Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Kapesní hodinky ANCA, gravírování a priblizna cena?

Vykupminci.cz
Numisargo

Kapesní hodinky ANCA, gravírování a priblizna cena?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nejsem znalec a zakoupila jsem kapesní hodinky (3.500Kc), hodinky jsou udajne stříbrné, tříplašťové, z roku cca 1890, jsou funkční. Chtela bych se zeptat, zda jde gravirovat ( chtěla bych tam nechat pro přítele věnování - datum kdy jsme se poznali a napis ,,Den kdy se zastavil čas,,) a dotaz žní - Kde vůbec mám nechat gravirovat, v jižních Čechách jsem zatím nic nenašla. A druhý dotaz - mají hodinky takovou hodnotu,jakou jsem zaplatila? Prodejce říkal, že mi je prodává hodně levnější. Děkuji vám za jakékoli odpovědi. Jana

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Gravírovat, neboli rýt do nich jde. I v jižních Čechách je dost rytectví, kde Vám nápis udělají, v Budějicích v každém lepším zlatnictví.
Pokud jsou na pláštích puncy označující stříbro je plášť stříbrný, nejsou-li puncy není stříbrný.
A cena hodinek? Číselník je poškozený a neumětelsky opravený, plášť také vypadal, že dostal pořádně na frak. Myslím, že částka 3500 Kč je už na hranici skutečné ceny hodinek a prodejce je Vám je určitě neprodal hodně levně.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Adalbert napsal
Gravírovat, neboli rýt do nich jde. I v jižních Čechách je dost rytectví, kde Vám nápis udělají, v Budějicích v každém lepším zlatnictví.
Pokud jsou na pláštích puncy označující stříbro je plášť stříbrný, nejsou-li puncy není stříbrný.
A cena hodinek? Číselník je poškozený a neumětelsky opravený, plášť také vypadal, že dostal pořádně na frak. Myslím, že částka 3500 Kč je už na hranici skutečné ceny hodinek a prodejce je Vám je určitě neprodal hodně levně.
Adalbert
Tazatele asi hodně nepotěšíme, ale souhlasím s tebou ... takto poškozené hodinky se prodávají i někdy do 1000 Kč , tedy pokud si pamatuji dražby na Aukru. Sběratelé by to možná ani za tu cenu nekoupili. Ten prodávající ho pěkně natáhl šmejd si myslím.... No a tuším ANCRE není výrobce hodinek, znamená to něco jiného si myslím ...
Registrovaný uživatel
offsafina proč jste se neporadila před koupí hodinek s někým, kdo tomu trošku rozumí a strašně jste přeplatila ? Nechci Vás zarmoutit, ale takovéto hodinky v tomto stavu nemůžete přece dávat osobě , kterou máte ráda .... omlouvám se za ta slova ... to není moc dobrý nápad a ještě to opatřovat rytím , které bude také něco stát. Ještě jednou se omlouvám za upřímná slova :oops:
Registrovaný uživatel
zdá sa mi že ani to nie je tak staré ako predajca uvádzal.Ja by som tipoval okolo 1910-1930
Registrovaný uživatel
Nevidím tam puncovni značku ale jsem na mobilu..moc mi to jako Ag takto nepřijde. I proto že mi připadají mladší jak uvádí nick s jeho letopočtem souhlasim. A jak uvedl jinde pan Adalbert tak v te době byla o vzácné kovy nouze. Myslim ze jste preplatila. Ale je to dárek z lasky a ten potěší. I když jste preplatila tak snaha vymyslet něco originálního je k nezaplacení ;).
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Nevidím tam puncovni značku ale jsem na mobilu..moc mi to jako Ag takto nepřijde. I proto že mi připadají mladší jak uvádí nick s jeho letopočtem souhlasim. A jak uvedl jinde pan Adalbert tak v te době byla o vzácné kovy nouze. Myslim ze jste preplatila. Ale je to dárek z lasky a ten potěší. I když jste preplatila tak snaha vymyslet něco originálního je k nezaplacení ;).
Souhlasím s tebou, že jako dárek (nápad) své lásce je to SUPER NÁPAD a oceňuji kreativitu dárce. S tím předmětem darování je to horší ... Měla se trošku předem tady poradit a my bychom jí tady odkázali na pěkné, stříbrné a starožitné cibule, které by si to gravírování zasloužily. Teď co už naděláš, že ?
Registrovaný uživatel
No jo. Ale tak zas to není až tak likvidační částka naštěstí ;).
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
No jo. Ale tak zas to není až tak likvidační částka naštěstí ;).
No jo, ale víš co by za to bylo piv ??? :P A mrkni se na další vlákno myslím, že vy dva s Nickem (Kantorem) se budete v dražbě určitě přehazovat. Já teda ne, páč vám nebudu kurvínkovat cenu :D
Registrovaný uživatel
Chci vam všem poděkovat, díky vam jsem sla hodinky vrátit a mela jsem štěstí, že mi prodejce vyhověl. Urcite máte pravdu, že jsem se mela poradit, ale na toto fórum jsem narazila az když bylo pozde. Ja v tom nadšeny, že jsem narazila na funkční hodinky (pan to uměl i hezky okecat) a představila jsem si, že držím v ruce něco 100let starého, tak jsem nejake nedokonalosti přehlížela a brala to jako patinu. A jelikož jsem byla opravdu nadšena, že mám pro přítele něco o cem vím, že ho urcite potesi (i on už má patinu) :-) a chtěla jsem mu vyjádřit, jak je pro me důležitý čas trávení s nim, tak jsem prostě v tu chvíli moc rozumne nepřemýšlela. A proto vam Děkuji. A poraďte Prosím, jak mám najít to co hledám?
Registrovaný uživatel
Skúsila by som aukro a možno aj bazoš. Našla som napríklad tieto, funkčné a myslím že aj v lepšom stave ako tie, čo ste kúpila. Ale tunajší odborníci na hodinky možno poradia aj niečo oveľa lepšie:-)

https://ostatni.bazos.cz/inzerat/72865544/kapesni-hodinky.php
Registrovaný uživatel
Dargor6 napsal
Skúsila by som aukro a možno aj bazoš. Našla som napríklad tieto, funkčné a myslím že aj v lepšom stave ako tie, čo ste kúpila. Ale tunajší odborníci na hodinky možno poradia aj niečo oveľa lepšie:-)

https://ostatni.bazos.cz/inzerat/72865544/kapesni-hodinky.php
Určitě jsou lepší, jen pozor na průměr, aby jste nekoupila dámské tedy malé.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Kapesní hodinky ANCA, gravírování a priblizna cena?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1