Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Kamil lhoták

Vykupminci.cz
Numisargo

Kamil lhoták

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Moderátor
vlackar napsal
Vážení pánové, absolutně netrvám na své neomylnosti, ale na 100% tvrdím, že toto falzum je, dokonce si dovoluji tvrdit, že mimořádně průměrná věc, nehezká, která si nezadá s nehezkostí pozdních autorových litografií, které mohou být sice pravé, ale jsou třeskutě blbé. Není to zkrátka o tom, že někomu nepřeji originál. Ale toto je skutečný a dost častý fejk.


Já také netvrdím, že je to nějak třeskutě vrcholné Lhotákovo dílo z hlediska originality pojetí. Pouze poukazuji na skutečnost, že padělatelé zas takoví výtvarní machři nebývají, aby zvládli precizně auto veterána...

A propos, pokud jde o mě, mám mnohem raději než všechny ty auťáky, balóny, vzducholodě, motorky, ponorky...Lhotákovy kresby žen a dívek. Jednu jeho dívčinu (kresbu) i vlastním. Ostatně, traduje se, že i samotný Picasso se obdivně zastavil u Lhotákových kreseb dívek, když byly vystavovány kdesi ve Francii...
Registrovaný uživatel
To je možné, Picasso často nepřemýšlel. Neviděl raného Lhotáka, to by žasl, ale viděl Jana Křížka a dal mu práci ve svých hrnčířských dílnách. V tom nebyl hlupák, ale jinak dost často neměl odhad. Je to jen celebrita.
Registrovaný uživatel
Takže tady je verdikt a děkuji všem za vyjádření k tomuto obrázku. Dobrý den pane ....,

bohužel se jedná opravdu o falzum, takže pokud máte možnost ho vrátit, tak ho ještě vraťte.

Bohužel falz bylo na výstavě v Šumperku opravdu hodně, bohužel náprava proběhla jen v případě nového plakátu a všechny tyto padělky tam potom visely vesele dál, i když jsem to přímo na místě říkal...

Kdybyste po nějaké ilustraci od KL s naprosto jasným rodokmenem zatoužil, dejte vědět. Mám ilustrace přímo z rodiny Kamila Lhotáka od jeho syna. Nejsou zrovna levné, ale jsou stoprocentně pravé. Pokud naopak uvažujete o prodeji, také se můžete obrátit, mám tady poptávky na různé motivy a techniky, takže by se kupec snad našel docela rychle.

Zdravím Vás

Libor Šteffek
Registrovaný uživatel
Písal som,že tú motorku nikto nedrží a to nemá logiku. KL by niečo také nikdy nespáchal.. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
stani napsal
Písal som,že tú motorku nikto nedrží a to nemá logiku. KL by niečo také nikdy nespáchal.. :mrgreen:
No já si vůbec nejsem jistý .... našel jsem na ARTPLUS aukci úplně totožného akvarelu, jen jiné auto za 11 000 Kč. Zkusím pohledat už je to déle a pak to sem dám.
Registrovaný uživatel
Není to ARTPLUS , ale něco jiného. Všiměte si , že je to naprosto totožné, jen auto je jiné. Mimochodem byl jsem za jedním starožitníkem už nepracuje , ale sbírá obrazy(velký sběratel pořád) a má doma celou galerii, byl i členem asociace starožitníků.. Ten to zkoumal pod lupou a kroutil hlavou a říkal, že mu tam trošku nesedí ta perspektiva, dále že to auto je dost propracované na Lhotáka,který to spíše flákal a nebarvil by se s tím. Jeho verdikt byl , že si vůbec není jistý a prý to klidně Lhoták může být. Já si našel tento odkaz ....https://eaukce.antiques-auctions.eu/cz/archivDetail/33/1/4037-rolls-royce-kamil-lhotak/
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Není to ARTPLUS , ale něco jiného. Všiměte si , že je to naprosto totožné, jen auto je jiné. Mimochodem byl jsem za jedním starožitníkem už nepracuje , ale sbírá obrazy(velký sběratel pořád) a má doma celou galerii, byl i členem asociace starožitníků.. Ten to zkoumal pod lupou a kroutil hlavou a říkal, že mu tam trošku nesedí ta perspektiva, dále že to auto je dost propracované na Lhotáka,který to spíše flákal a nebarvil by se s tím. Jeho verdikt byl , že si vůbec není jistý a prý to klidně Lhoták může být. Já si našel tento odkaz ....https://eaukce.antiques-auctions.eu/cz/archivDetail/33/1/4037-rolls-royce-kamil-lhotak/
Další podobné ...https://eaukce.antiques-auctions.eu/cz/archivDetail/33/1/4036-automobil-a-balony-kamil-lhotak/
Registrovaný uživatel
Kmotr neviem či ťa ten obraz bude niekedy tešiť,keď to bude stále s otáznikom... :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Kmotr neviem či ťa ten obraz bude niekedy tešiť,keď to bude stále s otáznikom... :roll:
-s-
No nevím ... ale pořád je tady otazník a pokud byly prodány oba dva a nikdo to asi nezpochybnil po té aukci... já to koupil, jako investici a jsem z toho nervózní z těch reakcí tady, vyjádření znalce ... a pak to vidíš v aukci a oba se prodaly ... co si mám myslet ? Jo ještě ten starožitník říkal, že signatura by seděla a koukal do moudrých knížek. Já nevím asi to dám dál s tím, že pravost není 100 % ověřena ať se s tím popere někdo další, nemám na to nervy :roll:
Registrovaný uživatel
to ze se neco proda na aukci neznamena, ze to nemuze byt falsum. A co se týce overeni pravosti, tak to samé se týká oznaceni falsa. Uz se mi i stalo, ze byl jeden obraz znalem oznacen za 100% nepravy, aby mi nasledne 2 jini znalci dali 100% pro pravost. A pak si vyberte. A to nemluvim o soudnich znalcich, ale o kapacitach z oboru. Nicmene ve vasem pripade to opravdu vypada na falsum.
Registrovaný uživatel
starožitníky bych nebral v potaz.

pamatuju jak v TV v nějakejch "černejch ovcích" zkoušeli starožitníky, přinesli jim obraz od známýho malíře (už nevim kdo), v ceně 50 000 a vejš..Všichni že šunt a nabízeli pár stokorun až tisícovek, jeden nabídl adekvátní cenu a jeden doporučil aukci...
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
stani napsal
Písal som,že tú motorku nikto nedrží a to nemá logiku. KL by niečo také nikdy nespáchal.. :mrgreen:
No já si vůbec nejsem jistý .... našel jsem na ARTPLUS aukci úplně totožného akvarelu, jen jiné auto za 11 000 Kč. Zkusím pohledat už je to déle a pak to sem dám.



Kmotře, mě se zdá, že jste tohle vlákno snad ani nečetl...

Odkaz na tento obraz sem dal - s příslušným okomentováním - Floodland už v příspěvku č.5!
Registrovaný uživatel
Jo já si to neuvědomil, ale byl ještě jeden odkaz ode mne a ten akvarel je jiný, ale podobný. No nechme to už tak a ukončeme diskuzi. Nemá to smysl pro mne jen to zvyšuje zmatek, který teď mám. Není to na sto procent originál, ale nedá se vyloučit opak... za mne ukončeno.
Registrovaný uživatel
"Není to na sto procent originál, ale nedá se vyloučit opak..."

Kmotr, 100 bodov :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
"Není to na sto procent originál, ale nedá se vyloučit opak..."

Kmotr, 100 bodov :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No blbě jsem to napsal. Nedá se vyloučit nic. Spokojená ? A už tady nic psát nebudu , protože cokoliv řeknu bude někdo zpochybňovat.Mějte se a třeba si o tom povídejte sami :D
Registrovaný uživatel
Vy jste všichni najednou znalci, jakkoliv před már minutami mudrlanti, kteří neměli ani jeden jasný názor. To je fakt k nevíře, jak jste po Šteffekovi najednou chytli moudro:D
Registrovaný uživatel
VLACKAR ty si rád děláš šprťouchlata z druhých, že ? No tak se podívej na vlákno v tomto sektoru OLDŘICH BLAŽÍČEK jsem zvědav , jak budeš reagovat :D Pro ilustraci jsem překopíroval text z tohoto vlákna : Vážený pane vlackar. Našel jsem tuto diskusi a nedá mi to, abych na to nezareagoval. Pracuji v této aukční síni. Z Vašich příspěvků je evidentní, že jste opravdu ten největší znalec a dáváte to rád na obdiv. Nebudu zde komentovat Vaše příspěvky a velmi rád Vás v naší aukční síni osobně přivítám a rád s Vámi pohovořím o šrotu, falzech atd... Snažíme se nabídnout sběratelům kvalitní umění a psát zde, že nabízíme falza, šrot a podobně mi přijde dost podivné, když jste obrazy, které máme v nabídce osobně neviděl...
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
VLACKAR ty si rád děláš šprťouchlata z druhých, že ? No tak se podívej na vlákno v tomto sektoru OLDŘICH BLAŽÍČEK jsem zvědav , jak budeš reagovat :D Pro ilustraci jsem překopíroval text z tohoto vlákna : Vážený pane vlackar. Našel jsem tuto diskusi a nedá mi to, abych na to nezareagoval. Pracuji v této aukční síni. Z Vašich příspěvků je evidentní, že jste opravdu ten největší znalec a dáváte to rád na obdiv. Nebudu zde komentovat Vaše příspěvky a velmi rád Vás v naší aukční síni osobně přivítám a rád s Vámi pohovořím o šrotu, falzech atd... Snažíme se nabídnout sběratelům kvalitní umění a psát zde, že nabízíme falza, šrot a podobně mi přijde dost podivné, když jste obrazy, které máme v nabídce osobně neviděl...



Kmotře, kmotře, vy jste se tedy nakonec odkopal až na plíny ;)
Registrovaný uživatel
packa napsal
kmotr napsal
VLACKAR ty si rád děláš šprťouchlata z druhých, že ? No tak se podívej na vlákno v tomto sektoru OLDŘICH BLAŽÍČEK jsem zvědav , jak budeš reagovat :D Pro ilustraci jsem překopíroval text z tohoto vlákna : Vážený pane vlackar. Našel jsem tuto diskusi a nedá mi to, abych na to nezareagoval. Pracuji v této aukční síni. Z Vašich příspěvků je evidentní, že jste opravdu ten největší znalec a dáváte to rád na obdiv. Nebudu zde komentovat Vaše příspěvky a velmi rád Vás v naší aukční síni osobně přivítám a rád s Vámi pohovořím o šrotu, falzech atd... Snažíme se nabídnout sběratelům kvalitní umění a psát zde, že nabízíme falza, šrot a podobně mi přijde dost podivné, když jste obrazy, které máme v nabídce osobně neviděl...



Kmotře, kmotře, vy jste se tedy nakonec odkopal až na plíny ;)
Někdy je to potřeba, ale i jiným by to neškodilo.
Registrovaný uživatel
Packo, bylo mi dalším Kunsthistorikem sděleno, že dle foto se nedá určit pravost. I osobním zkoumáním to nelze úplně s jistotou určit , na to člověk musí být jen se zaměřením na tvorbu KL a dělat to dlouhé roky. No a pokud jsem se odkopal do plínek dle vašeho vyjádření, tak k tomu řeknu toto : Asi nebudu sám pokud tedy jste spravedlivý. Člověk, který řekne tady ve vláknu (teď to nebude přesně) něco ve smyslu, že KL tvořil blbosti, pak nařkne minimálně dvě aukční galerie (najděte si v příspěvku Blažíček) v Praze, že prodávají padělky, šrot apod. ve mně nebudí důvěru a dotčený galerista se ozval myslím oprávněně a je to od Vlackare dost silné kafe. Takže kdo se odkopal do plínek a kdo ne je jen subjektivní pocit každého jedince.
Registrovaný uživatel
Na druhou stranu jsem Vlackarovi neskonale vděčný, že mne upozornil na skutečného znalce díla KL a to p. Šteffeka, když jsem se tázal na perokresbu v minulosti a byla potvrzena tímto znalcem pravost. U mne bod pro Vlackare bezesporu, ale když jsem se odkopal do plínek dle vašeho názoru, tak tedy pojďme na to z gruntu a DO NAHA. Líbí se mi názor DOCHTORA, který v tom jiném vlákně reagoval (Oldřich Blažíček) naprosto profesionálně ač jím možná není a dal prostor k diskuzi ... Vlackar pro mne nesplňuje až tak předpoklady znalce vzhledem k útokům na pražské galerie a vyjádření, že prodávají falza, šrot a vlastně tvrdí s jistotou, že klamou spotřebitele svými falzy. Je potřeba to dokázat a podat tr. oznámení pokud je o tom přesvědčen, čímž odhalí komplot pražských galerií , které jsou dle jeho názoru v tomto tunelu na milovníky umění spojeny (viz. vyjádření v diskuzi o O.Blažíčkovi) a myslím, že bude slavný a budou o něm psát v novinách. Pokud si, ale není jistý ve svých tvrzeních, tak ho každý provinční právník z Horní Dolní roznese na kopytech, pokud se tyto galerie spojí s tr. oznámením pro pomluvu a poškozením dobrého jména. Když do plínek, tak do naha ať to stojí, co to stojí ... galerista jedné dotčené galerie se ozval a to je ten odkaz, který jsem dával ... já se mu nedivím pokud se cítí dotčen. Takže Packa buď nad věcí a sleduj, jak to dopadne a nesuď , tak rychle ....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Umění - obrazy » Kamil lhoták

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1