bohužel, pravda je taková.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
O tuto oblast jsem se také kdysi zajímal, ale v dnešní době již nikoli, proto by mě zajímal názor současných sběratelů na tuto velmi zajímavou minci. Předně by mě zajímal názor na výskyt tohoto ročníku, vzácnost a cenu tohoto konkrétního kusu.

Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Zdravím, tyto mince sbírám spíše okrajově, ale 1/4 krejcar se vyskytuje celkem často - samozřejmě, že mnohem více v internetových aukcích typu Aukro nebo eBay, ale i v sálových se průměrně 3 kousky ročně vyskytnou (bráno za posledních 20 let - ale s rezervou, nemám zpracováno ani zdaleka vše, takže počet může být vyšší). Cenově čtvrtkrejcar z vašeho příspěvku za těch 150 EUR asi v normě. Stavově je portrét o něco horší - pro porovnání v příloze obrázek téhož ročníku od Raucha (2005 tuším).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
arc napsal
Zdravím, tyto mince sbírám spíše okrajově, ale 1/4 krejcar se vyskytuje celkem často - samozřejmě, že mnohem více v internetových aukcích typu Aukro nebo eBay, ale i v sálových se průměrně 3 kousky ročně vyskytnou (bráno za posledních 20 let - ale s rezervou, nemám zpracováno ani zdaleka vše, takže počet může být vyšší). Cenově čtvrtkrejcar z vašeho příspěvku za těch 150 EUR asi v normě. Stavově je portrét o něco horší - pro porovnání v příloze obrázek téhož ročníku od Raucha (2005 tuším).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Děkuji za reakci.

Měděné 1/4 krejcary Josefa II. z období spoluvlády byly raženy pouze ve dvou ročnících-jeden ve vídeňské a druhý ve smolnické mincovně.

Tuto problematiku jsem rozebíral s jedním sběratelem měděných mincí a v jeho záznamech hezky zachovaných mincí lze nalézt pouze odkaz na položku z aukce Raucha z roku 2005, kterou zmiňujete. Je pravdou, že nesleduje např. Aukro z důvodu neserioznosti prodejců, ale podle jeho názoru se jedná v případě 1/4 krejcaru 1777 S o vzácný ročník, což je patrno z dosažené aukční ceny již z dávného cenového "středověku." Mince tohoto ročníku lze občas zaregistrovat, ale převážně se jedná nesběratelské kusy.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Pikej - je to stříbro - cínová by měla měděný svorník

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Josef II. (*13.3.1741 +20.2.1790)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1