Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Kámen do akvária

Vykupminci.cz
Numisargo

Kámen do akvária

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nevim, zda jsem zde spravne, ale zkusim to. Rad bych v tuzemsku v priprode nasel zajimave kameny vhodne do akvaria jako dekoraci. Klasicke pozadavky na takove kameny jsou krome vhodne velikosti aby neovlivnovaly chemismus vody, zadne tezke kovy, idealne tmava barva ( sede, cerne), vhodna velikost a radeji zaoblene tvary ( ne ostre jako lomovy kamen, ale zase ne oblazky. Zajimavy povrch a tvar je vitan). Jasne je, ze zaobleni vznika vetsinou erozi, ale v nasich vodach jsem nic podobneho zatim nevidel.. V akvariatikach se prodavaji ruzne kameny za silene penize, zrejme z Asie. Nejoblibenejsi je kamen, kteremu se rika seiryu ( na fotce). Nemel by nekdo tip, zda treba nejake trochu podobne nebo jinak zajimave kameny lze nekde v CR najit a kde? Dekuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Začal by som hľadať vápencové geody , nenapísal ste kde žijete , lokalitu je ťažšie odporučiť...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
to záleží aj od toho aké ryby chcete chovať.Aby nemenilo chemizmus vody.Vápenec vodu mení,bude tvrdšia a vhodná na chov afrických cichlíd
Registrovaný uživatel
Proto jsem psal, ze by to nemelo ovlivnovat chemismus vody. Proto vapenec neni vhodny. Cilem je stale mekka voda v akvariu
Registrovaný uživatel
Jen na doplneni. Dle informaci na webu jsou uvedene kameny Seiryu pravdepodobne z Ciny, mely by byt vyvreleho puvodu, ale mohou obsahovat drobne vapencove inkluze, cili mirne chemismus vody ovlivnuji. Vubec to ale neznamena, ze hledam presnou kopii. Jde hlavne o zajimavy tvar, neostre hrany, tmavou barvu. Jsem ze Strednich Cech, ale s rozumnou mobilitou, neni problem i treba Stredohori, Podkrkonosi a Vysocina
Registrovaný uživatel
ja som pri chove terčovcov a skalárov mal v akváriu len drevo a rastliny aby voda nemenila tvrdosť.Štrk na dno sa dá kúpiť v akvaristike a PH vody dokážu optimalizovať určité rastliny. Všetko záleží od toho aké ryby chcete chovať.Ak budú rybky vysoké a ploché,skaly by mali buť nižšie a v akváriu dostatočne veľký počet rastlín aby si každá ryba mohla vytvoriť teritórium pre prípad úkrytu a pod.Takže je zbytočné nám riešiť skaly pokiaľ neviete aké rybky idete chovať
Registrovaný uživatel
Bral jsem to tak, ze toto neni akvaristicke diskuzni forum, tak jsem popsal co hledam. Je zbytecne zde jit do detailu. Ja vim presne jake ryby chci chovat a jakou dekoraci bych chtel i z hlediska napodobeni jejich biotopu. Doplnoval jsem i, ze by nemel kamen zvysovat tvrdost vody.
Dekuji pripadne za jakykoli tip na vhodny kamen vyskytujici se nekde dostupne v CR.
Registrovaný uživatel
Vhodné a veľmi dekoratívne sú niektoré bridlice. Dnes sú hitom v akváriách aj dekorácie z polyuretánovej peny a umelého kameňa so špeciálnou povrchovou úpravou. Mám tiež spoločenské akvárium. Stačia mi rastlinky, koreň a miesto kameňov mám dekoráciu z ľahkej keramiky. Za tie roky mi plní takú istú službu ako dekorácia z ťažkých kameňov. To človek ocení pri čistení alebo manipulácii s akváriom, keď sa maľuje barák. V každom prípade by som skôr odporučil akvaristické fóra. Určite sa tam nájde viac odborníkov ako tu. Teda čo sa týka vnútorného zariadenia a vhodného materiálu.
Registrovaný uživatel
Dekuji, ale akvaristicka fora se spis zabyvaji kde se da ktery kamen koupit. Co se tyka nalezist nerostu a hornin jsem prave doufal spise zde.
Bridlice samozrejme znam a mnohe jsem uz v minulosti v akvariich mel. Klasicka bridlice se snadno lame a proto miva pomerne ostre hrany i kdyz je plocha. Krasne bridlice, kde vrstvy byly zajimave zprohybane se kdysi nachazely v rece Becve, primo ve Valasskem Mezirici
Registrovaný uživatel
A tohle by se nehodilo? ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na tejto stránke sú samozrejme zberatelia minerálov a šutrov z každého druhu. Len sa asi nikto nevenuje akvaristickej problematike. Toto fórum je plné nádherných exemplárov. Nikto však neskúšal vyzdobiť akvárium achátmi, vltavínmi, skamenelým drevom a podobne. I keď konkrétne tieto kusy by chémiu vody nejako neznehodnotili. Waaw, podľa mňa sa nájde aj diskusné akva-fórum kde sa taká problematika rieši. Akvaristov je určite viacej ako zberateľov minerálov. Ja som mal pred 25 rokmi tiež túto dilemu, keď som si kúpil prvé akvárko. Vyskladal som ho pieskovcom rôzneho tvaru. Po roku-dvoch som prišiel na to aké je to nepraktické. A časom som dal prednosť dekoratívnej a ľahkej keramike. Niektoré kusy sú časom na nerozoznanie od prírodného kameňa ak pomaly obrastú riasami. Každý však máme iné predstavy o fungovaní našich koníčkov, takže rešpektujem rozhodnutie každého zanietenca ako si vyzdobí svoju nádrž. Rozhodne je to ušľachtilá záľuba.
Registrovaný uživatel
To Mariluc. Dekuji. Obe fotky vypadaji moc zajimave a slibne. Trochu se jen bojim, zda tam budou i mensi kameny s ohlazenymi hranami. Na tak velke skaly nemam dost velkou nadrz.Zejmena ta bruha vrstevnata hornina vypada, ze se moc nedroli
Registrovaný uživatel
Odporúčam opustené lomy vyhľadať cez Google a určiť si priority hľadania ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zdravím ,využiji založeného vlákna s prosbou o pomoc uřčení používaného vápence v akváriu. Požádal bych o jakékoliv info (lokality ,případné možné složení,atd),včetně případných odkazů a nasměrování . Dík Miloš ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Kámen do akvária

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1