Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Karol I. Róbert z Anjou (1307–1342)

Vykupminci.cz
Numisargo

Karol I. Róbert z Anjou (1307–1342)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Irónia je pekná vec - ale tu nejde o oko!!! Raz o tom pri kávičke môžeme podebatiť. Ale veriť mi určite nemusíte a ani Vás nebudem presviedčať.
Registrovaný uživatel
0,43 g, ja verím 8)
Registrovaný uživatel
Takže je to OK!
Registrovaný uživatel
Otto III má hmotnost 0,40 g. Na pár elektronických aukcích v Maďarsku i na ebay.de jsem taky viděl pár padělků Otty, takže opatrnosti není nazbyt.
Registrovaný uživatel
pan Cal a kde robie ty soudruzi zo Serbie chybu? kolko vazi falzum?
Registrovaný uživatel
Mám tu jeden zaujímavý groš zo Smolníka. Zaujímavý je preto, lebo sa mi zdá, že rezač panovníkovi skomolil meno. Teda namiesto MONETA KAROLI tam vidím MONETA KAORLI. Potvrdí mi niekto, či to vidím dobre?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zdá se, že ano...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
ano vypadá to tak
ale přeci jen ještě bych si v klidu s lupou prohlédl celý opis - místy se mi (v tom opisu) zdá, že by tam mohl být dvojráz
Registrovaný uživatel
Opis sa mi zdá byť v poriadku. Aj keď je groš mierne okrájaný, tak je skoro komplet čitateľný:
"MONETA KAORLI REGIS hVNGARIE" a "hONOR REGIS IVDICIUM DILIGIT"

Som veľmi zvedavý, čo povie Archy :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 6. 7. 2012, 14:39. »
Moderátor
Je to ako hovoríš, všetci to vidíme jasne. Pekný kúsok, gratulujem.
Moderátor
Jeden zaujímavý dobovo orezaný kúsok z juhozápadného Slovenska...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jéj, ten asi poznám a myslím, že mám jeho dvoch bratov ;)
Moderátor
Dvoch? Jedného, nie?
Registrovaný uživatel
OK, tak jedného dobovo ohlodaného brata a jedného trochu sfušovaného a opáleného bratranca :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ale jasné, už som si to sám zrovnal, veď mám k tomu všetky podklady. :) 4 uhorské denáre a jeden pražák Václava II., to bol krásny nálezík, menší, ale zásadný...
Moderátor
Ešte jeden uhorský má maci a pražáka mám ja.
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Ešte jeden uhorský má maci a pražáka mám ja.


Tak, tak... ;)
Moderátor
Tak to máme kompletné, chystám o tom zaujímavý článok, ak mám všetky dostupné informácie pravdivé, tak sa jedná o prvý nález uhorských grošov s pražským grošom zo Slovenska.
Moderátor
Ešte jedna vec ma napadla a dosť mi na tom záleží, ale ak nie, nespadne svet. V rámci toho článku by som naozaj privítal, keby som na jednu malú chvíľu mohol mať všetky mince pokope, či už na presnú metrológiu a fotografovanie, aj ohľadom možnej fotky všetkých mincí spolu. Sigur a maci, vedeli by ste sa na 5 dní (v rámci cestovania poštou) svojich mincí vzdať? Mal by som všetko pokope, urobil by som nejaké zábery, kompletnú metrošku (metrológiu robili traja ľudia a najradšej by som ju robil sám), samozrejme by som preplatil poštovné + niečo naviac.
Registrovaný uživatel
Jasné, bez problémov. Odošlem ju v sobotu alebo v utorok s ďalšími mincami čo som ešte vytriedil.
Moderátor
To maci: dúfam že môžem tykať... Ty už neposielaj nič, ty si poslal také krásne veci, až som doslova nedýchal, naozaj ďakujem. Takže nič viacej neposielaj, pokiaľ pošleš ten groš super, budem sa tešiť. Ale končíme, lebo nás sigur zmaže... :)
Registrovaný uživatel
...ešte tam chýba prvá republika ;)
Registrovaný uživatel
Napodiv v tomto vlakne zatial chybal uplne nejbeznejsi Karolov denar, sice by som sem radsej pridal nieco podobne vzacne ako Vase mince v predchadzajucich prospevkov ale potesil aj tento fesak. Podla katalogu Pohl 52, mincovnu urcit neviem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
to archy: .. a tenhle k nim náhodou nepatří ??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Neviem odkiaľ tohto máš, možno je zo Slovenska, ale pokiaľ mám správne a presné informácie, tento nie je z toho pôvodného vrhu...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Karol I. Róbert z Anjou (1307–1342)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1