Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » KAMARAT

Vykupminci.cz
Numisargo

KAMARAT

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
JE TU NEAKY NORMALNI ZBERATEL MINCI,CO BI POKECAL O MINCACH,A MOZNO NECO AJ VYMENIL???
Moderátor
Milý mladý priateľ. Dlhšie čítam Tvoje príspevky. Všimol som si že mi tykáš, preto tykám aj ja Tebe. To je v poriadku. V niektorom z predchádzajúcich príspevkov si spomínal, že ste niečo preberali na dejepise, z toho usudzujem, že si mladý človek. To je možno jediný dôvod tvojej príšernej spisovnej slovenčiny. Neurážaj sa hneď.
A čo sa týka Tvojho dotazu; je tu veľa normálnych zberateľov, aj profesionálov aj amatérov - nadšencov. Veľa ľudí tu možno aj chce niečo vymeniť, skús niečo ponúknuť. A čo sa týka toho "pokecania"; myslím, že to sa tu naozaj už dosť dlho praktizuje.
Neber tento môj príspevok v zlom, s pozdravom Archypov.
Registrovaný uživatel
P.S.: skús nepoužívať ten CapsLock
Registrovaný uživatel
no ja mam 14 rokov,a som tu druhy den,a este neviem ako to tu chodi,vies o niekom kto ma ten 5 haliernik 1924?samozrejme original,ne ze by som ho chcel kupit,len zo zvedavosti.a za kolko ho naposledy vydrazili?
Registrovaný uživatel
perfekné... a ešte tú diakritiku a bude to úplne super... mimochodom, myslím, že väčšina tých mincí je "ďaleko za hranicami"
Moderátor
To vysvetľuje mnohé. Vitaj medzi nami! Na ten 5 haliernik zabudni, ja sa o neho vôbec nezaujímam, ja sa vŕtam v stredoveku. Jeho cena podľa mňa dávno prekročila stotisícovú hranicu (možno som povedal aj málo), načo by ti bola táto minca? Táto minca patrí medzi tie, s ktorými sa bežný zberateľ dostane do styku mimoriadne zriedka, možno ani raz za život. Nehľaď v prvom rade na cenu mince, skús tú mincu najskôr pochopiť, jej históriu a krásu. Nie vždy (vlastne skoro nikdy) platí, že veľmi vzácna minca, je aj veľmi pekná. O tom päťhalierniku to platí do bodky. Nech sa ti v zbieraní darí a radím ti, začni s trochu lacnejšími razbami.
Registrovaný uživatel
to ja len pre zaujamvost..ale nevies ako sa da rozlisit ta 5 koruna 1952??,lebo nemozem na to nemysliet..:)),stale nad tym rozmyslam,a nevim..ake mas ty take drahsie rocniky a varianty?
Registrovaný uživatel
preco je najvzacnejsia,ked tie dukaty kedisy vyhrazili za 601000 kc..aspom v katalogu to je..preco jeakurat ten 5 haliernik ten najvzacnejsi??ved je tam dost minci,co maju vacsiu cenu..
Registrovaný uživatel
myslim ten 5 dukat 1938..bol vydrazeny za 601 tisic ceskych..
Registrovaný uživatel
ako dlho to zbieras?kolko mas rokov?ako sa volas?kde byvas?ja mam 14 rokov,zbieram to 4 roky,a volam sa Jaro,byvam v trnave(10 km od trnavy)
Registrovaný uživatel
prezri si portál www.aukro.cz - aj tu nájdeš archypova...
je tam pekný výber mincí a iného zberateľského harampádia...
Registrovaný uživatel
VIEM..TO POZNAM..AJ KAMARAT TAM PREDAVA MINCE.
Moderátor
Na to že sme spolu ešte neboli na rande toho chceš odo mňa trochu moc :-) V podstate bývam blízko pri tebe a s prestávkami "TO" zbieram 20 rokov, ale aktívne asi 6 rokov.
Registrovaný uživatel
Jen pro zajímavost - 5 halíř 1924 se naposledy prodal v Praze, 9.12. 2006 a docílená cena byla i s dražební přirážkou 253 000 Kč.
Jinak ale taky hledám někoho, kdo sbírá středověk a Habsburky - rád bych vyměnil nějaké uherské ražby za české - máte-li tedy něco takového, určitě se ozvěte.
Moderátor
Ja sa sústreďujem na pražské groše a ich diely. Bohužiaľ na výmenu nemám nič, všetky prebytky som predal na Aukre. Mám aj niečo z Habsburgovcov, najmä Leopolda I., ale zostal mi už len kvalitný základ zbierky, ktorý z ruky nedám. Ak na niečo natrafím, dám vedieť. Apropo, niečo mám, nejaký pekný (naozaj pekný) 6 grajciar Františka II. zo smolníckej mincovne, ten by som mohol pustiť.
Moderátor
Ak máte záujem, dajte mail, pošlem foto.
Registrovaný uživatel
Archypov: mám otázku, ako posielaš do česka tie mince? vyrežeš to kartónu koliesko a doň vložíš mincu a potom to do obálky? mám doma cca 3kg mincí a niečo by som sa pokúsil predať... mimochodom ja som na aukre "cytolog" ;)
Registrovaný uživatel
To Archypov: Já sháním pražský groš Václava IV. ve stavu, kdy by byla čitelná většina rozdělovacích znamének a nebyl příliš okrájený (snad takový někde je), takže pokud by vám nějaký přebýval, rád za něj slušně zaplatím. Jinak sbírám Habsburky a rodovky - hlavně větší nominály.
No a na výměnu bych měl poměrně slušný groš Karla IV. - takže pokud by byl zájem, pošlu fotku.
Moderátor
matko007: Keď predávam staršie mince ktoré si potrpia na patinu, tak ich dávam do fólie, ktorú prilepím na kartón a pošlem normálne v obálke. Čudoval by si sa ako niektorí ľudia posielajú mince, normálne vyzváňajú v obálke :-) Ak ide o viac mincí u ktorých sa nemusím trápiť s patinou, tak ich jednoducho poukladám na kartón a poprelepujem lepiacou páskou. To ak ide o nové mince, kde sa o nejakú patinu nemusím starať. Pri viac minciach samozrejme používam bublinkovú obálku, v každom prípade príde to adresátovi, nech mu to pošleš akokoľvek. Nerob si s tým žiadne starosti. Nemáš niečo zaujímavé aj pre mňa? Alebo sa jedná o bežný šrot ktorý sa povaľuje v šuplíkoch? Keby si mal niečo zaujímavé daj vedieť. Svoju adresu pridám na koniec, zatiaľ sa maj.
Vassilij: Zohnať kvalitný pražský groš Václava II. je fakt problém. Mám pár veľmi dobre zachovaných kúskov, ale laik (tým nemyslím Vás) by si povedal, že sú to pivové vrchnáky z koľajníc :-) Dajte mail a pošlem Vám obrázky. Asi pred týždňom bežala jedna aukcia na Aukre, kde istý pán ponúkal naozaj slušný groš Václava IV. za 700,-Kč. Zaujímavá suma, ale práve som dražil niečo iné myslím že Václava II. Pošlite m obrázok toho Karola. Pre oboch tu je môj mail, a majte sa chlapi.
Archypov@zoznam.sk
Registrovaný uživatel
Numizmatiko04: Dávej si také pozor v aukru na některé experty, co mince leští sidolem a ještě to prodávají jako ražební lesk (RL). Dá se to poznat u číslic a písmen, protože se k nim s hadříkem nedostanou a ta část zůstane nevyleštěná. Mince se sice blyští jako psí kulky ale je to k ničemu. Akorát vytáhnou z důveřivců peníze. Mince má svůj čas a patina k tomu patří. Je ale fakt, že někdy je nutné minci vyčistit. Já jsem dostal 5 Kč 1928 s asfaltovou skvrnou na obou stranách. Když jsem se ji snažil vyčistit, tak se pod asfaltem objevil acetonový lak. Trvalo mi tři dny, než jsem to dostal dolu a pak se mi tam objevily skvrny. To jak asfal s lakem chránily minci před atmosférou. Byl jsem nuce hodit minci do ultrazvukové čističky a nechat ji vyčistit. Teď je lesklá právě jako ty psí kulky a nemám z ní takovou radost jako z ostatních. Budu si muset počkat až ten smrad tady na severu ji trošičku ztlumí. Jinak sbírání mincí je úžasná zábava a to, že ve své sbírce nemáš to nejcenější nějak nevadí. Důležité je, aby ostatní, lacinější mince byly co nejkvalitnější. Čím více ucelená sbírka, tím více hodnocená.
Registrovaný uživatel
no to poznam s tim sidolom,ale ja na aukre nic nekupujem..sice su tam niekere mince zaujmave,ja si radsej kupim na burze..,a ten asfalt si neskusal nahodou z benzinom??moj oco presiel z autom po asfalte,a mal cele auto zaprskane,a dal to dole z benzinom...ale take mince co maju 200 a viac rokov,a su z medi,sa mi viac pacia s tu patinu..tie krajciare a tak..mam 6 krajciar,a ma az taku ciernu patinu..
Moderátor
V prosinci byl na aukci prodan 2dukat 1937 za 1 200 000 Kc, je to zatim nejvyssi cena zaplacena za cs. minci.
Registrovaný uživatel
numizmat:a preco nieje tato minca najcennejsia??preco je ten 5 haliernik najcennejsi?ved ich rozdiel ceny jje 1000000..
Moderátor
Archypov: ta izolepa na mince neni idealni, nekdy zustane lep na mincich a pak lepi, takze je musite cistit.
Osobne balim mince do papiru, aby se navzajem nedotykaly, posilam jich pravda vetsinou vic najednou.
Z aukci mi ale prijde treba konvolut nekolika minci v jednom sacku, a pokud jsou to starsi stribrne mince ve stavu 0/0, neni to uplne to prave.
NUMIZMATIK04: Nejcennejsi obezna mince je 5h 1924, nejcennejsi cs. mince bude tento 2dukat 37 nebo
5dukat 1937, ktere jsou jenom 4 ks. Kdyby se objevil v aukci, proda se asi za vyssi cenu nez 2dukat 37, kterych je 8 ks (anebo taky ne).
Moderátor
Páskou lepím iba úplne bežné mince typu CCCP-kopejky, forinty e.t.c. , t.j. mince ktoré sú naozaj lacné aj ako konvolut. Pri čo len trochu drahších minciach postupujem tak, že každá minca je zabalená zvlášť v igelitovom púzdre. Neviem si predstaviť, že by som sa staral o každú mincu zvlášť ak som predal napr. 70 mincí v cene 20,-Kč.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pokec o mincích » KAMARAT

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1